Et Beni Nasıl Geçer?

tarafından
960
Et Beni Nasıl Geçer?

Genel olarak zararsız olan et benleri, çok rahatsız edici görüntüde olduğunda mutlaka tedavi edilmesi gerekir. Et benlerinin tedavisinde sağlık merkezlerinden yardım alınabildiği gibi evde de bazı yöntemler uygulanıp benlerin tedavisi yapılabilir. Vücuttaki et benlerinin büyüklüğü, çıkış yeri ve türüne göre uygulanan bu yöntemlerin çok gerekmedikçe uygulanmaması gerekir.

Et benlerinden kurtulmak için uygulanabilecek tedavi yöntemleri ve tekniklerine geçmeden önce kısaca et beni nedir sorusuna değinmekte fayda var. Et benleri, siyah, kahve ve ten renginde olabilen, pirinç tanesi büyüklüğünde et parçalarına verilen addır. Kimi zaman doğuştan, kimi zamansa sonradan oluşan et benleri, hormonal bozukluklar, sürtünme, genetik faktörler ya da bazı hastalıklar sonucunda ortaya çıkabilir.

15 yaşından önce ortaya çıkan et benlerinin tedavisi sırasında risk biraz fazladır. Bu nedenle çok fazla rahatsız edici değilse alınması gerekmez. Ancak 15 yaşından sonra vücudun her hangi bir yerinde çıkan et benlerinin tedavisinde kanser riski çok düşüktür.

[reklam id=1]

Bu nedenle evde ya da sağlık kliniklerinde et beni tedavisi yapılabilir.
Et benlerinin tedavisi sırasında uygulanan yöntemlerin seçiminde benlerin büyüklükleri kadar çıktıkları alanlar da etkilidir. Eğer et benleri çok büyük ve koyu renkli değilse tedavisi için evde bitkisel yöntemler denenebilir.

Et Benlerine Evde Bitkisel Çözüm

Et benleri nasıl yok edilir bitkisel çözümleri ile küçük ve çok fazla koyu olmayan et benlerinin tedavisi yapılabilir. Et benlerinin tedavisi sırasında en fazla kullanılan doğal yöntemler ve uygulanışlarını sizler için araştırdık. İşte et beni tedavisinde en fazla kullanılan malzemeler ve uygulanışları…

Et Beni Nasıl Geçer?

Elma Sirkesi ile Et Beni Tedavisi

Elma sirkesinin cilt kusurları üzerinde etkileri yüksektir. Sivilce ve bazı cilt lekelerinin tedavisinde doğal başka malzemeler ile birlikte kullanılan elma sirkesi, et beni tedavisinde tek başına kullanılabilir. Elma sirkesi ile et beni küçültmek için temiz bir pamuk üzerine biraz elma sirkesi damlatın. Islak pamuğu benlerin üzerine sürüp biraz bekletin.

İşlem sonrasında 4 saat yüzünüzü yıkamayıp elma sirkesinin tamamen bene işlemesini sağlayın. En son ılık su ile cildinizi elma sirkesinden arındırabilirsiniz.

Soğan Suyu ile Et Beni Tedavisi

Soğanın doğal asitik özelliği cilt lekelerinde olduğu gibi et benlerinde de etkilidir. Bu yöntem için küçük bir adet kuru soğanı minik parçalara bölün. Üzerine biraz tuz ekleyip hava almayan bir kap içinde koyup bir gece bekletin. Ertesi sabah soğan suyunu süzün ve gece benlerin üzerine sürün.

Et Beni Nasıl Geçer? 2

Temiz bir bez ile et benlerinin üzerini sarıp 1 gece bekletin ve ertesi sabah bol ılık su ile benlerin üzerini temizleyin. Bunu 5, 6 kere uyguladıktan sonra et benlerinizden kurtulabilirsiniz.

Sarımsak ile Et Beni Tedavisi

Doğal anti-biyotik sarımsağın anti-bakteriyel özelliği et benlerinin üzerinde etkilidir. Sarımsak ile et beni tedavisi için 3-4 adet sarımsak dişini ezin. Ezdiğiniz sarımsakları akşam uyumadan önce et benlerinin üzerine sürüp temiz bir sargı bezi ile sarın. Sabah sargı bezini çıkarın ve bol ılık su ile et benlerinin üzerini temizleyin. 3-4 kere bu işlemi uyguladığınızda et benlerinden büyük ihtimalle kurtulabilirsiniz.

Muz Kabuğu ile Et Beni Tedavisi

Hem ekonomik, hem pratik bir et beni tedavisi için muz kabuğu kullanabilirsiniz. Bu uygulama için gece yatmadan önce muz kabuğu parçalarından et benlerinizin üzerine koyun. Lifli iç kısmı benlerin üzerine gelecek şekilde konumlandırın ve sargı bezi ile sarın. Sabaha kadar bu şekilde bekletip sabah bol su ile yıkayabilirsiniz.

Et Beni Nasıl Geçer? 1

Karnıbahar Suyu ile Et Beni Tedavisi

Karnabahar susuz ve havasız kalan cildin hava almasını sağlar. Cilt güzelliğini sağlayan bu doğal su, et beni tedavisi dışında da kullanılabilir. Et beni tedavisi için karnabahar suyu kullanımında 1 adet patates, 2 diş sarımsak ve bir kaç parça karnabaharı ezerek karıştırın.

Hamur haline getirilen karışımı et benlerinin üzerine sürüp sargı bezi ile sarın. Gece sarıp sabaha kadar bekletin. Sonrasında ılık su ile birlikte cildinizi temizleyebilirsiniz. Bu uygulamayı 2-3 kere yaptığınızda et benlerinden kurtulabilirsiniz.