Gül Hastalığı Nasıl Geçer?

tarafından
886
Gül Hastalığı Nasıl Geçer?

Gül hastalığı nasıl geçer, yüzde sıcak basması ve kızarıklıkla karakterize olan Rozasea, yani gül hastalığında en iyi tedavi yöntemi sıcak ortamlardan, saunadan, güneşten ve ciltle uyumsuz kozmetik ürünlerden uzak kalmak olacaktır.

Gül Hastalığı Nasıl Geçer? 1

Gül hastalığı kesin çözüm önerileri nelerdir, gül hastalığı lekeleri nasıl geçer sorularının yanıtlarına geçelim.

Yüzde, duyguların yansıması sebebiyle oluşan kızarmalar dışında gelişen kızarıklıklar Rozasea yan, gül hastalığı denilen bir cilt hastalığının belirtisi olabilir.

[reklam id=1]

Rozasea yüzde sıcaklık hissi, damar genişlemesi, kızarıklık ve iltihaplı sivilcelerle ortaya çıkan kronik bir cilt hastalığıdır. Ciltteki bu kızarıklıklar ilk başta söner gibi olurken, hastalığın ileri safhalarında kalıcı bir görüntü oluşturur. Kızarıklıklar ilk olarak yanaklarda görülür. Daha ileri safhalarda alın ve buruna doğru yayılma gösterir. Burunda yağ bezleri şişerek ödem yapmış bir görüntü oluşturur. Gözlerde de batma, yanma ve göz kapaklarında hassasiyet gelişir.

Gül Hastalığı Nasıl Geçer? 2

Rozasea yani gül hastalığı orta yaşlı ve açık tenli kişilerde daha fazla görülür. Koyu renk cilt yapısındaki kişilerde ciltteki yoğun melanin sebebiyle kızarıklıklar daha hafif görünür.

Gül hastalığı kronik bir rahatsızlık olduğundan erken teşhisi, tedavinin de erken başlamasına sebep olur ve böylelikle hastalığın ilerlemesi de engellenmiş olur. Gül hastalığının sebepleri bilinmemektedir. Stres, parazitler, bakteriler ve hemen her hastalıkta olduğu gibi kalıtsal faktörlerin hastalığın meydana gelişinde etkili olabilecekleri düşünülüyor.

Gül hastalığı kesin çözüm konusunda söylenebilecek pek bir şey yok. Hastalığın kesin bir tedavisi bulunmuyor. Gül hastalığı kronik bir seyir izlediğinden; kişilerin hastalıkla ilgili bilgi sahibi olmaları, hastalığı tetikleyici sebeplerden uzak durmaları ve bu hastalıkla yaşamaya alışmaları gerekiyor. Hastalığın ilerlemesini önleyen tedbirler ve ortaya çıkan şikayetleri hafifleten tedaviler, üzerinde durulması gereken hususlardır.

Gül Hastalığı Nasıl Geçer? 3

Gül hastalığına bitkisel çözüm önerileri de oldukça işe yarar. Rosa hastalığı olanlar sıcak suyla yıkanmaktan kaçınmalıdır ve bazı gıdaları tüketmemelidir. Bu gıdaları; domates, turşu, sarımsak, taze beyaz üzüm, acı baharat, ceviz, portakal ve greyfurt suyu olarak sıralayabiliriz.

Gül hastalığına bitkisel çözüm olarak 1 çay kaşığı süpürge tohumunu havanda ezin, sabah, öğle ve akşam günde 3 kez suyla tüketin. Bunu yemeklerden yarım saat önce yapın.