Evde Köpek Bakımı

tarafından
276
Evde Köpek Bakımı

Evde köpek bakmak dışardan bakıldığında zor bir seçimdir fakat köpeğinizi iyi eğitirseniz, zorluk değil mutluluğa dönüşen günler yaşarsınız birlikte. Öncelikle köpeğinizi “hayır” kelimesiyle eğitmelisiniz. Zaman içerisinde, büyüdükçe eve zarar vermemesi gerektiğini zaten öğrenecektir ve sizin bir “hayır” komutunuz onu durduracaktır.

Evde Köpek Bakımı 1

Köpekler özellikle yavruluk dönemlerinde çok fazla kemirmeye ve parçalamaya meyilli olurlar. Çünkü dişleri kaşınır ve bir şeyler kemirerek bu duyguyu giderirler. Özel yapım kemiklerden almanız evdeki terlik, kablo ve diğer eşyaları kemirmesini engelleyecektir.

[reklam id=1]

Yeri gelmişken belirtmeliyim ki; köpeklerinize asla tavuk kemiği, ve diğer çiğ kemikleri vermeyiniz çünkü köpeklerin bağırsakları çok kısadır ve bağırsakta kemiğin oluşturabileceği bir yırtık ölümle bile sonuçlanabilir. Köpeğinize kuru mamasının yanında arada bir elma, havuç ve brokoli verebilirsiniz fakat elmanın çekirdeklerindeki bir madde köpeklerde zehirlenmeye yol açabilir bu sebeple bu detay çok önemlidir.

Evde Köpek Bakımı 2

Köpeğinizi sabah akşam hem tuvalet ihtiyaçlarını gidermeleri hem egzersiz yapmaları için dışarı çıkarmalısınız. Bir süre sonra kendisi dışarıya çıkmayı çok sevdiği için size ihtiyacı olduğunda bunu çeşitli yollarla anlatacaktır. Köpekler insanlara en yakın canlılardır ve programlı bir şekilde eğittiğinizde köpeğinizle yaşamak çok keyiflidir.