Et Beni İlacı

tarafından
933
Et Beni İlacı

Et beni, genel olarak insan sağlığını olumsuz etkileyen bir sorun değildir. Doğuştan olabildiği gibi sonradan da ortaya çıkabilen et benleri, büyüklükleri, çıkış bölgeleri ve renklerine göre farklı şekillerde değerlendirilebilir. Kimi et benleri cilt ile aynı renkte, küçük boyutlu ya da görünmeyen bölgelerde yer alırken, kimileri koyu renkli ve büyük yapılıdır.

Et Beni İlacı 1

Yüz ya da vücudun görünen yerlerindeki bu büyük koyu renkli et benlerinin uygun yöntemler ile yerinden çıkarılması ve tedavi edilmesi gerekebilir. Bu konuda et beni nasıl yok edilir sorusunun cevabını birlikte inceleyeceğiz.

Vücutta rahatsız edici et benlerinin yok edilmesi için değişik yöntemler uygulanabilir. Eğer et beni 15 yaşından sonra çıkmış ve kişinin rahatsız olacağı bir yerde ve büyüklükte ise cerrahi müdahale ya da et beni ilaçları ile tedavisi sağlanabilir.

[reklam id=1]

15 yaşından önce çıkan ya da doğuştan kişide var olan et benlerinin tedavisi daha fazla risk taşıdığın için genelde çok fazla gerek olmadan hiç bir uygulama yapılmaması önerilir. Eğer çok büyük, koyu renkli ve rahatsızlık veren br bölgede ise bu et benlerinin mutlaka tedavi edilmesi gerekir.

Et Beni İlacı 2

Et beninin lazer ya da kesme yöntemi ile tedavisinin dışında evde tedavisi de yapılabilir. Bu tedavi için özel krem ya da losyonlar kullanılabilir. Doktor kontrolünde verilen bu merhem ve losyonların düzenli uygulanması ile et benlerinden kısa sürede kurtulmak mümkündür.

Et beni ilaç tedavisinde benlerin yakılması ya da kurutulması işlemi yapılır. Özel içerikli ilaçların benlerin üzerine sürülmesi ile yakıcı ve kurutucu özelliği olan bazı maddeler cilde işler. Bu maddeler zaman içinde benlerin içten içe kuruyup küçülmesine ve en sonunda düşmesine neden olur. Benin düşmesinin ardından bölgede oluşan yara varsa onun da ayrıca tedavisi yapılmalı, özel merhem ve losyonlar ile yaranın daha çabuk iyileşmesi sağlanmalıdır.

Evde et beni nasıl düşer diye merak ediyor ancak bunun için hazır ilaç kullanmak istemiyorsanız, özel karışımlardan yararlanabilirsiniz. Et beni tedavisi için bitkisel çözümlerden bazıları ve uygulanışlarını sizler için araştırdık ve aşağıda paylaştık.

Et Beni İlacı 3

Et Benleri için Çay Ağacı Yağı Tedavisi

Et benlerinin kısa sürede yok edilmesinde çay ağacı yağı kullanılabilir. Bu yöntem için gereken malzemeler;

  • 3 damla çay ağacı yağı
  • Pamuk
  • Pamuğu ıslatacak kadar sudur.

Uygulama öncesinde ilk olarak et beni etrafını temizleyin. Daha sonra sade su ile pamuğu ıslatın ve biraz sıkın. Doğal çay ağacı yağının içine pamuğu batırın ve et benlerinin üzerine güzelce bu yağdan sürün. Sürerken çok fazla bastırmamaya dikkat edin. Her gün ve günde 3 sefer bu uygulamayı yapın.

Et Beni İlacı 4

Limon Suyu ile Et Beni Tedavisi

Limon suyunun sivilce ve siyah nokta üzerindeki etkileri et benleri için de geçerlidir. Limon suyu ile et beni tedavisi için;

  • Yarım limonun suyu
  • Pamuk, yeterlidir.

Uygulama için limonu ikiye bölüp yarısının suyunu sıkın. Temiz pamuğu limon suyuna batırın ve et benlerinin üzerine nazikçe uygulayın. Limon suyunun et beni üzerinde kurumasını bekleyin, daha sonra ılık su ile durulayın. Günde 2-3 kere bu uygulamayı yapabilirsiniz.

Et Beni İlacı 5

Et Beni Tedavisinde Sarımsak Kullanımı

Anti-bakteriyel özelliği yüksek olan doğal bir maddedir sarımsak. Sarımsağı direkt benlerin üzerine uygulayarak tedavisini yapabilirsiniz. Sarımsak ile et beni tedavisi için;

  • 3-4 tane sarımsak dişi
  • Sargı bezi, yeterlidir.

Et benleri için sarımsakları kullanmadan önce temizleyip ezin. Ezdiğiniz sarımsakları et benlerinin üzerine koyun ve temiz sargı bezi ile sıkıca sarın. Gece bu şekilde uyuyup sabah kalkınca sarımsağı çıkarıp bol ılık su ile yüzünüzü yıkayın. Kısa sürede et benlerinden kurtulduğunuzu göreceksiniz.