Göbek Eritme Yolları

tarafından
2334
Göbek Eritme Yolları

Çağımızın en büyük problemlerinden biri olan fazla kilolar kadın erkek herkesin kâbusu olmuş durumda. Öyle ki, obezite adeta bir virüs gibi hızla dünyaya yayılıyor ve insanlar fazla kiloları ile savaş veriyor. Özellikle de en sorunlu bölgelerin başında karın bölgesi yer alıyor. Yani göbek yağları kadın erkek herkesi etkilediğinden ondan kurtulmak için de türlü yöntemler deneniyor. Kimileri sadece diyet listeleri uyguluyor -ki bu tek başına bölgesel zayıflamada pek etkili olmaz- kimileri ise egzersize ağırlık verip deli gibi spor yapıyor. Tam da bu noktada dikkat edilmesi gereken birkaç ayrıntı var. Örneğin ideal kilonuzdasınız ama fiziksel olarak göbeğiniz var ve giydiğinizi yakıştırmıyorsunuz ya da diyet ve egzersiz yapıp kilo veriyorsunuz ama göbeğiniz bir türlü gitmiyor. O zaman ya egzersiz yapmıyorsunuz ya da doğru bölgelerinizi çalıştırmıyorsunuzdur.

Öncelikle belli başlı karın hareketleri vardır ki bunlar hemen herkes tarafından bilinir. Gittiğiniz spor salonunda da göbek yağı eritme yolları arasında karın odaklı egzersizler yaptırılır. Mesela sırtüstü yere uzanırsınız ve dizlerinizi karnınıza doğru çekerek yarım mekik şeklinde karnınızı sıkı tutarak kalkmaya çalışırsınız. Bunu en az 15 er defa 2 set halinde düzenli olarak yaparsanız farkı hissedebilirsiniz. Çünkü bazı durumlarda karın kısmında ödem oluşabiliyor ve şişkinlik sizi olduğunuzdan daha kilolu gösterebiliyor.

Bütün bu bahsedilenlerin dışında bir de göbek eritme yolları bitkisel çözümlerden de faydalanılabilir. Örneğin, bazı doktor tavsiyesi ile sağlık bakanlığı onaylı ve sadece yetkili eczanelerde satılan tamamen bitkisel olan ilaçlar kullanılabilir. Karın yağlarını yakma konusunda işe yarayan bu tip bitkisel çözümlerin yanında tabii ki yediklerinize ve içtiklerinize de özen göstermelisiniz. Yani yağ ve şeker oranı yüksek gıdaları tüketip gazlı içecekleri tüketmeye devam ettiğiniz sürece hiçbir bitkisel takviye sorununuza çözüm olmayacaktır.

[reklam id=1]

Hızlı Göbek Eritme Yolları

Kendi başınıza bazı taktikler uygulayabileceğiniz gibi bir profesyonelden de yardım alabilirsiniz. Zaten göbek yağlarını eritme yolları arasında her zaman etkili olan ikili kombinasyon vardır ki bu da diyet ve egzersizin bir arada uygulanmasıdır. Karın merkezli bolca egzersiz yapmanın yanı sıra birçok kişinin sandığının aksine düzenli yürüyüş de karın yağlarını yakma da son derece etkilidir. Öyle ki yürüyüş sadece karın bölgesini değil tüm vücudu çalıştırır.  Örneğin sabah uyandığınızda kahvaltıdan önce karın egzersizlerinizi yapabilir ardından kahvaltınıza geçebilirsiniz. Bir de akşam yemeği sonrası minimum 30-40 dakika olacak şekilde yürüyüş yapmanız halinde sonsuza kadar sizinle yaşayacağını sandığınız göbeğinizden kurtulmanız oldukça kolay olacaktır.

Hızlı Göbek Eritme Yolları

Bölgesel zayıflamada özellikle de söz konusu karın bölgesi olduğunda son yılların en popüler ürünü goji berrydir. Yani goji berry ile göbek eritme yolları birçok kişinin başvurduğu yöntemlerden biridir. Yağ yakımını hızlandırma özelliği sayesinde özellikle karın bölgesinde son derece etkili olan bu ürünü kullananların sayısı her geçen gün artmaya devam ediyor. Bütün bu bilgiler ışığında bakıldığında yağ tüketiminizi azaltmanız ve sebze ağırlıklı beslenmeniz durumunda zaten göbek yağları ile uğraşıyor olmayacaksanız, hali hazırda var olan göbeğinizi de bu şekilde eritebileceksiniz. Tabi tüm bunları yaparken su tüketimini de göz ardı etmemelisiniz. Yani bol su tüketimi metabolizmayı hızlandırdığı gibi yağ yakımını arttırır ve bu durumda zayıflamak isteyenlerin en çok ihtiyaç duyduğu şeydir. Dolayısı ile göbek yağları kâbusunuz olmak zorunda değil, yeter ki siz hangi yöntemleri kullanmanız gerektiğini iyi bilin ve istikrarlı olun. Çünkü düzenli olarak yapılmayan hiçbir şey faydalı olmayacağı gibi daha kötü sonuçlar doğurabilir.