Folik Asit Fiyatı

tarafından
2510
Folik Asit Fiyatı

Folik Asit, B grubundan suda çözünen bir vitamindir. Doğal besin maddelerinde bulunan şekline folat, ilaçlarda ve işlenmiş besinlerde bulunan formuna ise folik asit denilmektedir. İlk kez 1941 yılında ıspanak yapraklarında keşfedilmiştir.

Folik asitler, vücutta kan yapımı, yeni hücre oluşumu, DNA sentezi gibi önemli biyolojik süreçlerde çok önemli rol oynar. Damar sertliğini azaltarak kalp krizi, bunama ve felç gibi birçok kötü hastalığın oluşmasını da engeller. Doğal besinlerden elde edebileceğiniz gibi folik asit ilaçları tabletler şeklinde de alabilir ve besinlerden alabileceğiniz folik asit miktarından daha fazlasını alabilirsiniz.

O halde, gelin birlikte piyasada bulacağımız en iyi folik asit tablet markalarına ve folik asit fiyatı 2016 ne kadar bir karşılaştıralım.

Folik Asit İsimleri Ve Fiyatları

FOLIC PLUS 400 mcg 90 TABLET > 9.34 TL

Sağlıklı bireylerde vücudun depoladığı toplam folik asid miktarı 5-10 mgdır. İnsanların normal olarak günde 150-200 mcg folik asidi almaları gerekir. Tercihen yemeklerle beraber alınan günde toplam 3 tablet şeklindedir.

[reklam id=1]

FOLBIOL 5 MG 50 TABLET > 7.21 TL

FOLBİOL’ü yemeklerden önce veya sonra alabilirsiniz. İlacınızı bol su ile alınız.

SOLGAR FOLİC ACİD (FOLACİN) 400 MCG 100 TABLET

Günde 1 tablet, tercihen yemeklerden sonra kullanılması tavsiye edilmektedir. Saf ve yüksek miktarda folik asit kaynağı. Vegan kullanımına uygun. Bu besin takviyesi, tablet formunda hazırlanmış olup 100’ lük cam şişede sunulmaktadır. İçeriğinde şeker, buğday, tuz, nişasta, maya, soya ve süt ürünleri bulunmamaktadır. Sentetik renklendirici, yapay tatlandırıcı veya koruyucu içermemektedir. Bu maddelere hassasiyeti olanların ve vejetaryenlerin kullanımına uygundur.

NATURADE FOLİK ASİT 400MG 120 KAPSÜL > 22 TL

Tercihen günde 1 defa 1 kapsül yemek öncesi veya sonrası kullanılması tavsiye edilir. Şeker, tuz, mısır, maya, buğday, gluten, soya ve süt gibi potansiyel alerjenleri içermez. Sentetik renklendirici, koku düzeltici, tatlandırıcı, kayganlaştırıcı kullanılmamıştır.

Folik asit ne kadar sorusuna cevap olabilecek en iyi folik asit ilaçlarını sizlere anlatmaya çalıştık. Bu ilaçlar hemen hemen birbirine çok yakın ilaçlardır. Ve eksik olan folik asit seviyenizi, ciddi derecede dengeye getirmeye sağlayacaklardır.

Folik Asit Fiyatı 1

Folik asit ile ilgili en çok merak edilen sorulardan birisi hamilelikte folik asit kullanımıdır. Zira, hamilelikten önce ve hamilelik boyunca alınan folik asit takviyesi, bebeğinizin omurgasında ve beyninde oluşabilecek sorunlara karşı koruyucudur. Özellikle, hamileliğin ilk haftalarında folik aside duyulan ihtiyaç inanılmaz artar, çünkü bebeğinizin beyin ve spinal kord gelişimi 3. ve 4. haftalarda başlar. Bu dönemde, folik aside ihtiyaç duyulmasından dolayı, alınacak tedbir; hamile kalmadan önce anne adayının folik asit eksikliğini gidermiş olmasını gerekir.

Folik asit kullanımı, sinir sistemi eksiklikleri olarak bilinen beyin ve omurilik merkezli doğum kusurlarını önler. Açık omurga, en yaygın sinir yolu kusurlarındandır. Bu kusurlar, beyin hasarına ya da beyin gelişiminin yarım kalmasına sebep olarak en ciddi vakalarda sakatlıklara neden olabilir. Bu sorunların neredeyse hepsi, düzenli folik asit alımı ile önlenebilir.