Eyeliner Nasıl Sürülür?

tarafından
30270
Eyeliner Nasıl Sürülür?

Eyeliner nasıl sürülür
Eyeliner kızlar için vazgeçilmez makyaj ürünlerinden biridir. Eskiden eyeliner sürmek bana oldukça zor gelirdi. Herkes bu işi becerebiliyorsa ben neden yapamayayım diye düşündüm ve başladım araştırmaya. Öğrendiklerimi sizinle de paylaşmak istiyorum.

Eyeliner sürmek sanıldığı kadar zor değil
Eyeliner sürmek gerçekten ilk başta oldukça zor görünüyor. Benim gibi elleriniz titriyorsa işiniz daha zor. Ancak zamanla pratik kazandıkça aslında eyeliner sürmenin sanıldığı kadar zor olmadığı aslında gayet basit olduğunu göreceksiniz. Alıştıktan sonra ne demek istediğimi daha iyi anlayacaksınız. Eyeliner sürmenin birkaç değişik yolu var.

eyeliner-nasıl-sürülür3

Eyeliner sürmenin püf noktaları nelerdir?
Öncelikle göz kalemi ile denemeler yapmanız elinizin alışması açısından yararlı olacaktır. Ardından eyelinere geçiş yapın. Bana kalırsa sarı saçlarınız varsa kahverengi, koyu saçlarınız varsa siyah eyeliner kullanmanız daha iyi olur. Eyelineri mutlaka en baştan sona doğru sürmelisiniz. Ortadan başlamanız kötü bir görüntüye neden olacaktır. Bir de eyelineri tek bir seferde sürmeyi denemeyin. Ben denedim ve sonuç gayet kötüydüJ Birkaç kere de düzgün bir şekilde sürebilirsiniz.

eyeliner-nasıl-sürülür2

 

Jel eyeliner nasıl sürülür?
Kimi kızlar likiteyelenir, kimileri jel eyelineri daha rahat kullanır. Ben jel (krem) eyelineri daha rahat sürüyorum. Siz de her ikisini deneyerek kendinize uygun olanı belirleyebilirsiniz. Jel eyelinerler akma ve bulaşma yapmaz Kullanımı daha kolaydır. Jel eyeliner ile kuyruk yapımı daha basittir. Ayrıca kalın eyelineri de daha rahat yapabilirsiniz. Bu eyelineri özel ucu olan eyeliner fırçası ile kullanmalısınız.

eyeliner-nasıl-sürülür-jel

[reklam id=1]

Likit eyeliner nasıl sürülür?
Likit eyeliner kullanımı biraz daha zordur. Bu eyelinerin içinde ince bir fırça vardır vardır ve bu fırça yardımı ile sürülür. Kalem uçlu olanları fırçalılara göre daha kolay kullanılır. Likit eyelinerleri sadece üst göz kapağında kullanın, asla alt göz kapağınızı denemeyin. Hoş olmayan bir göz ortaya çıkarmak istemiyorsanız bu önerimi dikkate alın.

eyeliner-nasıl-sürülür-likit

Kalem eyeliner nasıl sürülür?
Kalem şeklindeki eyelinerler daha kullanışlıdır. İnce uçlu likit eyelere göre daha basit bir şekilde sürülebilir. İçten dışa doğru bir çizgi çekin ve yamuk olan yerlerin tekrar üzerinden geçin. Kuyruk kısmını en sona bırakmalısınız. Gözleriniz kapalı ya da açık sürebilirsiniz. Ben kapalıyken daha rahat sürebiliyorum ancak gözleriniz açıkken sonucu daha iyi görebilirsiniz. Seçim size kalmış. Eyelineri sürdükten sonra bir süre kurumasını bekleyin. Yoksa göz kapaklarınıza bulaşma olasılığı oldukça fazla.

eyeliner-nasıl-sürülür-kalem

Eyelineri taşırırsam ne yapmalıyım?
Eyeliner çekerken orantısız sürme ya da taşırma gibi ihtimallere karşı yanınızda makyaj temizleme mendili bulundurmanız gerekiyor. Ben yanlışlıkla eyelineri taşırdığım zaman kulak temizleme çöpüne bir miktar makyaj temizleme sütü ile sürüyorum ve eyelineri nazik hareketlerle çıkarıyorum.