Göz Altı Işık Dolgusu

tarafından
3981
Göz Altı Işık Dolgusu

Göz Altı Işık Dolgusu
Göz altı ışık dolgusu denilen uygulamayla gözaltı şişlikleri ve mor halkalar giderilir, daha dinç ve sıhhatli bir görünüm kazanılır. Göz altlarında beliren şişlik, morluk gibi deformasyonlar, yüzü olduğundan daha yaşlı ve yorgun gösterir. Yaşam şartları, beslenme şekilleri, stres ve genetik faktörler  kendini en çok ciltte ve gözaltlarında gösterir. Bu sebeple göz altları için özel bir ihtimam, bakım ve alaka gerekir. Göz altı morluklarıiçin ve göz altı deformasyonlarını toparlamak için, Teosyal redensity 2 da denilen göz altı ışık dolgusundan faydalanılmaktadır.

Göz Altı Işık Dolgusu Nedir? Ne İşe Yarar?
En doğal giysimiz olan cildimiz gün geçtikçe tazeliğini, elastikiyetini, diriliğini kaybeder ve yaşlanır. Cilt yaşlanmasının en mühim sebebi Hyaluronik asit içeriğindeki azalmadır. Hyaluronik asit, yoğun su tutan etkisiyle cildin nemli, diri ve canlı görünmesini sağlar. Çocuklar ve gençlerdeki cildin dolgun ve diri görünmesindeki temel etken Hyaluronik asidin yoğun oluşudur. İlerleyen yaşla birlikte bu madde azalarak ciltteki hakimiyetini yitirir ve ciltte deformasyonlar başlar. İşte ışık dolgusu ile kaybedilen nemin ve dolayısıyla elastikiyet ve cilt yoğunluğunun yeniden kazanılması hedeflenir.

Göz altı ışık dolgusu göz altlarındaki çökme ve göz altı morlukları için uygulanan etkili bir tekniktir. Hastanın göz altlarındaki duruma  göre ışık dolgusu tedavisi uygulanır ve yaklaşık 1 hafta içinde şikayetlerin azaldığı görülür. Böylelikle kişi daha taze ve toparlanmış göz altlarına kavuşmuş olur.Göz-Altı-Işık-Dolgusu1

Göz Altı Işık Dolgusunun Etkisi Ne Kadar Sürer?
Teosyal Redensity 2 olarak da bilinen göz altı ışık dolgusunun yan etkisi hemen hemen yoktur. Çok nadir olarak deride hafif kızarıklık ve morarma olabilir; ancak bu durum yaklaşık 72 saat içinde normale döner. Göz altı ışık dolgusu; aminoasit, vitamin, lidokain, mineral ve vitamin içeriği sayesinde herhangi bir ödem problemi oluşturmaz ve etkisi aşağı yukarı 1 ila 1,5 yıl sürer.

Göz Altı Işık Dolgusu Nasıl Yapılır?
Göz çevresinin uyuşması için önce anestezi kremi uygulanır ve kişi uygulama sırasında hiç acı ve sızı hissetmez. Krem uygulamasından sonra küt uçlu kanülle işleme başlanır. Göz altın tek bir noktadan giriş yapılır ve göz altlarıyla göz çevresi dolgu ile doldurulur. Kemik üzerinden verilen dolgu, kanül yerine iğneyle de yapılabilir. Ancak iğneli işlem şişlik ve morarmalara sebebiyet verebilir bu sebeple kanül ile yapılan uygulama daha sağlıklıdır.

[reklam id=1]

Göz-Altı-Işık-Dolgusu2

Göz Altı Işık Dolgusu Kaç Seans Uygulanır?
Göz altı ışık dolgusu genelde tek seans yeterli olur. Uzman kişi tarafından gerekli görülürse ikinci seans da uygulanabilir. Göz çevresinin durumu, genetik faktörler ve kullanılan miktara bağlı olarak etkisi 1-1,5 yıl devam eden göz altı ışık dolgusunun yapıldıktan kısa bir süre sonra etkili olup olmadığı kendini belli edecektir. Göz altı ışık dolgusu eğer göz altına yeteri kadar dağılmadıysa aynı işlem yeniden yapılabilmektedir.

Göz Altı Işık Dolgusunun Yan Etkisi Var mı?
Göz altında oluşan torbalar hayli ileri seviyede olan kişilerde ve hamile kadınlarda alerjik reaksiyon riski taşıyabileceğinden uygulanması tavsiye edilmiyor. Bunun dışın da göz altı ışık dolgusu uygulamasının bilinen bir yan etkisi yoktur.

Gözaltı Işık Dolgusunun Faydaları
Göz altı ışık dolgusuyla göz çevresindeki lekelerin giderilmesi sağlanır, göz altı morlukları giderilir, göz altındaki çukurluklar doldurularak göz çevresi yenilenir ve göz çevresi kırışıklıkları giderilir.

Göz-Altı-Işık-Dolgusu3