Evde Hamilelik Testi Nasıl Yapılır?

tarafından
236
Evde Hamilelik Testi Nasıl Yapılır?

Evde kolay ve doğal yollar ile gebelik testi yapmanız mümkün. Mutfakta banyoda kullandığınız basit malzemeler ile hamile olup olmadığınızı öğrenebilirsiniz. İşte birkaç yöntem:

Ton Balığı Suyu Yöntemi: Eşit miktarda ton balığı suyu ile sirkeyi bir kaba koyun. Bir gece boyunca oda sıcaklığında bekletin. Ertesi gün idrarınızı oda sıcaklığında beklettiğiniz karışıma yapın. Eğer karışımın rengi yeşile dönüyorsa hamilesiniz demektir. Ama karışımın rengi sarı ya da turuncuya dönüyorsa hamile değilsiniz demektir.

Evde Hamilelik Testi Nasıl Yapılır? 1

Diş Macunu Yöntemi: Beyaz diş macununu bir kaba ekleyin ve ardından idrarınızı yapın. Diş macunu köpürüp mavi bir renge dönerse hamilesiniz demektir. Fakat köpürüp rengi değişmezse hamile değilsinizdir.

İdrar Bekletme Yöntemi: İdrarınızı bir kaba koyun. Daha sonra kabı düz bir zemine koyun ve 24 saat hiç dokunmayın. Bir günün ardından idrarın üzerinde beyaz bir tabaka oluşur ise hamilesiniz demektir. Fakat bir değişiklik olmazsa hamile değilsinizdir.

[reklam id=1]

Şeker Yöntemi: Bir miktar toz şekeri bir kaba koyun. Sabah uyandığınızdaki ilk idrarınızı kaba ekleyin. Eğer şeker çözünmez ve topaklanırsa sonuç hamilesiniz demektir. Fakat şeker tamamen çözünür ise hamile değilsinizdir.

Çamaşır Suyu Yöntemi: Bir kaba çamaşır suyu ve idrarınızı karıştırın. Karışım köpürür ise hamilesiniz demektir.

Buğday ve Arpa Yöntemi: Buğday ve arpa tohumlarını bir kaba alın. Üzerine idrarınızı ekleyin. Mısırlılara göre buğdaylar çimlenirse hamilesiniz demektir.

Evde Hamilelik Testi Nasıl Yapılır? 2

Kadınların genel olarak her adet gecikmesinde tam olarak hamilelik testi yaptığı ya da yaptırdığı bilinmektedir. Yaptırmanın daha uzun sürmesine bağlı olarak hamilelik testi nasıl yapılır evde diye araştırma yapmaktadırlar. Hamilelik testi ev içerisinde birçok şekilde yapılabilir. Bunlar arasında en yaygın olanları limon ve karbonat olarak bilinmektedir.

Evde gebelik testi nasıl olur? Bugünkü teknolojisinde ister evde ister doktor sayesinde hamilelik testi yaptırabiliyorsunuz. Bu bir nimettir, İnşallah şükrünü biliyoruz. Bu sayede evde neticesi yalnızca sizin bileceğiniz, kolay ve kolay gebelik testi yapabiliyorsunuz.

Yukarıda bahis ettiğimiz gibi bedende bir hormon salgılanıyor. İşte bu salgılanan hormon sayesinde renk değişimi gözlenir. İdrara batırılan test çubuğu değişik değişik olabilir. Bunun amacıyla eczaneden kullanım talimatını almanız gerekir.

Evde Hamilelik Testi Nasıl Yapılır? 3

Diğer bir doğru vakit taktiği ise idrarınızı yaptığınız saattir. Bunun amacıyla sabah idrarı etkilidir zira bildirdiğimiz hormon sabah saatlerinde idrarda çok bulunur.

Eğer hali kimsenin duymamasını istiyorsanız başvurduğunuz Kadın Doğum Eksperi sizin bilgilerinizi esasen saklı tutacaktır, gönül rahatlığı ile gidebilirsiniz. Her ne kadar evde oluşturulan gebelik testleri güvenilir neticeler verse de bir sorun olmaması amacıyla müracaat şart.

Evde Limonla Gebelik Testi

Evde gebelik testi gerçekleştirme amacıyla en sık sarf edilen tekniklerden biri limondur. Evde limonla gebelik testi şu şekilde yapılır:

Küçük bir limon ikiye bölünür ve limonun üstüne bir oran idrar damlatılır. Bir vakit bekledikten sonra, limonun tortuları dibe çökmeye başlarsa, hamilelik hali bulunduğu söylenebilir. Fakat limon tortularında rastgele bir değişim olmazsa, hamileliğin olmadığı düşünülür. Limonla evde gebelik testi sık sarf edilen bir teknik olsa da net ve doğru netice vermez.

Evde Hamilelik Testi Nasıl Yapılır? 4

Evde Karbonatla Limon Testi

Evde natürel yollarla hamilelik testi gerçekleştirme isteyenler, karbonatı da çok sık kullanır. Karbonatla evde gebelik testi şu şekilde yapılır:

1 çay kaşığı karbonatın üstüne, az oranda idrar damlatılır. Karbonat kısa vakit içerisinde köpürmeye başlarsa, idrar testi yapan bireyin hamile bulunduğu düşünülür. Karbonat kabarmaz ve dibe çökmeye başlarsa, hamileliğin oluşmadığı düşünülür.

Evde Hamilelik Testi Nasıl Yapılır? 5

Evde limon ve karbonatla hamilelik testi sık yapılsa da bu testlerin neticelerindin emin olmamak gerekir. Kadınların hamile olup olmadığını net olarak anlamaları amacıyla hekim kontrolünden geçmeleri şarttır.