Gelin Çiçeği Modelleri

tarafından
851
Gelin Çiçeği Modelleri

Gelin çiçeği bir gelinin en önemli aksesuarıdır. Her ne kadar gece sonunda fırlatılacak da olsa özenle seçilmesi ya da hazırlanması gerekir. Uzun zamandır en ince ayrıntısına kadar planladığınız düğününüzde kullanacağınız gelin çiçeğinin hikayesini merak ettiniz mi hiç? Rivayete göre 16. yüzyıl İngiltere’sinde insanlar yıllık banyo yaparlarmış ve o banyolar Mayıs ayına denk gelir, Haziran ayında da düğünler yapılırmış. Vücutlarından gelen kötü kokuları bastırmak için de gelinler ellerinde çiçek buketleri taşırlarmış. Anlaşılacağı üzere; gelin çiçeği ya da gelin buketi adeti 16. yüzyıldan itibaren hayatımızdadır.

Gelin çiçeği küçük olsa da asla önemsiz değildir. En az gelinliğiniz kadar önemlidir. Çünkü gelin çiçeğiniz tüm görünümünüzü mahvedebilirken, harika bir tablo oluşturmanıza da etkendir. Düğün çiçeği seçerken dikkat etmeniz gereken birçok detay vardır. Gelin çiçeği modelleri ve fiyatları hakkında size birkaç püf noktası vereceğiz. İlk olarak gelin çiçeğinizin gelinliğiniz ile uyumlu olmasına dikkat etmelisiniz. Bu uyumu garantileyebilmek için ise tek yapmanız gereken; eğer çiçeğinizi özel yaptıracaksanız, gelinliğinizden bir parça kumaş ve gelinliğinizin fotoğrafı ile çiçekçiye gitmektir. Ayrıca, eğer abartılı bir gelinliğiniz varsa sade bir demet çiçek pek hoş durmaz. Aynı şekilde sade bir gelinliğe de abartılı bir buket yakışmaz. Gelin çiçeğiniz; büyük ihtimalle, tüm nikah ya da düğün fotoğraflarınızda elinizde bulunacak. Bu yüzden ne çelenk gibi büyük bir buket ne de hiç göze değmeyecek boyutta küçük olmamalıdır. Yani boyut konusunda ortalamayı tutturmalısınız. Bir başka önemli konu ise düğün konseptiniz ile gelin çiçeğini uydurmaktır. En güzel gelin çiçeği modelleri, düğününüzün her karesine tam anlamıyla uyum sağlayanlardır. Örneğin bir kumsal düğünü yapacaksanız, gelin buketinizde mavi çiçekler barındırabilir, mavi kurdele bağlayabilir ya da deniz kabuğundan süslemeleri buket üzerinde kullanabilirsiniz. Her zaman abartıdan uzak durmanız sizin faydanıza olacaktır.

[reklam id=1]

Model seçenekleri tamamen sizin hayal gücünüze ve zevkinize kalmıştır. Çünkü gelin çiçeğinizi hazır alabilme imkanınız bulunduğu gibi isteğinize göre de yaptırmanız mümkündür. Gelin el çiçeği modelleri seçiminde damat adayını da göz ardı etmeyin, onun da ya ceket mendili ya da yaka çiçeği ile uyum sağlamanız mümkündür. En güzel gelin çiçeği modelleri için bol bol araştırma yapmalı, yakınlarınızdan fikir almalı ve çiçekçilerle görüşmelisiniz.

Gelin Çiçeği Modelleri 1

Canlı Gelin Çiçeği Modelleri

Gelin çiçeğinizin canlı türlerden oluşmasını istiyorsanız beyaz güller bu amaç için oldukça uygundur. Çünkü beyaz güller oldukça dayanıklı türlerdir. Çok sade ya da renksiz olacağını düşünüyorsanız aralarına renkli lilyumları karıştırarak hoş ve canlı bir görünüm elde etmeniz mümkündür. Eğer kışın evlenmeyi planlamışsanız tüm kış çiçeklerini rahatlıkla kullanabilirsiniz. Gül, zambak, orkide ve lale gibi daha birçok seçeneğiniz mevcuttur. Canlı gelin buketi kullanmakta kararlıysanız mutlaka çiçekçinize en az bir hafta önceden haber vermelisiniz. Gelin çiçeği modelleri ve fiyatları hakkında çiçekçinize danışmayı unutmayınız.

Gelin Çiçeği Modelleri 2

Yapay Gelin Çiçeği Modelleri

Yapay gelin çiçeği kullanmanın en güzel yanı bir ömür saklayabilmektir. Hem de ilk günkü görüntüsü ile! Bir gelin için daha güzel ne olabilir ki? Yazımızın başında bahsettiğimiz gibi gelinliğinizin kumaşından bir buket çiçek yaptırarak hem ömür boyu saklayabilir hem de uyum yakalayabilirsiniz. Gelin el çiçeği modelleri hakkında birçok fikirle karşılaşmak mümkündür. Ancak önemli olan sizin hayaliniz ve sizin kararınızdır…

Yapay Gelin Çiçeği Modelleri