Et Beni Nasıl Düşer?

tarafından
668
Et Beni Nasıl Düşer?

Et beni, doğuştan olan ya da sonradan ortaya çıkan özel bir yapıdır. Bu özel yapı genel olarak sağlık açısından bir sorun teşkil etmez. Ancak bazı özel durumlarda estetik görüntü olarak kişinin rahatsız olmasına neden olabilir. Yüz bölgesinde çıkan büyük ve koyu renkli et benleri, boyun ya da kollarda oluşan büyük leke şeklindeki benler, kişilerin rahatsızlık duymasına neden olur.

Et Beni Nasıl Düşer?

Sağlık için bir zararı olmasa da görüntü açısından sıkıntı oluşturmasından dolayı et benlerinin yok edilmesi gerekebilir. Bu tür özel durumlarda başvurulabilecek yöntemler ve uygulamaları et beni nasıl yok edilir sorusundan yola çıkarak sizler için araştırdık…

Et beni, özel kliniklerde, bazı teknikler ile yok edilebilir. Et beni tedavisinde en fazla kullanılan yöntem, kesme yöntemidir. Hastanın et beni olan bölgesine uygulanan anestezi işlemi sonrasında jilet ya da başka bir kesici, hijyenik alet ile et beninin kesilip çıkarılması sağlanır. Bu uygulama sonrasında çok az iz kalabilir ve zaman içinde bu izler de tamamen yok olup iyileşebilir.

[reklam id=1]

Et beni kesme tedavisinin dışında bazı özel kliniklerde et beninin lazer ile tedavisi de yapılabilir. Bu uygulamalarda et beninin olduğu yerde kuruması, donması ya da yanması sağlanır. Bu üç etkiden birine maruz kalan et beni yavaş yavaş küçülüp bulunduğu yerden düşene kadar işleme devam edilir. Küçülen et beni belirli bir büyüklüğe ulaştığında düşmesi sağlanabilir.

Et Beni Nasıl Düşer? 2

Et benlerinin özel ilaç ile düşürülmesinin yanı sıra bazı özel uygulamalar ile de ciltten ayrılması sağlanabilir. Bunun için en fazla et beni iple bağlamak ve sıkmak yöntemi uygulanır. Bu yöntem ile et benini kökten sıkıp ciltten ayrılmasını sağlayabilirsiniz.

Ancak uzmanlar her ne sebeple olursa olsun et benlerinin koparılmasını önermemektedir. Eğer çok rahatsız edici bir durum söz konusu ile doktor kontrolünde ilaçlar ve uygulamalar ile et benlerinin alınması sağlanabilir.

Et beninin düşürülmesi için evde doğal yöntemler de uygulanabilir. Bu doğal yöntemlerde bazı yağlar ve bitkilerden yararlanılabilir. Et beni tedavisi için etkili olan bu malzemeler tek başına kullanılabildiği gibi birbirleri ile karıştırılıp losyon ya da maske olarak uygulanabilir. Et beni tedavisi için tek başına direkt benlerin üzerine uygulanabilecek maddelere örnek olarak limon suyu, sarımsak, elma sirkesi kullanılabilir.

Et Beni Nasıl Düşer? 3

Tek başına kullanılan malzemelerin dışında yoğurt ve mısır unu maskesi de et beni tedavisinde kullanılabilir. Yoğurt ile et beni maskesi için 1 tatlı kaşığı süzme yoğurt ile 1 çay kaşığı karbonatı uygun büyüklükte bir kasenin içinde iyice karıştırın. Bu karışımı et beni üzerine uygulayın ve yaklaşık 45 dakika karışımı cildinizde bekletin. Daha sonra ovalayarak karşımı temizleyin.

Yoğurt maskesi gibi pratik bir uygulanışı olan mısır unu maskesi için 1 yemek kaşığı mısır unu, 1 yemek kaşığı su, 1 yemek kaşığı kil ve 1 yemek kaşığı el kremini karıştırın. Elde ettiğiniz bu karışımı et benlerinizin üzerine yedirerek sürün. 5 dakika kadar beklettikten sonra cildinizden ovalayarak çıkarabilirsiniz. Daha sonra cildin tamamen temizlenmesi için ılık su ile yıkanması gerekir.

Et benlerinin tedavisi için doğal karışım ve yağlardan yardım alabilirsiniz. Bu doğal karışımların uygulanmasında düzenli uygulamaya dikkat edin. Belirtilen ölçülerde ve belirtilen süreleri aşmadan uygulamaların yapılması önemlidir. Bazı et benlerinin yerinden çıkarılması zararlı olabilir. Benin kesilmesi ya da düşülmesi kanser riski yaratabileceğinden çok mecbur kalmadıkça et beni çıkarılması yapılmamalıdır.