Et Beni Tedavisi

tarafından
6515
Et Beni Tedavisi

Et Beni Tedavisi
Et beni ciltle aynı renkte, yumru şeklinde küçük deri parçalarıdır. Genellikle 20 ila 40 yaşları aralığında ve sonrasında oluşmaya başlayan et benlerinin ortaya çıkıl sebepleri arasında virütik enfeksiyonlar, vücutta direnç kaybı, ani kilo değişimleri, menopoz, hamilelik, hormon rahatsızlıkları, stres gibi faktörler sayılabilir. Et benleri kiminde doğuştan vardır, kiminde de sonradan oluşur. Et beni, melanin maddesinin tek bir noktaya birikmesi sonucu oluşur.

Et Beni Tedavisi Nasıl Yapılır?
Siğil tedavisinde de kullanılan koterizasyon, kriyoterapi ve cerrahi müdahaleler et beni tedavisinde de kullanılır. Et beni tedavisinde gerekli görülürse radyofrekans tekniği de kullanılabilir.

Et Beni Tedavisi Bitkisel Yöntemler

  • Yoğurt Maskesi :1 tatlı kaşığı süzme yoğurt, 1 çay kaşığı karbonat.Yoğurt ve karbonatı karıştırıp, et benlerinin üzerine sürün. 30 dakika beklettikten sonra yıkayarak çıkarın.
  • Elma Sirkesi Maskesi: Aynı miktardaki su ve elma sirkesini bir arada kaynatıp, buharını yüzünüze tutun.

[reklam id=1]

  • Mısır Unu Maskesi: 1’er çorba kaşığı mısır unu, kil ve ek kremini karıştırıp ben olan bölgelere sürün, yedirin, 5 dakika bekleyin ve maskeyi fazla bastırmadan yüzünüzden çıkarın.
  • Keten Tohumu Maskesi: Bir miktar keten tohumu, biraz keten tohumu yağı ve biraz balı karıştırın. Bu maskeyi benli bölgelere uygulayın, 15 dakika bekletip temizleyin.

et-beni

Lazerle Et Beni Tedavisi
Lazere maruz bırakılan et beni bir anlamda pişer ve alttaki canlı ve sağlıklı dokudan sıyrılır. Son derece küçük bir alana uygulanan bir tedavidir. Lazer, avantajlı bir yöntem olup ardında iz bırakmaz. Lazerle ben aldırma kolay, ağrısız ve kesin bir çözüm getirir.

Et beni nasıl yok edilir sorusunun cevabı önce bitkisel ve doğal çözümler, eğer et beni yüz gibi çok görünen ve kozmetik bir bölgedeyse cerrahi müdahalelerle olmalıdır.