Gül Suyu İle Yüz Temizleme

tarafından
56393
Gül Suyu İle Yüz Temizleme

Gül Suyu İle Yüz Temizleme
Gülsuyu yüzyıllar önce keşfedilen bir kişisel bakım ürünüdür. Güzel kokusunda faydalanılarak ihtiyaç halinde parfüm değeri verilmiş, ihtiyaç halinde de cilt bakımında kullanılmış.

Günümüze kadar gelen bu mucizevi doğal gül suyu, cilt temizliği ve nemlendirme için birebir. Özellikle makyaj temizlemek için şiddetle tavsiye edebileceğim gül suyunu, duş sonrası tüm cildinize masaj yaparak da uygulayabilirsiniz.

Cildi nemlendirme ve temizleme özelliğine sahip gül suyunu, yazın buzdolabında muhafaza edip soğuk soğuk uygularsanız, aynı zamanda yüzünüzün kan dolaşımını da hızlandırmış olursunuz. Böylece gül suyu ile nemlenen yüzünüz, doğal canlı görünümüne de kovuşacaktır.gül-suyu-ile-yüz-temizleme1

Gül Suyunun Cilde Faydaları Nelerdir?

Yüzde 100 doğal olduğuna emin olduğunuz gül suyu, her cilt tipine özel bakım yapan şahane bir ürün. Kuru cildinizi nemlendirir, yağlı cildinizin nem dengesini sağlar, akne ve sivilce tedavisinde de en doğal bakımdır.

  • Gül suyu ciltteki akne ve sivilce gibi iltihaplı ve kusurlu birikintileri temizler
  • Kızarıklık ve şişkinliği alır
  • Tıkanan gözenekleri açar
  • Cilde ışıldayan bir görünüm ve enerji verir
  • Sivilceleri kökünden kurutur
  • Cildi nemlendirme özelliği ile cilt kuruluğu tedavisine birebir
  • Göz altı morlukları ve yorgun görünümü ortadan kaldırır
  • Güneş yanıkları tedavisinde kullanılır
  • Kan dolaşımını hızlandırmasıyla selülit görünümünü azlatır

[reklam id=1]

Gülsuyu ile yüz bakımı:
Antibakteriyel ve antiseptik özelliklerde olması ile gülsuyu, vücudunuzun en hassas ve en çok bakıma ihtiyaç duyulan bölgesi, yüzünüzün bakımı için idealdir. Yapraklarının taze iken damıtılmasıyla elde edilen doğal gül suyunun içerdiği vitaminleri, nice ünlü kozmetik ürünlere değişmem.

Kuru ciltler için gül suyu: Kuru ciltler için gül suyu iyi bir bakım ürünüdür. Ancak cildi temizleyen özelliği ile tüm kusurlardan arındırdığını yüzünüze, nemlendirici özellikli bir krem uygulamanızı tavsiye ederim. Çünkü uzun süre maruz kalan cilt ayrıca kuruma oluşturabilmektedir.gül-suyu-ile-yüz-temizleme2

Yağlı ciltler için gül suyu: Gül suyunu pudra ile karıştırarak haftada iki kez yüzünüze maske olarak uygulayabilirsiniz. Bu maskeyi de yine gül suyu ile temizleyerek yağlı cildinizin yağlı görünümünü ortadan kaldırmanız mümkün.

Sivilceli ciltler için gülsuyu: Akne ve sivilceleri kökten kurutan gül suyunu şiddetle tavsiye ederim. Hem cildinizdeki yağlı görünümden de kurtulmuş olacaksınız. Bunun için her gece yüzünüzü gül suyu ile yıkamanızı ve sabah saatlerinde de bir pamuk ya da pamuklu kulak çubuğu aracılığı ile sivilceli bölgelerinize gül suyunu sürün. Yıkamaya gerek olmayacaktır.

*Yukarıda anlattığım tüm cilt temizleme uygulamalarınız için yüzde 100 doğal gül suyu kullanmanız gerekmektedir.

*Gül yağı da, cildin ihtiyacı olan nemi verir ve daha canlı, yumuşak görünmesini sağlar.