Evde Kas Yapma Harekleri ile Vücudunuzu Geliştirin

tarafından
215
Evde Kas Yapma Harekleri ile Vücudunuzu Geliştirin

Kas yapma hareketleri ile kısa sürede arzuladığınız vücut yapısına kavuşabilirsiniz. Fazla kilo ve yağlarından şikayetçi olan pek çok kişi kas yapma hareketleri evde ile hedefledikleri vücut yapısına kavuşabilmektedir. Bunun için düzenli çalışmak çok önemli olmaktadır. Bunun yanında doğru ve dengeli beslenme olmazsa olmak bir gereksinimdir.

Evde Kas Yapma Harekleri ile Vücudunuzu Geliştirin

Fazla ve birikmiş yağların kas haline dönüşmesi bu sürecin sonunda kendini göstermiş olacaktır. Fit ve kaslı bir vücut için yapılması gerekenler çok basittir. Bu hareketleri sizler için araştırdık. Son derece kolay olan bu hareketlerden etkili olan 5 tanesi yazımızın devamında yer almaktadır.

Anlatacağımız basit egzersizleri hemen her yerde yapabilirsiniz.Bu bağlamda evde kas yapma hareketleri resimli örnekleri sizler için derledik. Basit ve kolay olan egzersizler sayesinde yağlarınızın kısa sürede yok olduğunu göreceksiniz. Mevcut yağların bu hareketlerle %3’ünü yakacak ve 2 kilo ağırlığında kas yapabileceksiniz.

[reklam id=1]

Yaklaşık olarak 1 hafta gibi kısa bir süre içinde yağlarınızın %3 kadarını yakacak ve ortalama 2 kilo ağırlığında kas oluşturacaksınız. Kolay ve basit olarak ifade ettiğimiz bu hareketlerden 5 tanesini aşağıda detaylı olarak bulabilirsiniz.

  • Plyometric Press Up: İlk olarak plyometric press up hareketinden söz edebiliriz. Şınav pozisyonu ile başlanmalıdır. Bu pozisyonda ağır olarak inmelisiniz. Yukarı kalkış pozisyonunda tam tersine hızlı hareket etmelisiniz. Bu hareket esnasında ellerinizin yerden kesilmiş olması gerekmektedir. Bu şekilde evde karın kası yapma hareketleri çerçevesinde etkili sonuçlar aldığınızı hissedeceksiniz. Bu hareketin her periyot için 15 defa tekrarlanması gerekmektedir. Özellikle göğüs ve karın kasları için çok etkili sonuçlar vermektedir.

Evde Kas Yapma Harekleri ile Vücudunuzu Geliştirin 1

  • Isometric Press Up: İkinci hareketimiz ise ısometric press up hareketidir. İlk yapılan hareket vücut içerisindeki kan dolaşımını daha hızlı bir hale getirmişti. Benzer şekilde şınav pozisyonunda başlanmalıdır. Bu harekette düz bir çizgi şeklinde vücudunuzu ayarlamalısınız. Kollarınızın yardımı ile yukarı yükselmeli ve daha sonra da dirseklerinizi kırarak yere iniş pozisyonuna geçmelisiniz. Yere indiğinizde 20-30 saniye beklemeli ve direncinizi arttırmalısınız. Her 10 saniyede bir bacağınızın birini yerden keserek devam etmelisiniz.
  • Alternate Leg Jump: Kolay ve etkili egzersizlerden biri de alternate leg jump hareketidir. Zıplama şeklinde yapılmaktadır. Yağ yakımının hızlanmasına yardımcı olacak ve sonuç verecektir.. Sağlam bir kutu veya sandalyeye ile yapılmalıdır. Dizinizi ortalama 90 derece olacak şekilde kırarak harekete başlayabilirsiniz. Kolların iki yanınızda olacak şekilde devam etmelisiniz. Bu pozisyonda iken harekete devam edin ve direncinizi arttırn. Daha sonra en yüksek noktaya zıplayın. Yere iniş durumunda diğer bacağınızı sandalyeye gelecek şekilde getirin. Her bir bacak için 15 ve toplamda 30 tekrar yapılmalıdır.

Evde Kas Yapma Harekleri ile Vücudunuzu Geliştirin 2

  • Classic Burpee: Dördüncü egzersiz hareketimiz ise classic burpee hareketidir. Bu hareketimiz kas yapma hareketleri evde resimli olarak anlatılmıştır. Vücudun üst kısmını çalıştırır ve etkili bir şekilde kas oluşumuna katkı sağlar. Her seferinde 20 tekrar yapılmalıdır. Kalp atışlarınızı hızlandıran ve kasların kısa sürede yakılmasını sağlayan etkili bir egzersizdir. Ayaklarınızın omuz genişliğinde açılması ile harekete başlayabilirsiniz. Daha sonra Squat pozisyonu ile harekete devam edin ve şınav pozisyonuna geçin. Şınav posizyonundan sonra yeniden squat pozisyonuna geçin ve olabildiğince yükseğe zıplayın. Ara vermeden harekete devam edilmesi gerekmektedir.
  • Floor V-Sit: Beşinci hareketimiz floor v-sit hareketidir. Sırt üstü pozisyonda ve kollarınızı yukarı yönde uzatmalısınız. Vücudunuzun tamamını ortada birleştirerek yapılmaktadır. Gerek kollarınızın, gerekse de ayaklarınızın merkez noktada birleşmesi gerekmektedir. Günlük olarak tekrarlanması durumunda çok etkili sonuçlar almak mümkündür.