Gelin Çiçeği

tarafından
1262
Gelin Çiçeği

16.yüzyıldan beri gelinlerin en güzel aksesuarlarından biri olan gelin çiçeği ilk İngiltere’de moda olmuştur. Gelin buketi şimdi hemen hemen bütün dünya ülkelerinde kullanılıyor.

Gelinlik çiçekleri gelinliğin en önemli tamamlayıcısıdır. Bu yüzden gelin çiçeklerini seçerken özellikle dikkat etmeniz gereken hususlar var. Bu hususlar gelinliğinizin modeli, düğünün gerçekleşeceği mekanı, konsepti, gelin saçınız hatta karakterinizdir. Gelin çiçeğiniz sizinle bir bütün olmalı ve sizi ifade etmeli. Her çiçek bir şeyi ifade eder. Gelin buketinizi seçerken çiçeklerin dillerini de araştırmayı ihmal etmeyin. Çiçeğin mevsime ve konsepte uygun olması kadar konuştuğu dil de önemlidir. Asla düğün gününüzde mutsuzluğu ifade eden çiçekleri kullanmayın. Mesela hanımeli ve mavi menekşe gibi bağlılığı sembolize eden veya ıhlamur, yasemin gibi romantik çiçekleri tercih edebilirsiniz.

Her mevsimin gelin buketi başkadır. Düğününüzde mevsimsel çiçekleri seçmeniz sizin için de kolaylık sağlar. Çünkü her istediğiniz çiçeği her mevsimde bulamazsınız. Günümüzde gelin çiçekleri farklı tasarımları ve bol çeşitleriyle seçimi daha da zorlaştırıyor. Gelinlik çiçekleri kadar onların süslemesi de önemlidir. Bu yüzden çiçeğin rengine, dokusuna uygun tüller ve süsleme malzemeleri kullanılmalıdır. Gelin çiçekleri isteğe göre yapay ve taze çiçeklerden yapılır. Eğer hayatınız boyunca gelinlik çiçeğinizi saklamak istiyorsanız yapay gelin çiçeği tercihiniz olabilir. Yapay çiçeklerin hatırası bir ömürdür. Farklı tasarımlarda yapay gelin çiçeği modelleri canlı çiçeklerden ayırt edilmez bile. Son dönemlerde canlı gelin çiçeği hemen hemen her gelin tarafından tercih ediliyor. Taze kokuları ve canlı görünümü ile düğündeki her kesin dikkatini üzerine çekiyor. Tazelikten ödün vermiyorsanız sezonun taze çiçeklerini tercih edebilirsiniz.

[reklam id=1]

Taze gelin seçiyorsanız mevsime uygun çiçek seçmeniz tavsiye olunur. Ayrıca çiçek renkleri de önemlidir. Eğer sonbahar geliniyseniz asya lily, asters, gala çiçekleri, krizantem, dahlias, ayçiçekleri, zinya, kadife, gül, papatya, karanfil çiçekleri tercihiniz olabilir. Renk olarak ta kırmızı, portakal, kahverengi, altın, yeşil renkleri kullanabilirsiniz. Düğününüz bahardaysa elma ve kiraz çiçeklerini, nergisleri, sümbülleri, irisleri, leylakları, inci çiçeklerini, lilyumları, hercaileri, laleleri seçmeniz düğününüzü rengarenk yapar. Pembelerle, morlarla, mavilerle neşeli düğün yapabilirsiniz. Yaz çiçeklerinin çok güzel, çarpıcı kokuları vardır. Düğününüz için yazı seçtiyseniz cıvıl cıvıl çok doğru seçim yapmışsınız. Yazın en güzel çiçekleri güllerdir. Düğünü çok hareketli yapar. Ayrıca cıvıl cıvıl anemon, callalilyum, ayçiçeği, kartopu çiçeği, frezya, hazeran çiçeği, sardunya güzel seçim olabilir.

Gelin Çiçeği 1

Gelinlik seçiminizde sadelik ödün vermiyorsanız gelin buketi konusunda cesur olup çeşitli çiçekleri bir arada kullanabilirsiniz. Eğer buketiniz de de sadelikten yanaysanız soft renkler ve tek çeşit tercihiniz olabilir. Aynı zamanda gelinliğinizin üzerindeki incileri ve taşları bukette de kullanabilirsiniz. Hatta gelin çiçeğinizle gelinliğinizin tek parça olmasını istiyorsanız buketinizi gelinliğin kumaşından bağlayabilirsiniz. Bu sayede ortaya şık bir görüntü çıkarabilirsiniz.