Gliserin Kulak Damlası

tarafından
2394
Gliserin Kulak Damlası

Gliserin kulak damlası ile birlikte kulak temizliğinde kişilerin daha az ağrı hissetmesi ve kulağının daha hızlı bir şekilde temizlemesine olanak tanımaktadır. Kirleri yumuşatır ve hızlı bir halde sonuç almanızı sağlar. Bu biçim kulak damlaları özellikle açıldıktan daha sonra kısa sürede tüketilmesi gereken damlalardır.

El ile kulak temizliği yapılmış olduktan hemen sonra damlayı kullanabilirsiniz. Gizleme koşullarını iyice öğrenmeniz gerekir. Gliserinin soğuk bir şekilde kulağa damlatılması da, uzmanlar tarafından uygun görülmemektedir.

Gliserin Kulak Damlası

Çok soğuk kulak damlası kullanırsanız başınız dönebilir ya da bayılma benzer biçimde durumlar yaşayabilirsiniz. Bundan dolayı saklama koşullarına kesinlikle uyulması gerekmektedir.

Gliserinin içinde bitkisel ve hayvansal yağlar bulunmaktadır. Yüksek nemlendirme özelliğine haizdir. Gliserin hacminin tam 4 katı suyu absorbe edilebilir. Gliserinin günümüzde malum yaklaşık 1500 farklı kullanım alanı bulunmaktadır. Orta ve dış kulak enfeksiyonlarının niçin olduğu şiddetli kulak ağrıları şikayetlerinde kulak içerisine birkaç damla gliserin damlatılmasının oldukça faydası vardır.

Natürel olarak bu yapılan işlemin ne olursa olsun tabip denetiminde ve tasdiki olması gereklidir. Ek olarak kulağının içerisinde kir biriken kişiler tarafından da, bu kirlerin yumuşaması amacı ile gliserin kullanılabilmektedir.  Orta ve dış kulak yolu zaman içinde kirlenir veya irin ile tıkanmaktadır.

[reklam id=1]

Gliserin kulak damlası özellikle kulak kirini yumuşatmaktadır ve temizlenmesine destek verir. Kulakta görülen kirlilikten dolayı tıkanma şeklinde şikayetlerin azalmasında etkilidir. Dış kulak iltihabı ya da dış kulak egzaması şeklinde nedenlerde çoğunlukla kullanılmaktadır.

Kulak salgısı düzgüsel şartlarda dışarı atılmasına rağmen bazı durumlarda dış kulak yolunda birikerek tıkanıklığa yol açmaktadır. Böyle durumlarda ise kişilerin herhangi bir problem ve duyma sorunu yaşamaması için bu tıkanıklığı uygun yollar ile açması gerekir.

Kulaklarınızı sert cisimlerle ne olursa olsun temizlemeyin. Ucu sivri olan herhangi bir temizlik ürününün kulak içerisine kesinlikle sokulmaması gerekmektedir. Böyle bir durumun yaşanması durumunda ve kişilerin bu sebepten dolayı şiddetli bir ağrı yaşaması halinde ise muhakkak bir doktora gitmesi önerilmektedir.

Gliserin Kulak Damlası 1

Kulak zarına zarar verirseniz duyma kaybı yaşamanıza niçin olmaktadır. Gliserin damla ise doğal kulak temizliğini bizlere sağlar. Kullanım miktarına uygun olarak ve belirli bir süre süresince uygulanmaktadır. Kulak sıvısını ya da kirini temizlemede kullandığımız pamuklar kulak zarını delebilir ya da zarar verebilirler. Kulak temizliğinde her süre çok dikkatli olunması gerekir.

Kulaktan dolma bilgiler ile yapılan kulak temizliği, çok daha ciddi problemleri beraberinde getirebilmektedir. Gliserin kulak damlasının doğal bir özelliği bulunmaktadır. Tamamen doğal olduğundan gliserin kulak damlasından yararlanabilirsiniz.

Gliserin Kulak Damlası Nasıl Kullanılır?

Gliserin kulak damlasını kullanırken nelere dikkat edilmeli; Gliserin kulak damlası, doktorlar tarafınca verilen ve kulakları temizletmeden önce yumuşatmak için kullanılmaktadır. Yumuşatıcı olarak da bilinmektedir. Gliserin kulak damlası kullanım şekli olarak, günde üç kez ve 10 damla halinde kulaklara damlatılmaktadır. Kesinlikle kullanım dozunu aşmamanız gerekir. Daha ondan sonra da kirler yumuşatıldıktan hemen sonra doktorunuza başvurmalısınız.

Gliserin Kulak Damlası Nasıl Kullanılır?

Gliserin Kulak Damlası Fiyatı

Gliserin damlı fiyat, genel olarak 35 ml için 8 TL olarak satışa sunulmaktadır. Her ilaçta olduğu gibi gliserin kulak damlası kullanımında da dikkatli olunması gerekmektedir. Vakti mutlaka not edin ve kullanım süresini aşmayın. Tabip tarafınca önerilen doz miktarını mutlaka aşmamalısınız.

Damlatıldıktan daha sonra ise 10 dakika pozisyon değiştirmeden, hareket etmeden beklemelisiniz. Kulağa gliserin damlatmak için uzman kulak burun boğaz doktoruna danışmalısınız. Doktora danışarak ve ne olursa olsun uygun kullanım sürelerinde ve miktarlarda kullanmalısınız.