Göbek Eritme Hareketleri

tarafından
33789
Göbek Eritme Hareketleri

Göbek eritme hareketleri
Göbek maalesef en büyük sorunlarımızdan biridir. Göbekteki yağları eritmek oldukça zordur. Senelerdir göbeğindeki yağlardan kurtulmaya çalışan biriydim. En sonunda kesin kararımı verdim ve düzenli egzersizlerle göbeğimden kurtuldum. Siz de benim gibi göbek sorunu yaşıyorsanız bu yazı tam size göre. Benim de uyguladığım göbek eritme hareketlerini sizlerle paylaşacağım.

Evde göbek yağı eritme yolları
Herkes güzel, zayıf bir vücuda sahip olmak ister. Bunu gerçekleştirmek aslında sanıldığı kadar zor değil. Evde yapacağınız düzenli hareketlerle göbeğiniz sorun olmaktan çıkabilir. Sadece her gün 20 dakika ayırmanız yeterli. Öncelikle sırt üstü uzanın ve ayaklarını yukarı kaldırın. Bacaklarınız dik durumda olacak şekilde havaya kaldırın. Aynı zamanda kalçanızı da kaldırın ve yavaş bir şekilde indirin. 20 defa aynı hareketi yapın. Ardından mekik çekin. Mekiği bilmeyen yoktur sanırım. Yine sırt üstü yatın. Elleriniz kafanızın arkasında birleştirin ve gövdenizi yavaşça dizlerinize doğru çekin. Bu iki hareketle göbeğinizdeki yağlardan kurtulabilirsiniz. Evde uygulayabileceğiniz bu kadar basit hareketlerle göbek yağlarından kurtulmak sizin elinizde.

gobek_eriten_7_super_egzersiz_1

1. Dizleri 90 derecelik açıyla bükün, eller ensede, dirsekler açık… Karnı iyice içeri çekin, kaburgayı kapatın. Bu pozisyonda nefes verirken omuzlarınızı yerden sıyırarak dizlerinizi başınıza doğru yaklaştırın. 15 kez açılıp kapanarak tekrarlayın

23_08_2013_12_41_51e2

2. Beli incelten bu egzersiz için sırtüstü uzanın, bacaklar masa pozisyonunda dizlerden bükün, eller boynun arkasında, dirsekler açık, çene göğüsten uzakta… Her nefes verişte bir bacağı uzatırken diğer bacağın dizini çapraz dirseğinize yaklaştırıp, üst bedeni hafifçe o yöne doğru döndürün. Her iki yöne 6’şar kez tekrarlayın.

23_08_2013_12_41_51e3

3. Bu egzersiz özellikle göbekteki yağları yakmaya yarıyor. Ellerinizle başınızı destekleyin. Dirsekler sonuna kadar açık. Bacaklarınızı uzatın. Nefes alın, verirken baş ve dizleri birbirine yaklaştırın. Nefes alırken bacaklar açık, verirken kapalı… Hareketi 15 kez tekrarlayın.

23_08_2013_12_41_51e4

4. Sırtüstü yatar pozisyonda karnınıza doğru bakın ve bacakları dizlerden bükerek masa pozisyonu alın. Nefes alın, verirken karnı içeride tutarak sırtın üst kısmını yerden kaldırırken bir elinizle dizin iç kısmın, diğeriyle dış tarafını tutun ve diğer bacağı göz hizasında uzatın. Her nefes verişte bacak değiştirin. Her iki bacakla 5, toplam 10 kez tekrarlayın.

23_08_2013_12_41_51e5

[reklam id=1]

5. Bacaklar aşağıda düz, karın içeride, kaburga kapalı, gözler yukarı bakıyor, eller yanlarda… Bacaklar aşağıdayken nefes alın. Bir bacağı düz bir şekilde yukarı kaldırırken nefes verin. Bacak değiştirerek, nefesinizle birlikte her iki yöne 15 kez tekrarlayın.

23_08_2013_12_41_51e6

 

6. Bu egzersiz, tüm karın kaslarını çalıştırıyor, beli inceltiyor. Oturma kemikleri üzerine oturun. Sırt düz, kollar birbirine paralel ileride, dizlerinize bakın. Bu pozisyonda nefes alın. Nefesinizi verirken, kolları yanlara açarak geriye dönün. İlk pozisyona dönüp, diğer yöne tekrarlayın. 15 kez uygulayın

23_08_2013_12_41_51e7

 

Yürürken göbek eritilebilir mi?
Evet tabi ki mümkün. Yürürken göbek kaslarınızı çalıştırabilirsiniz. Bunu ben gün içerisinde çok kez yaparım. Şöyle ki yürürken aynı zamanda karnınızı içeri çekin ve bir kaç saniye bekleyin. Sonra bırakın. Bunu aklınıza gelen her anda yapabilirsiniz. Hatta sürekli oturarak çalışan biriyseniz aynı hareketi ofiste sandalyenizde otururken de yapabilirsiniz. Bunları alışkanlık haline getirmek sizin için oldukça faydalı olacaktır. Araba kullanırken, otobüste aklınıza gelebilecek her yerde bu egzersizi yapın. Bunun en güzel yanı sizin egzersiz yaptığınızı etrafınızdaki kimsenin farketmemiş olmasıdırJ

Göbek eritme diyeti nasıl yapılır?
Düz bir karına sahip olmak için evde yapacağınız hareketlerin dışında diyet de yapmanız gerekir. Bu diyette günde 3 öğün yemeniz lazım. Gün içerisinde meyve ve sebze tüketmelisiniz. Sabah kalktığınızda bir bardan sıcak suya limon sıkın ve için. Gün içerisinde 2-2.5 lite su tüketin. Bunun yanında birkaç bardak bitki çayı için. Şekersiz ve az tuzlu gıdalar tüketmeye dikkat edin. Acıkmadan yemek yiyin. Çünkü çok acıkırsanız çok yemek yersiniz. Lokmaları oldukça küçük yemeye özen gösterin. İyice çiğneyerek yutun. Bu şekilde midede sindirmek daha kolay olacaktır. Ayrıca beyaz ekmek yerine kepek ekmeyi tercih etmeniz göbek yağlarınız yok etmenizde çok etkili olacaktır.

Günde sadece yarım saat
Bence kilo verme ve göbek eritmede en önemli unsuz istekli olmak. Günde sadece yarım saatinizi ayırarak istediğiniz vücuda sahip olmak sizin elinizde. Ancak burada istikrar çok önemli. Hareketlere başladığınızda ilk başta ağrılarınız olacak. Hatta belki de gece ağrılar yüzünden uyuyamayacaksınız. Ancak ertesi gün bu ağrı şiddeti azalacak ve zamanla yok olacak.