Gliserin Kansuk

tarafından
1249
Gliserin Kansuk

Gliserin suyu emen bir maddedir. Rektuma uygulanan gliserin,  dışkı içerisine su çekerek rektumda kasılmalara niçin olur ve ek olarak kısmen kaydırıcı kısmen de bölgesel uyarıcı tesiri ile dışkı yapmayı kolaylaştırır. Gliserin Kansuk-K Suppozituvar, rektuma uygulanan bu ilaç, dışkının içine su çekerek bağırsaklardaki kasılmaları sağlar ve kaydırıcı özelliği yardımıyla dışkı yapmayı kolaylaştırır. Kabızlık ile ilgili bir ilaçtır.

Gliserin Kansuk

İlacın etkili maddesine karşı bir alerjiniz var ise bu ilacı kullanmanız önerilmemektedir. Rektuma uygulanan bu ilaç, dışkının içine su çekerek bağırsaklardaki kasılmaları sağlar ve kaydırıcı özelliği yardımıyla dışkı yapmayı kolaylaştırır. Kabızlık ile ilgili bir ilaçtır. İlacın uzun süre kullanımı huy yapabilir. Bu ilacın, tabip tarafınca önerilen dozdan daha çok ve farklı hallerde içilmemesi de son aşama büyük bir öneme sahip olmaktadır.

Mide bulantısı, karın ağrısı ve kusma şikayetlerinin oluşması halinde ise ilacın kullanılması bırakılmalı ve zaman kaybetmeden muhakkak bir doktora gidilmelidir. Eğer dışkı yapma düzeninde ani bir değişiklik fark edildiyse de ve bu konum 2 haftadan uzun sürdüyse, bir müshil ilacı kullanmadan önce doktora danışılması da gerekmektedir.

[reklam id=1]

 

Hamilelik ve emzirme dönemlerinde doktorunuza danışmadan bu ilacı kullanmayınız. Gliserin fitil kansuk zararlı mı? Sorusu da, bu ürünü kullanmaya çekinen çok sayıda kişi tarafından yöneltilmeye de devam etmektedir. Fakat kişilerin bu ürünü de dikkatli kullanması gerekmektedir.

Doktorun bu ilacı nasıl reçete ettiyse öyle kullanılması gerekmektedir. Tedavi süresince doktorun verdiği talimatlara da eksiksiz ve tertipli bir şekilde uyulması da gerekmektedir. Bu ilaç bir tek makattan kullanım içindir. Ağızdan alınması mutlaka ve katiyen önerilmemektedir.

İlacın başparmak ve işaret parmağı yardımıyla tutarak makata uygulanması gerekmektedir. Gliserin kansuk fitil kullanmadan önce ve kullandıktan sonra da herhangi bir enfeksiyon ile karşılaşılmaması için ellerin güzel bir şekilde yıkanması gerekmektedir.

Gliserin Kansuk 1

Sup Gliserin Kansuk K Kullanma Talimatı

Karın ağrısı, nefes almada kuvvetli, kurdeşen, yüzde, dudaklarda, dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda kişilerin muhakkak en yakın doktora gitmesi gerekmektedir.

  • Fitil eller iyice yıkandıktan sonra baş ve işaret parmakları ile tutularak makat içine itilerek uygulama edilir.
  • Fitil çok yumuşamışsa, paket önce buzdolabında 15 dakika bekletildikten sonrasında uygulanabilir.
  • Fitil bir miktar temiz soğuk su ile ıslatıldıktan hemen sonra uygulanmalıdır. Bebeklerde gliserin fitil kullanımı için de, ebeveynlerin dikkatli olması gerekmektedir. Süt çocuklarında fitil konulduktan sonrasında 1-2 dakika kadar tutularak fitilin dışarı atılması önlenirse tesir etmesine süre bırakılmış olur.
  • Laksatif (dışkılatıcı, dışkı yumuşatıcı) hareket için fitilin erimesine gerek yoktur. Dışkı ile birlikte vücut dışına atılır.

up Gliserin Kansuk K Kullanma Talimatı

Sup gliserin kansuk ile etkileşebilecek çeşitli ilaçlar olabilir. Doktorunuza kullanmakta olduğunuz tüm reçeteli, reçetesiz ilaçlar ve diğer alternatif tıp metotları hakkında data veriniz. Bunlar vitaminler, mineraller, bitkisel ürünler ya da başka bir tabip tarafınca size verilen ilaçlar hakkında olabilir. Hekiminize danışmadan başka bir ilaç kullanmaya başlamayınız.

Gliserin Kansuk Fitil Fiyatı

Sup gliserin kansuk suppozituar, doktor tarafından verilen reçete ile birlikte eczanelerden alınması gereken bir ilaçtır. Güncellenmiş son fiyatı ile yaklaşık 3-4 TL arasında değişkenlik göstermektedir. Bu denli uygun bir fiyata sahip olması sebebi ile de kişiler büyük bir rahatlık ile bu ilaca sahip olabilmektedir.

Uygun bir fiyata sahip olmasının yanı sıra oldukça güçlü etkilerinin bulunması sebebi ile de gliserin fitil kullananlar, bu üründen son derece büyük bir memnuniyet duymaya da devam etmektedir.