Göğüs Büyütme Masajı

tarafından
16323
Göğüs Büyütme Masajı

Göğüs Büyütme Masajı
Göğüsler, kadınların çok önem verdikleri bir vücut bölümüdür. Her kadın, kaç yaşında olursa olsun, dik ve dolgun göğüslere sahip olmak ve eğer öyleyse de bu formu muhafaza etmek ister. Özellikle küçük göğüslü bayanlarda bu özlem hep vardır. Aslında ne sırt ve omurga ağrısına sebebiyet verecek kadar büyük, ne de tahta gibi dümdüz göğüsler tercih edilir. Vücut ölçüleriyle orantılı, kıyafeti güzel gösteren, sıkılığını kaybetmemiş ve hafif dolgun göğüsler tüm kadınları hayalidir. Göğüsleriniz aşırı büyük yahut çok küçükse cerrahi müdahaleden veya durumu kabullenmekten başka şansınız yok. Ama hayal ettiğiniz ölçülerden biraz daha küçük göğüslere sahipseniz, göğüs bölgesine yönelik lokal egzersizlerle ve özel masaj teknikleriyle toparlanmış ve büyümüş göğüslere kavuşabilirsiniz. Yeter ki tekniği bilin ve doğru uygulayın.Göğüs-büyütme-egzersizi,

Göğüs Büyütme Masajı Nasıl Yapılır?

 • Göğüs büyütme masajlarıyla göğüslerin ebat anlamında gelişmesi ve büyümesi sağlanabilmektedir. Göğüs büyütme masajını uygulamadan evvel, göğüs büyümesine katkı sağlayan doğal yağlardan faydalanabilirsiniz. Daha sonra sağ elinizle sağ göğsünüzü, sol elinizle sol göğsünüzü dıştan kavrayın, göğüsleri birbirine doğru itin ve serbest bırakın. Bu hareketi 30 kez tekrar edin.
 • Hareketi ters istikamette yapın şimdi de. Göğüsleri iç kısımdan kavrayarak dışa doğru itin ve bırakın. Bu hareketi de aynı şekilde 30 kez tekrarlayın.
 • Bu masajı günde 3, en fazla 5 periyot halinde yapabilirsiniz.

Göğüs-büyütme-haraketleri

Soğuk Su İle Yapılan Göğüs Büyütme Masajı

 • Soğuk suyun kan akışını uyaran ve hızlandıran bir etkisi olduğundan, soğuk su masajından da sıklıkla faydalanabilirsiniz.
 • İçi, küçük buz kalıplarıyla da desteklenmiş soğuk su dolu bir kaba ellerinizi sokun ve göğüslerinizin birini sağdan bir elinizle, soldan diğer elinizle bastırın ve sıkın. Gevşetin ve yeniden sıkın. Bu hareketi 10 kez yapın. Göğsünüzü her sıkışınızda avuç içlerinizin olabildiğince birbirine yaklaşmasını sağlayın.
 • Aynı hareketi diğer göğsünüze de uygulayın. Bu masajı her göğüs için 15 kez ve günde 2 kez yapın.

[reklam id=1]

Göğüs büyütme ve toparlama hususunda işe yarar bir teknik olduğunu göreceksiniz.

Göğüs Büyütme Masajının Püf Noktaları: Göğüs büyütme masajları ve göğüs büyüten hareketler alışkanlık haline getirilmeli, özellikle göğüs sıkılaştırıcı ve toparlayıcı egzersizlerin gün aşırı değil her gün yapılmasıyla yararlı olacağı bilinmelidir. Göğüs bölgesindeki kan dolaşımının hızlanması, göğüs masajıyla en üst düzeye çıkarılabilir. Ancak bunun sonuç vermesi için devamlılık gerekir. Masaj hareketleri yapılırken ne kadar çok bastırırsam o kadar etkili olur diye düşünmeyin, bunun gerçeklik payı yoktur.

Göğüs Büyütme Egzersizi

 • Lavanta, tarçın, çörek otu, portakal gibi bitkilerden yapılan doğal yağlar, göğüs büyütücü hareketler yapılmadan önce göğüslere masajla yedirilirse; hemen ardından yapılacak göğüs büyütme masajının daha etkili olmasını sağlar.
 • Bu yağlardan herhangi biri ile göğüslerinizi ovduktan sonra, göğüsleri avuçlarınız yardımıyla kavrayın. Göğüslerinize hafifçe bastırın ve yukarı doğru kaldırın. 2-3 saniye bu şekilde tutun ve yavaşça bırakın.
 • Hareketi 3 kez tekrarlayın ve 3 set halinde yineleyin.

Basit Göğüs Büyütme Hareketleri

 • Dizleriniz üzerine oturun. Kollarınızı omuz hizasında ve yere paralel olacak şekilde iki yana açın ve geriye doğru iki kez esnetin ve öne doğru getirerek aşağı indirin. 15 kez tekrar edin.
 • Yine aynı pozisyonda oturup yine kollarınızı aynı açıyla açın, geriye esnetin ve bu kez yanlara doğru indirin. Yine 15 kez yapın.
 • Dizlerinizin üzerine oturun, kollarınızı havaya kaldırın, gerin ve yanlardan aşağı indirin. Hareketi 15 kere yineleyin.
 • Dizlerinizin üzerine oturun, bir elinizi belinize koyun, diğer kolunuzu önden arkaya doğru hızlı şekilde itin ve kolunuzu yana doğru indirin. 7 sefer bir kolunuza, 7 sefer de diğer kolunuzla hareketi uygulayın.
 • Kollarınızı kaldırın ve koltuk altınızla göğsünüzle birleştiği bölgeye masaj yapın. Bu bölgeye her gün yapılacak 5 dakikalık masaj göğüslerin toparlamasını ve büyümesini hızlandıracaktır.

Başlıca göğüs büyütme hareketleri bunlardır. Bu hareketler göğüslerde hem büyüme, hem de toparlanma sağlayacaktır.

Özellikle küçük göğüslü bayanların ve göğüslerinin toparlanıp dikleşmesini isteyen hanımların çok işine yarayacak bir hareket önerelim: Havlu sıkma hareketi.

Havlu sıkma hareketinde elinize bir adet el veya yüz havlusu alın ve önce sağa doğru 10 kez, daha sonra sola doğru 10 kez sıkın ve bırakın. Hareketi her gün, günde 2-3 kez yapabilirsiniz.

Yaşınız ne kadar ilerlerse ilerlesin, kendinizi zamanın insafına ve keyfine bırakmayın. Göğüs büyütme hareketlerini eksiksiz ve istikrarlı şekilde yaptığınız sürece kısa sürede alacağınız sonuçlar yüzünüzü güldürecek. Doğru egzersizlerle ve düzenli uygulamalarla zamana meydan okumak kendi elinizde.