Esmerler Nasıl Makyaj Yapmalı

tarafından
23263
Esmerler Nasıl Makyaj Yapmalı

Esmer ten herkesin hayali bir tendir öyle değil mi? Güneşten yanmış parlak bir ten, mükemmel koyu saçlar, mükemmel koyu kaşlar. Bazıları bu şansa doğuştan sahip olsa da yapay yollardan da artık esmer olmak çok zor değil. Esmer olmakta mükemmel güzelliğini sadece ten renginden değil, mükemmel uygun makyajından da almaktadır. Önemli olan hangi tonları kullanacağını iyi bilmekten geçiyor. Sizin için bu püf noktalarını usta makyözlerden derledik.

Esmer-Nasıl-Makyaj-Yapmalı1

Pürüzsüz Ciltler:  Esmer ten Türk tipi olduğu için fondöten bulmak çok çeşitlilikten bulmak zorlaşabiliyor. Bunun için cildinize en uygun fondöteni bulmak için yüzünüzde renk uyumunu denemelisiniz. Bileklerinizde veya elinizde denediğiniz renk sizi güneş ışığına çıktığınızda yanıltabilir. Esmer tenler genellikle yağlı bir cilde sahip olduğundan yağsız ya da az yağ oranına sahip fondötenleri tercih etmeniz gerekmektedir.

Pudra:  esmerler genelde fondöten kullanmaktansa pudrayı tercih ederler. Bunun için de haklı sebepleri var. Pudra cildin nefes almasını ve yağlanmasını önler. Ama pudra seçimini de doğru yapmak gerekmektedir. Yağsız pudra tercih etmelisiniz.

[reklam id=1]

Keskin ve Anlamlı Bakışlar: Esmerlerin en belirgin özelliği bakışlarıdır. Bakışları belirginleştirmek için kahve tonları, altın tonları, parlak renkler, kırmızılar aralara katılmış pembe ve morlar sizin mükemmel bakışlarınızın sırrıdır. Eyeliner sürmeyi ihmal etmeyiniz. Rimelinizi de iyi bir markadan seçiniz. Çift kat sürmek daha keskin bakışlar sağlar. Kaşlarınızdaki boşlukları doldurmayı ihmal etmeyin. Siyah yada koyu kahve rengi kaş kalemi kullanınız. Gözaltı morluklarınız varsa kapatıcı kullanınız.

Dolgun, Gösterişli Dudaklar : Ben kırmızının dudaklardaki asaletine sonsuz inanırım. Esmerlere de ayrı yakışır fakat kırmızı günün her saati için uygun bir renk değil maalesef. Gündüzleri için renkli parlatıcılı rujlar size çok yakışacaktır. Ben dudaklarda çerçeve kullanmanın modasının geçtiğine inandığım için kullanmanızı pek önermiyorum. Rahat edemem diyenler için ise kahve tonlarında bir çerçeve sizi güzel gösterecektir.

Yanaklar: Makyajınızı mükemmel yapmanız mükemmel güzelliği tamamlamıyor. O yüzden allık işin en önemli noktası. Doğru bir allık sizi mükemmel yapacaktır. Pembe tonlar esmerlere yakışmıyor maalesef bunun için şeftali tonlarını, kırmızıları tercih etmelisiniz (özel geceler de bronz allık tercih ediniz). Allık fırçanız da iyi bir görüntünün püf noktası; muhakkak kaliteli olmalıdır. Yumuşak kılları allığınız daha iyi yayılmasını sağlar.

Esmer-Nasıl-Makyaj-Yapmalı2

Tüm bu ipuçlarına rağmen size en çok neyin yakıştığını yine siz biliyorsunuz. Bunun için uç renklerdeki farkları da kullanmanız sizi farklı kılacaktır. Modayı takip etmeyi de ihmal etmeyin. Güzelliklerle kalınız.