Göz Kalemi Nasıl Sürülür?

tarafından
27519
Göz Kalemi Nasıl Sürülür?

Göz kalemi nasıl sürülür?
Gözü belirgin yapan en önemli malzeme göz kalemi. Göz kalemi ile kedi gözlere de sahip olabilirsiniz, küçük gözlerinizi büyütür belki de iri gözlerinizde daha küçük görünüm yaratabilirsiniz. Yani göz kalemi, sihir gibi bir şey

Doğru göz makyajı için, birden fazla renkte göz kalemi tercih etmelisiniz. Bunlardan biri gözünüzün iç kısmına sürmek için beyaz veyahut ten rengi olmalı, diğeri ise siyah, yeşil, mavi gibi farklı bir renkte.

Göz makyajında en dikkat edilmesi gereken, göz boyutu. Eğer ki gözleriniz küçük ise, gözlerinizin alt iç ve üst iç kısımlarına ten rengine yakın, yağlı göz kalemlerinden sürün.

göz-kalemi-nasıl-sürülür2

Tercihen bunu beyaz renkte bir göz kalemi kullanarak da yapabilirsiniz. Ardından gözünüzün altına koyu gri ya da siyah renkte bir göz kalemi çekerek, bunu parmak uçlarınızla hafif dokunarak yaydırın. Böylece biraz daha buğulu gözlere sahip olabilirsiniz.

[reklam id=1]

Göz kalemi sürme teknikleri:
Beyaz tenliyseniz eğer, gözlerinize kahverengi göz kalemi çekmenizi tavsiye ederim. Gözünüzün hem alt hem de üst iç kısımlarına ten rengi yağlı bir göz kalemi çekerek çok daha etkili bakışlar yaratmanız mümkün.

göz-kalemi-nasıl-sürülür3

Gözlerinizin dış kısmına göz kaleminizi ortadan başlayarak sürmelisiniz. Arzu ederseniz göz bitiminizden şakaklarınıza kadar da devam edebilirsiniz.

Gözlerinizin dış kısmına çektiğiniz göz kalemi daima bakışlarınızın daha etkili olmasını sağlar.

Göz kalemi çekme işleminin ardından bir kulak çubuğu yardımıyla kalemi dağıtarak, dumanlı gözlere sahip olabilirsiniz.

Işıltılı gözler istiyorsanız da alt iç kısmınıza beyaz renkte yağlı göz kalemi çekmenizi öneririm.

Eğer ki gözlerinizin birbirine yakın olmasından şikayet ediyorsanız, göz kaleminizi ortadan kenara doru çekmelisiniz. Bunun tam aksi, gözleri birbirinden biraz fazla uzak olanlar da, kalemi gözlerin iç kısmından ortaya doğru çekmeli. Göz bitimine ya çok az ya da hiç kalem sürmemeli.

*Göz kaleminizi ayrıca kaşlarınızı kalınlaştırmak için kaş kalemi olarak veyahut eyeliner yerine de kullanabilirsiniz.göz-kalemi-nasıl-sürülür1

Göz kaleminin akmamamsı için yapılması gerekenler:

  • Göz kaleminizle ayı renkte göz farı kullanarak göz kaleminizi sabitlemeniz ve dolayısıyla akmasını önlemeniz mümkün.
  • Göz çevrenize krem formunda kapatıcı uygulayarak, göz kaleminizin daha tutucu olmasını sağlayabilirsiniz.
  • Göz kalemi yerine sıvı formda olan eyeliner kullanarak da akan göz kalemi tehlikesinin önüne geçebilirsiniz.