Göz Farı Sürme Teknikleri

tarafından
23070
Göz Farı Sürme Teknikleri

Göz farı sürme teknikleri
Makyajını gösteren en önemli uygulama göz makyajıdır ve burada da en önemlisi doğru farı kullanmaktır tabii.

Doğru göz farı sürme tekniklerinden önce, seçtiğiniz göz farı rengi de önemli. Doğru göz farını seçmeniz için makyajı ne için yaptığınız (günlük makyaj mı yoksa özel bir davet için mi) ve seçtiğiniz kıyafet de büyük önem taşıyor.

Günlük makyaj için daha çok soft renklerde göz farı tercih etmeli, şık davetler içinse koyu renkleri kullanmalısınız. Az önce de söylediğim gibi giydiğiniz kıyafet de bu seçiminizde size yardımcı olacaktır. Örneğin çok açık renk bir kıyafet giydiyseniz, beyaz veya siyah gibi çok sert göz farları değil, turuncu, pembe gibi daha yumuşak renklerde göz farları kullanmalısınız.

göz-farı-sürme-tenikleri2

Şık bir davete katılmak için makyaj yapıyorsanız ise, gri ve siyah ağırlıklı ve mümkünse ışıltılı göz farları tercih etmelisiniz. Özel davetler için göz makyajında en çok önerdiğim ise buğulu göz makyajıdır. Yazının ilerleyen bölümlerinde buğulu diğer bir adıyla dumanlı göz makyajından nasıl far süreceğinizle alakalı detayları da bulabilirsiniz.

Unutmayın ki, en çok tekrarlanan makyaj hataları, seçilen elbise veya bluz ile aynı renk göz farı sürmektir. Hele ki bu renk turuncu, mor gibi renklerdense. Çok koyu renk veya dikkat çeken bir renkte elbise tercih ettiyseniz, göz makyajında farınızı yine aynı renk fakat birkaç ton daha açık kullanmalısınız. 

göz-farı-sürme-tenikleri1

[reklam id=1]

Günümüzde pek çok markanın makyaj setlerini bulmanız mümkün. Bu hayat kurtarıcı setlerde, çok fazla renkte göz farı olduğu için makyaj yapımında doğru renk tercihleriniz oldukça kolaylaşacaktır.

Göz farı nasıl sürülür?
Göz makyajında en önemlisi doğal göz makyajıdır.  Göz kapağınıza önce ten renginize uygun bir far sürün. Bunu kaşlarınıza kadar uzatarak, göz çevresindeki ten renginizi eşitlemiş olursunuz. Renkli göz farını kullanmadan önce alta uygulayacağınız bu farın özellikle su bazlı olmasına dikkat edin. Ardından kıyafetinize uygun seçtiğiniz göz farını doğal kılları olan bir fırça yardımıyla göz kapaklarınıza sürün. Bu işlemi göz kenarlarından içe doğru yapmalısınız. Renkli göz farından birkaç ton açık renkli olanı da kaş kemiğinize doğru sürün. Ardından fırçanızla her iki rengin geçişinde, renklerin birbirine karışmasını sağlayın.

göz-farı-sürme-tenikleri3

Dumanlı göz makyajında far nasıl sürülür?
Dumanlı göz makyajında far fırça ile değil parmak yardımıyla sürülür. Böylece hem renk geçişleri daha kolay olacaktır, hem de far gözün üstünde bir tabaka gibi durmayacaktır.

göz-farı-sürme-tenikleri4