Evde Ağda Nasıl Yapılır

tarafından
44307
Evde Ağda Nasıl Yapılır

Evde Ağda Nasıl Yapılır
Güzelleşmek çoğu kez meşakkatli ve yorucu süreçler gerektirir.  Makyaj yapmak ne kadar zevkliyse, gün sonunda yapılan makyajı temizlemek o kadar sevimsizdir.  Yazın mini elbiseler ve şortların altında ipek gibi ışıldayan   pürüzsüz bacaklar için, zorlu ve can yakan dakikalar geçirmek gerekir. Vücudumuzdaki  istenmeyen tüylerden kurtulmanın çeşitli yolları var elbette. Macunlar, tüy dökücü kremler, epilatörler, epilasyon işlemi ve en klasik yöntem olan ağda…

Evde-Ağda-Nasıl-Yapılır1

Evde Ağda Nasıl Yapılır
Kuaförler, güzellik  merkezleri, ağda salonları bu alanda hizmet verseler de, siz evinizde kendi kendinize de ağda yapabilirsiniz. Bu seçim hem daha ekonomik olacak; hem de evden çıkmaya, sıra beklemeye lüzum kalmadan hızlı ve pratik biçimde istenmeyen tüylerden kurtulacaksınız. 

Evde ağda hazırlama

Malzemeler: 

  • Su bardağının dörtte biri kadar sirke veya limon suyu
  • Yarım su bardağı su
  • 3 su bardağı şeker

Yapılışı :Bir tencereye şeker ve suyu koyun. Orta ateşte ısıtın. Şeker eriyene kadar karıştırın.Karışıma sirke veya limon suyu ekleyin. Ağda kıvama  gelinceye kadar 15-20 dakika süreyle  karıştırmaya devam edin. Ağdayı tencereden çıkarıp, oda sıcaklığında ılınmaya bırakın. Uygun kıvama geldiğinde kullanın.

Uygulanışı: Ağda yapacağınız bölgenin temiz ve kuru olmasına dikkat edin. Tahta bir çubuk yardımıyla tüylerin çıkış yönünde ağdayı sürün. Özel satılan ağda bandını yahut ince ve temiz bir bezden kestiğiniz parçayı ağdalı gölgeye yapıştırın, bastırın ve hızlıca çekin. İşlem tamamlandıktan sonra ağda yapılan bölgeye bebek yağı ile masaj yaparak yatışmasını sağlayın.

[reklam id=1]

Evde-Ağda-Nasıl-Yapılır2

Çam sakızı ağda
Ağdanızı evde kendiniz hazırlamak istemiyorsanız, hazır olarak satılan çam sakızı ağda kullanabilirsiniz. Çam sakızı ağda kutusunu, içinde kaynar su olan başka bir kabın içine oturtarak bir süre bekleyin. Uygun kıvama gelince, temiz cilt üzerine tahta çubuk yardımıyla ince bir tabaka halinde sürün ve ağda bandı yapıştırarak çekin.

Evde-Ağda-Nasıl-Yapılır1-camsakizi-7

Ağda uygulamasını yaparken özellikle yüz ve bikini bölgesi gibi daha ince derili ve hassas bölgelerde son derece dikkatli olun. Ağda bandını çekmeden önce diğer elinizle deriyi iyice gerdirin ki, ciltte yırtılma, zedelenme gibi olumsuz durumlar meydana gelmesin.

Güzellik ve kozmetik dünyasındaki teknolojiler ne kadar gelişirse gelişsin, istenmeyen tüylerden kurtulmanın en eski ve geleneksel yöntemlerinden bir olan ağda asla popülaritesini yitirmeyecek gibi görünüyor.