Göbek Eritme Yöntemleri

tarafından
1909
Göbek Eritme Yöntemleri

Söz konusu göbek yağları olduğunda kadın ya da erkek fark etmeksizin, herkesin korkulu rüyasına dönüşüyor. Öyle ki, giydiklerinizi yakıştırmak ve aynaya baktığınızda kendinizi beğenmeniz çok önemlidir. Mesela o çok sevdiğiniz gömlekten ya da pantolondan göbeğinizden rahatsız olduğunuz için vazgeçmek zorunda kalıyorsanız, bu özgürlüğünüzün kısıtlanması demektir. Peki, ne yapacaksınız? Bundan sonraki hayatınıza göbek yağlarınızla mı devam edeceksiniz? Elbette hayır. Bunu kâbusunuz olmaktan çıkarıp ondan kurtulmanın yöntemlerini bulacaksınız.

Örneğin en kolay göbek eritme yöntemleri arasında bolca egzersiz yapmak vardır. Zaten spor yapıyorum diyebilirsiniz. Fakat burada egzersizden kasıt karın odaklı çalışmaktır. Yani zayıf olmanıza rağmen göbeğinizin fazlalığından şikâyet ediyorsanız, öyleyse bol bol karın egzersizi yapacak ve bunu özellikle de sabahları aç karnına yapacaksınız. Çünkü böyle olduğunda metabolizmanız hızlanırken daha hızlı yağ yakmaya başlayacaksınız. Ardından maydanoz, roka ve domates gibi gıdaların bolca bulunduğu bir kahvaltı yapabilirsiniz.

Zira yemenize özen göstermeden yaptığınız egzersiz de bir işe yaramayacak ve sonuç alamadığınız için de bir süre sonra gözünüze eziyet gibi görünmeye başlayacaktır. Fit bir vücuda ve hayal ettiğiniz dümdüz karına sahip olmak için günde 20-25 dakikanızı ayırmanız yeterli olacaktır. Birbirinden farklı karın egzersizlerinin örneklerini hemen her yerde bulabilir ve siz de aynılarınızı evinizde uygulayabilirsiniz. Yani ille de spor salonlarına gitmenize ve bütçenizden bir miktar ayırmanıza gerek yoktur.

[reklam id=1]

Bitkisel Göbek Eritme Yöntemleri

Göbek eritme yöntemleri Ender Saraç gibi işinin uzmanı kişilerin de belirttiği üzere yağ tüketiminin azalması gerekiyor. Ben zaten cips, çikolata ya da gazlı içecekler gibi aşırı yağlı ve şekerli yiyecekleri tüketmiyorum diyorsanız, o zaman sorun pişirdiğiniz yemeklerdedir. Yani yemeklerinizde fazla yağ kullanıyor olmalısınız. Buna bağlı olarak da aldığınız kalori miktarı harcadığınızdan fazla oluyor ve yağlar karın bölgesinde toplanıyor. Her insanın vücudunda şikâyetçi olduğu bölgeler farklıdır fakat karın bölgesi hemen herkes için ortak bir sorundur.

Hal böyleyken, göbek yağları için beslenme de büyük önem taşıyor. Mesela sebze ağırlıklı beslenmeli, şeker ihtiyacınızı da meyvelerin kendi öz şekerinden gidermelisiniz. Bitkisel yöntemleri değerlendirirken yeşil çayı da mutlaka listenize dâhil etmelisiniz. Tabi bütün bunları yaparken her birini mevsiminde tüketmeye de özen göstermelisiniz. Tabi beslenme ve egzersiz derken gün içinde 1,5-2 lt su tüketmeyi de unutmamalısınız. Su her durumda insan vücudu için son derece önemlidir. Ayrıca metabolizmanızı hızlandırırken yağ yakımınızı da aynı oranda tetikleyecektir.

Bitkisel Göbek Eritme Yöntemleri

Egzersizler arasında da hangisi en kolay göbek eritme yöntemleri? Hangisini yaparken karın kaslarınızı daha iyi çalıştırır ve hızlı sonuç alırsınız? Aslında doğru bölgeyi çalıştırmanız halinde her zaman sonuç alırsınız fakat yine de karın için çalışırken dizlerinizin kırık bacaklarınızın ise 90 derece açı ile durmasına özen gösterin. Tabi bu esnada karnınızı da sıkmalısınız ki maksimum verim alabilesiniz. İlk başlarda bu pozisyonda kalkmakta zorlanabilirsiniz. Bu gayet normal ve sizi yıldırmamalı. Tam tersine hırslanmalısınız ki, sonucu iyi olsun. Zaten zamanla hareketi daha iyi yaptığınızı ve artık eskisi kadar zorlanmadığınızı göreceksiniz. Tabi hareketleri doğru yapmak alacağınız sonucun etkisi ve hızı için son derece önemlidir. Örneğin bacaklarınızı doğru pozisyonda tutmak, bazı hareketlerde omuzlarınızın yerden kalkmaması gerektiği gibi bazı küçük ama önemli ayrıntılar vardır.

Beslenmenizde de birkaç ufak püf noktaya dikkat etmeniz halinde şikâyetçi olduğunuz göbeğinizden kurtulmamanız için hiçbir sebep yoktur. Göbek eritme yöntemleri Ender Saraç tavsiyeleri arasında gün içinde öğünlerinizde mutlaka salata tüketmeniz gerektiğini göreceksiniz. Ayrıca salatalarınızda bol limonu hatta limon yerine sirkeyi tercih etmenizi öneriyor. Çünkü sirke yağ yakımında adeta sihirli bir güce sahiptir.