Hamam Otu Yağı ve Tozu

tarafından
23049
Hamam Otu Yağı ve Tozu

Hamam Otu Yağı ve Tozu
Doğada sadece sağlık ve şifa için değil; güzellik ve vücut bakımı için  de gerekli pek çok doğal ürünü bünyesinde saklıyor. Kadınların, vücutlarındaki istenmeyen tüylerden şikayet etmesi yeni değil. Osmanlı döneminde de kadınların, istenmeyen tüylerinden kurtulmak için bazı doğal yöntemlere başvurdukları bilinmektedir. Bunlardan en yaygını hamam otudur. Gerçek ismi zırnık otu olan bu madde en doğal tüy dökücü olarak bilinmektedir. Osmanlı devrinden bugüne kadar özellikle Fas, Tunus, Cezayir gibi Kuzey Afrika ülkelerindeki kadınlar tarafından kullanılmaktadır.

Hamam-otu-tozu

Hamam Otu Nedir?

Zırnık olarak da bilinen sarı renkli, arsenik sülfür minerali barındıran bir maddedir. Sanayide deriden kılları ayırmak için kıl dökücü olarak kullanılır. Hamam otu, vücuttaki istenmeyen kılları almak için kullanılan, çamur kıvamına getirilip sürülen bitki tozudur. Dikkatli kullanılmazsa sağlığa zarar verebilir. Hamam otunu güvenilir bir adresten satın almanız ve üzerinde belirtilen kullanma talimatına harfiyen uymanız gerekmektedir.

Hamam Otu Yağı Nasıl Kullanılır?

Tüylerden arındırılmak istenen bölge epilasyon, ağda, cımbız ve diğer tüy alma yöntemlerinden biriyle arındırıldıktan sonra, hamamotu yağı, temizlenmiş bölgeye deriye yedirile yedirile, masaj yaparak sürülür.

Bu işlem, her tüy alma seansından sonra yapılmalı.

Hamam-Otu-Yağı-ve-Tozu1

Tüy alma işleminden sonra cildinizde hassasiyet oluşuyorsa, bölgeyi soğuk suyla yıkayın, bir müddet dinlendirin ve hamam otu yağını ondan sonra uygulayın.
Hamam otu yağını, tüyler tamamen kökten itibaren alındıktan sonra masaj yapılarak sürülmelidir.

Hamam Otu Yağı Faydaları

Teknoloji ilerledikçe, kullandığımız natürel sağlık, güzellik ve şifa veren malzemeler; otlar, bitkiler, yapraklar, çiçekler vs. daha pratik kullanımlı hale getirilerek satışa sunuluyor. Hamam otu tozu da, işte bu ilerlemeden nasibini alıyor ve kullanımı daha pratik olan yağa dönüşüveriyor. Yani dememiz o ki geleneksel yöntemlerden vazgeçmeden, onları daha kullanışlı halde elde edebiliyoruz. Hamam otu yağı kolay kullanımı ile bakın nelere iyi geliyor?

  • Doğal içeriği ile cildi besler, korur ve yumuşatır.
  • Alerji yapmaz.
  • Tüyleri kökten yok eder. Yok olan tüyler bir daha çıkmaz.
  • Tüy köklerini olabildiğince cılızlaştırır.
  • Uzun süreli konfor sağlar. Tüylerin yeniden çıkması hayli zaman alır.
  • Vücuttaki kılları kırarak değil kökünden alır.
  • Uzun süren bir rahatlık sağlar.

[reklam id=1]

Hamam Otu Yağı Fiyatı: Baharatçı ve aktar gibi satış noktalarında küçük şişeler halinde satışa sunulan hamam otu yağının ortalama fiyatı 10 ila 15 TL arasıdır. 

hürrem-Hamam-Otu-Yağı

Hürrem Hamam Otu Yağı
Hürrem marka hamam otu yağı, ortalama 6 seans sonunda sizi istenmeyen tüylerden kurtarır. İlk kullanımda tüylerin neredeyse yarısı dökülür. Daha sonraki periyotta tüylerin tamamı dökülür. Osmanlı kadınlarının ve erkeklerinin çok sık kullandığı Hürrem Hamam Otu Yağı, istenmeyen tüy problemine kesin çözüm getiriyor. Ortalama 22 TL. civarında fiyatla satışa sunulan Hürrem Hamam Otu yağına, internet aracılığıyla da ulaşmak mümkün.

Hamam Otu Tozu nasıl kullanılır
Bir miktar hamam otu tozunu bir kap içinde suyla karıştırın. Krem kıvamına geldiğinde, almak istediğiniz kılların üzerine  sürün ve yaklaşık 3-4 dakika bekleyin. Lif yahut banyo süngeri gibi bir maddeyle ovalayarak, hamam otu tozunu sürdüğünüz bölgeyi suyla durulayın. Kılların döküldüğünü göreceksiniz.

Tüyler Kaç Hafta Sonra Çıkar
Hamam otu tozunu kullandıktan 1-2 hafta sonra tüyler çıkmaya başlar. Düzenli ve sabırla kullanırsanız, üründen tam anlamıyla verim sağlarsınız.