Goji Berry Faydaları ve Kullanımı

tarafından
3260
Goji Berry Faydaları ve Kullanımı

Son günlerde hem haber başlıklarının hem de sosyal medyanın en çok tartıştığı konu goji berry meyvesi nedir ve faydaları nelerdir konusudur. Vücuda pek çok faydası olduğu bilinen ancak bayanların zayıflamak için tercih ettiği bu meyvenin adı kurt üzümü olarak da bilinir. Goji berry kurt üzümü meyvesi, 3 ile 3,5 metre arasında değişen bir çalı bitkisinde yetişir. Bu bitkinin ana vatanı ise Çin’dir. Yağların hızlı yakılması, kemik ve bağların güçlendirilmesi, metabolizmanın hızlandırılması gibi durumlara iyi gelen goji berry faydaları Ender Saraç tarafından televizyonlarda da açıklanmıştır. Ender Saraç, alternatif tıp yöntemleri ile nasıl sağlıklı yaşayacağınızı ve nasıl zayıflayacağınızı anlatan sağlıklı yaşam koçudur. Bu nedenle vermiş olduğu bilgiler de değer taşır. Ender Saraç, goji berry faydaları zayıflatır mı sorusunun cevabını bulabilmek için araştırmalar yapmış ve sonunda bu meyvenin mucizevi bir şekilde zayıflatabildiğine tanık olmuştur. Goji berry yaraları ve kullanımı hakkında biraz daha detaylı bilgi verelim;

Goji berry nedir ve faydaları nelerdir? Goji berry, Çin’de yetiştiği bilinen, uzun boylu bir çalı bitkisinin meyvesidir. Yapılan araştırmalar sonucunda bu meyvenin pek çok faydası olduğu kanıtlanmıştır. Goji berry kurt üzümü faydaları aşağıdaki şekilde sıralanabilir;

 • Kemik ve bağ dokusunun güçlendirilmesi için gerekli olan büyüme hormonunu üretir.
 • İçerdiği antioksidanlar sayesinde selülitle savaşmaya yardımcı olur.
 • Yağları hızlı yakma özelliğine sahiptir.
 • Bu meyvenin çekirdeği vücudu zararlı olan serbest radikallerden korur ve stresin etkilerini azaltmaya yardımcı olur.
  [reklam id=1]
 • Bu meyvelerin çekirdek dışındaki kısımları ve bitkisi ise tonik, canlandırıcı, toksin atıcı ve iltihap önleyici etkiler için kullanılabilir.
 • Uzun ömür adı verilen bu meyvenin vücudu canlandırıcı ve yaşlanmaya karşı koruyucu etkisi bulunur.
 • Goji berry yararları arasında en dikkat çekici olanı ise kansere karşı diren göstermesidir. İçerisinde bulunan germanium adı verilen ve kansere karşı koruyucu olan maddeyi içeren nadir bitkilerden bir tanesidir.
 • Kolesterolü ve kan basıncını düşüren bu meyve kanı temizleyebilme özelliğine de sahiptir.
 • Uyku düzensizliklerini düzeltmeye yardımcı olur.
 • Hafızayı güçlendirici ve iyileşmeyi hızlandırıcı etkisi bulunur.

Goji Berry Faydaları ve Kullanımı 1

Yukarıda saydığımız goji berry faydaları Ender Saraç tarafından da açıklanmış ve onaylanmıştır. Peki bu meyveyi nasıl tüketmemiz ve nereden almamız gerekir? Öncelikle bu meyve aktarlarda satılmaktadır ancak evdeki saksılarda bile yetişebileceği bilinir. Bu nedenle isterseniz kendiniz yetiştirebilir isterseniz de aktarlardan 80 yada 100 lira karşılığında satın alabilirsiniz. Goji berry faydaları zayıflatır mı sorunun cevabı evet olduğuna göre, bu meyvenin çayının tüketilebileceği de aşikardır.

Bu meyvenin faydalarından yararlanabilmek için ister kendisini tüketin ister çayını demleyin. Kendisini tüketmek isterseniz sabahları aç karnına bir avuç yemelisiniz. Eğer çayını demleyip tüketmek istiyorsanız her öğünden yarım saat önce ve aç karnına tüketmelisiniz.