Evde Peeling Nasıl Yapılır ?

tarafından
8314
Evde Peeling Nasıl Yapılır ?

Evde Peeling Nasıl Yapılır ?
Peeling cildimizi ölü hücrelerden arındırarak size sağlıklı, parlak bir cilt kazandırır. Evde yapabileceğiniz tarifler paylaşmak istiyorum. Bu tarifler ile hem kozmetik ürünlerine çok para harcamamış hem de gereksiz kimyasal alımını önlemiş olacaksınız.

Kahve telvesi ile yüz peelingi;
Ev yapımı peeling tariflerinin başını kahve telvesi çeker. Evet yanlış okumadınız kahve telvesi bunun için önce kendinize damak tadınıza uygun şekerli ya da sade kahve yapıp keyifle içip en son fincanı kapatarak neyse halim çıksın falım diyorsunuz. 🙂 Yapılan kahve, fal merasiminden sonra kahvenin telvesini dökmeyip gözaltlarınızı koruyacak şekilde bütün yüzünüze masaj yaparak yayıyorsunuz. Kuruyana kadar bekleyip hemen yıkıyorsunuz .Kahve telvesi ile peeling size 10 dakikadan az bir sürede kirlerden arınmış bir cilt kazandıracak.Kolaylıkla uygulayacağınız bu işlemi gün aşırı ya da 3-4 günde bir yaparak rutin haline getirirseniz ışıltılı cilt görünümünün keyfini her daim yaşayabilirsiniz.Karışımınıza 1 çay kaşığı zeytinyağı ekleyerek daha kolay sürülebilir hale getirebilirsiniz,zeytinyağı cildinizi hem nemledirip hem de besleyecektir.Her cilt tipi için uygundur.

evde-peeling-yapımı

[reklam id=1]

Şeker,Tuz ve Limon ile Yüz peelingi;
Yine evde kolaylıkla yapabileceğiniz şeker tuz ve limon üçlüsü var bu da yağlı ciltler için son derece uygun bir karışımı ,limonun yağlı ciltler için ne kadar iyi geldiğini  hepimiz biliyoruz.Karışımımızı ;

  • 1 tatlı kaşığı şeker
  • 1 tatlı kaşığı tuz
  • Yarım limon

olacak şekilde hazırlıyoruz.Gözaltlarını koruyacak şekilde bütün yüzümüze masaj yaparak yayıyorusunuz 10 dakika bekledikten sonra yüzünü aşağıdan yukarı olacak şekilde elinizle kese yapar gibi temizleyin.Yüzünüzü durulayın ve nemlendirin limonun derinlere inerek temizlemesi cildinize nefes aldıracaktır.Bu peeling karışımını hassas ciltler uygulamadan önce küçük bir bölümde deneyerek test etmelerini öneriyorum.Zira limon tahriş edip cildinizi kızartabilir.

limon-portakal-ve-toz-sekerden-yuz-peelingi-yapalim