Gri Saç Renkleri

tarafından
4880
Gri Saç Renkleri

Herkesin yaptırmaya cesaret edemediği ama acaba bende nasıl durur diye düşündüğü yeni bir trend: gri saç! Özellikle saçlarının beyazlamasından korkan veya saçlarındaki beyazlardan şikayetçi olanlar için şüphesiz ki hayat kurtaran bir trend. Gittikçe popülerleşen gri saç rengi hayatımıza girdiğinden beri de sorulan birçok soru var. Yaptırsam çok soluk durur muyum? Saçlarım çok zarar görür mü? Saçımda ne kadar süre kalır? Bakımı için ne yapmak lazım? Kesinlikle yaptırmak istiyorum ama bana bu renk yakışır mı?

Gri Saç Renkleri Kimlere Yakışır?

Bunun için en başta şunu söylemek gerekir ki eğer cilt tonunuz kırmızıya dönük ise gri saç rengi sizin için çok iyi bir seçim olmayabilir. Özellikle beyaz veya sarıya dönük cilt tonlarında oldukça iyi bir sonuç vermektedir. Bu yüzden ilk önce size ne kadar yakışıp yakışmayacağını belirlemeniz gerekmektedir. Eğer her şeye rağmen gri saç renklerinden birini denemek istiyorsanız sizin için ombre veya gri tonlarda gölge attırmak daha akılcı bir tercih olacaktır.

[reklam id=1]

Bunların yanı sıra gri saç denilince önümüze sadece bir tek ton ve model gelmez, gri saç renk ve modelleri incelediğinde karşımıza tahmin ettiğimizden daha fazla tasarım ve renk opsiyonu çıkmaktadır. Gri saç zaten başlı başına bir efekt verme üzerine kuruludur. Saçın rengi ilk önce beyazlatılır ve ardından gümüşi veya gri tonlandırıcılar kullanılarak efekt vermekle son bulur. Bu temel işlemlerden biri olan efekt vermekte bile birden fazla gri tonu seçeneği sunulmaktadır. Bu yüzden saçınızı griye boyatmadan önce iyi bir araştırma yapılmalı ve en doğru ton seçilmelidir.

Gri Saç Renkleri 1

 

Hazır insanlar saçlarını griye boyatma kararı almış ve bir trend haline gelmişken siz de aynı şekilde saçınızı griye boyatma kararı aldıysanız bilmelisiniz ki gri saç boyasının saçınıza tam olarak oturması yaklaşık 3 seans sürebilir. Her boyatma işlemi arasına da 6 hafta gibi bir süre önerilmektedir. Son olarak unutulmaması gereken önemli bir ayrıntıyı da söyleyelim; boyanın akıp gitmesini engellemek için de gri saç boyasına özel şampuan ve saç kremi kullanmayı kesinlikle ihmal etmeyin.

Gri Saç Renkleri 2