Gelinlik Rengi Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

tarafından
592
Gelinlik Rengi Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Her genç kızın hayalidir düğününde prensesler gibi görünmek. O yüzdendir ki;  kusursuz olabilmek için hazırlıklar daha evliliğe giden ilk adımdan sonra tasarlanmaya başlanır. Cilt bakımları, saç modelleri, gelinlik tasarımları aylar öncesinden konuşulmaya başlanır.

Gelinlik Rengi Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Cilt bakımını, saç tasarımını işin uzmanına bırakılsa bile gelinlik denilince akan sular durur. Elbette sayısız seçenek mevcuttur.  Hazır modeller veya kişiye özel tasarım gelinliklerde ihtiyacımıza cevap verebilir. Ancak burada pek çok kişinin gözden kaçırdığı bir husus var ki, o da gelinlik kumaşının ve renginin ten rengimize uyumudur.

Günlük hayatımızda giysilerimizin rengi bazen yüzümüzü karanlık, bazen aydınlık gösterir. Hele ki bu özel günde cilt tipimize uyan ve yüzümüzü aydınlık gösteren rengi tercih etmeliyiz. Anılarda ve fotoğraflarda en iyiyi yakalayabilmek ve en iyi görüntüyü sunabilmek için gelinlik rengi önem arz eder.

[reklam id=1]

Gelinlikler Sadece Beyaz mıdır?

Sizce gelinlikler sadece beyaz mıdır? Gelinlik dediğimizde hemen herkesin aklına önce beyaz gelir. Gözümüz yaklaşık üç bin ton farklı beyazı ayırt edebilmektedir. Ancak zaman içersinde gelinliklerde farklı renklerde tercih edilmeye başlandı. Pembe, lila, şeftali renkli gelinliklerde vitrinlerde yerini almaya ve tercih edilir olmaya başladı. Tercihimiz beyazdan yanaysa, beyazları birbirinden nasıl ayrıştıracağımıza dikkat etmek gerekir.

Gelinlik Rengi Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir? 1

Çiğ beyaz, kırık beyaz, gri dokunuşlu beyaz, krem beyaz veya fil dişi beyaz gelinlikler, seçeceğimiz kumaşın dokusu ile uyumlu olmasına dikkat ederek o özel gününüzü taçlandırır.