Hayatınızı Kolaylaştıracak Püf Noktaları

tarafından
6378
Hayatınızı Kolaylaştıracak Püf Noktaları

Hayatınızı Kolaylaştıracak Püf Noktaları

Zaman çok hızlı geçiyor. Her an hayat size zorluklar çıkarıyor. Yapacak onlarca işiniz var. Eliniz ayağınıza dolaşmış, işe mi yetişeceksiniz, evdeki işlerinizi mi yapacaksınız, güzel görünmek için nasıl zaman ayıracaksınız, çamaşır, bulaşık temizlik, çoluk, çocuk, kendime nasıl vakit ayıracağım!

Anlaşıldı, sizin Hayatınızı Kolaylaştıracak Püf Noktalarına ihtiyacınız var. Hiç değilse birazcık hayatınızı kolaylaştıralım.

1 –  Temiz Kot Pantolonlar İçin: Kokular neden olur? Elbette bakterilerden. E tabii kimyasal bir etkiye maruz kalmamışsanız. Örneğin kot pantolonlar neden kokar, hiç düşündünüz mü? Kot pantolonlarınızda zaman içerisinde vücut sıvıları ve deri artıkları ve elbette dış etkenler sebebiyle bakteriler birikir. Bu bakteriler pamuklu kalın kumaş içerisinde zamanla yuva yapıp kokmaya başlarlar, eğer kot pantolonunuzu bir poşet içerisinde derin dondurucuda 12-24 saat bekletirseniz bakterilerin %90’ının ölmesini sağlayabilirsiniz. Ve koku giderilmiş olacaktır.

Hayatinizi-Kolaylastiracak-Puf-Noktalari-kot-pantalon

2- Lekeli Süetler İçin: Süet yüzeylere bulaşan bazı lekeleri çıkarmak için törpü kullanabilirsiniz. Eğer bulaşan leke içe işlemiş bir sıvı lekesi değilse, törpüleyerek bu lekeden kurtulmanız mümkün.

suet temizligi

 

[reklam id=1]

3 – Ter Lekeleri İçin: Terlemek bazılarımızın kronik sorunuyken, yazın herkes için kaçınılmaz hale geliyor. Koltuk altlarındaki ter lekelerini limon suyu ve karbonatla giderebileceğinizi biliyor musunuz?

Ter Lekesi

4 – Makyaj Lekeleri İçin: Giysilerinize makyaj malzemesi bulaştı. Özellikle çapkın beyler için bir tedbir olabilecek bu yaklaşım yine onların bir bakım ürünüyle giderilebiliyor. Bulaşan lekeye traş köpüğü sürerek temizlemeniz bir ölçüde mümkün. Elbette ilk güne geri dönmez, ama etkilidir.

Makyaj Lekesi

5 – Ayak Kokusu İçin: Tekstil ve plastik içerikli spor ayakkabılarınız kokarlar. Buna yapacak fazla bir şey yoktur. Ancak onların içine akşamdan karbonat koyarak kokularının azalmasını sağlayabilirsiniz.

Ayakkabı temizligi icin karbonat

6 – Parlak Rugan Ayakkabılar İçin: Rugan ayakkabınız parlaklığını yitirdiğinde cam sil kullanarak parlatabilirsiniz. Rugan ayakkabıların yüzeyinde polyester cila bulunmaktadır. Ve cam sil bu sorunu çözebilir.

Rugan Ayakkabi Temizleme

7 – Yağ Lekeleri İçin: Yağlı yemek lekeleri başımızın derdi. Üstelik çok da zor temizleniyorlar.  Pekiyi biliyor musunuz, yağ lekesinin üzerine talk pudrası dökerek 24 saat beklediğinizde lekeyi büyük ölçüde temizlemiş olursunuz.

Yag Lekesi

8 – Sıkan Ayakkabılar İçin: Çok beğendiğiniz yeni ayakkabınız sıkıyor mu? Dert etmeyin hemen çözelim. Öncelikle kalın bir çorapla, zor da olsa ayakkabıyı giymeyi başarmalısınız. Şimdi ayakkabımızı saç kurutma makinesinin sıcak modunda ısıtıyoruz. 10 dakika sonra daha geniş ayakkabılarınız olacak.

Sikan Ayakkabilariniz icin

9 – Sağlam Düğmeler İçin: Düğmelerin sağlam olsalar bile, gevşek durmaları can sıkıcı bir durum. Onların sabit durmasını ise parlatıcı sağlayabilir. Bir çeşit yapıştırıcı işlevi yapacak olan parlatıcı düğmelerinizi sabitleyecek.

Dugme sabitleme

10 – Kaçan Çoraplar İçin: Aslında çok bilinen bir tedbir olsa da paylaşalım. Çorabınız kaçtığında kaçığın büyümemesi için o bölgeye tırnak cilası sürebilirsiniz.

Corap Kacmasi icin Tirnak Cilasi

11 – Tüylenen Giysiler İçin: Çok sevdiğiniz kazaklarınızı toplaklanmalar yüzünden giyemiyor musunuz? Buyrun size çözüm:  Traş için kullanılan jiletler tüylenmeleri ortadan kaldıracaktır.

kazaklar icin jilet

12 – Kaçan Eşofman İpleri İçin: Kapişon ipi, eşofman bağı gibi iki de bir çıkan bağlarla başınız dertte mi? Durun, aslında çok kolay bir şekilde yerine takabilirsiniz. Çıkan ipin ucuna küçük bir çengel iğne takın ve yatağında ileri doğru taşıyın. İşte sorununuz çözüldü.

Kacan ipler icin cengel igne

13 – Çatlayan Ayakkabılar İçin: Ayakkabılarınız çatladığında, çatlaklara vazelin sürebilirsiniz. Bu sayede deri genleşir ve çatlaklar kapanır.

Catlak Ayakkabilar icin vazelin

14 – Bozuk Fermuarlar İçin: Fermuarınız bozuldu ve devamlı düşüyor mu? Hemen anahtarlığınızın halkasını çıkarın ve fermuarın ucuna takın. Bu halkayı da düğmenize iliştirerek sorunu çözebilirsiniz.

inen fermuar

15 – Sıkışan Fermuarlar İçin: Açılmayan, kapanmayan fermuarlar çok can sıkıcı. Ama çözümü var. Tercihen fermuarınızla aynı renk pastel boyayı fermuarınızı sürün, boyanın yağlı etkisi hareketi kolaylaştıracak.

Sikisan Fermuar