Evde Tırnak Mantarı Tedavisi

tarafından
54525
Evde Tırnak Mantarı Tedavisi

Tırnak mantarının en sık rastlanıldığı yer ayak tırnaklarıdır. Evet, el tırnaklarınızda da karşılaşabilirsiniz fakat en sık görüldüğü yer ayaklardır. Görmezden gelinecek bir durum olmadığını ve bir tür sağlık sorunu olduğunu da bilmek gerekir. Peki, tırnak mantarı tedavisi evde nasıl yapılır? Öncelikle tırnaklarınızda mantar oluştuğunu fark etmeniz gerekir. Bunun için de tırnaklarınızın rengine bakmanız yeterli olacaktır. Mesela, tırnaklarınız sarımsı, kahverengi ya da yeşil gibi görünüyorsa maalesef tırnaklarınızda mantar var demektir. Bunun evinizde birçok alternatif yöntem geliştirebilirsiniz.

Evde uygulanan en sık tırnak mantarı tedavi yöntemleri arasında zeytinyağını çay ağacı yağı ile karıştırıp yaklaşık 3 hafta kadar tırnaklara uygulanması vardır. Gün aşırı bu karışımı direkt olarak tırnaklara uygularsanız başarılı sonuç almanız mümkündür. Bir diğer tırnak mantarı tedavi yöntemleri arasında limon suyunu ya da limonun kendisini sayabiliriz. Nasıl mı? Tırnağınızı limon suyuna batırın ya da limonu direkt olarak tırnağınıza uygulayın.

Tırnak Mantarı Tedavisi

Tırnak mantarı tedavisi altında uygulanabilecek onlarca yöntem vardır. Üstelik bunları evde kendi imkânlarınızla da son derece ekonomik yollarla halledebilirsiniz. Mesela sarımsağı bir kapta kaynattıktan ve o suyu ılıttıktan sonra tırnaklarınızı o suyun içinde bekletebilirsiniz. Tabi en az 15 dakika boyunca ayağınızı o suyun içinde tutmanız gerekir. Ardından iyi kurulayıp ve 4 hafta boyunca bu yöntemi uygulamanız halinde başarılı sonuç almamanız için hiçbir sebep yoktur.

[reklam id=1]

Tırnak mantarı tedavisi evde birden fazla yöntemle yapılabilir. Yukarıda sayılan seçeneklerin dışında kekikotu da bir diğer alternatif olabilir. Onu da iki fincan su da 15 dakika boyunca kaynatarak soğutabilir ve ardından pamuğu bu suya batırdıktan sonra doğrudan tırnağınızın üzerine koyabilirsiniz. Bu en sık kullanılan ve genellikle de başarılı sonuçlar veren yöntemlerden biridir. Kısa bir araştırma yaptığınızda tırnak mantarı tedavisi adı altında yüzlerce yöntem bulabilirsiniz. Tabi asıl önemli olan hangisinin doğru ve başarılı sonuç vereceğidir. Bu nedenle denenmiş ve başarılı olmuş yöntemlere yönelmeniz en doğrusu olacaktır.

Mantar İlacınızı Kendiniz Yapmaya Ne Dersiniz?

Uzun yıllardır tırnak mantarı ile uğraşıyor ve bir türlü başarılı sonuç alamıyor musunuz? Eczaneden aldığınız farklı farklı ilaçları denediniz ama bir türlü bu mantar sorunundan kurtulamadıysanız kendi ilacınızı kendiniz yapabilirsiniz. Nasıl mı? Tırnak mantarı ilacı olarak kendinize birçok alternatif yöntem bulabilir hatta deneme yanılma yöntemiyle bunu kendiniz bile yaratabilirsiniz. Elbette ki ihtiyacınız olan şeyler hakiki zeytinyağları, doğal otlar ve benzeri malzemelerdir. Hal böyleyken de, doğal yöntemlerle en doğal ilaçları oluşturabilirsiniz.

Evde Tırnak Mantarı Tedavisi 1

Oluşturduğunuz ve uyguladığınız doğal yöntemlerle tırnak mantarlarınızdan kurtulmaya çalışırken bu süreçte başkalarına da bulaşmamasına özen göstermelisiniz. Örneğin, havlunuzu, lifinizi ve bu tarz doğrudan kullandığınız ürünleri kimseyle paylaşmamalısınız. Aksi halde tırnak mantarı bulaşıcıdır ve çevrenizdekilere de bulaşması son derece basittir. Bu nedenle kendi oluşturduğunuz ya da kendi yaptıklarınızla bir sonuç alamadıysanız eczaneden aldığınız tırnak mantarı ilacı sayesinde bu sorunla mücadele ederken bilinçli olmak gerekir.

Mesela deterjan ve türevlerini kullanırken, bulaşık yıkar ya da temizlik yaparken mutlaka eldiven kullanmalısınız ki, bu kimyasal ürünler mantarını tetiklemesin ve kullandığınız ilacın etkisini yok etmesin. Bir diğer önemli ayrıntı ise başka birine ait olan tırnak makaslarını kullanmamanız gerektiğidir. Bu gerçekten tırnak mantarınız olsun ya da olmasın son derece önemli bir ayrıntıdır. Özellikle de hijyen açısında dikkat edilmelidir. Son olarak da özellikle ayak tırnaklarında oluşan mantarlar için ter emici özelliği olan pamuklu çoraplar kullanmak şarttır.