Hindistan Cevizinin Saça Faydaları

tarafından
14733
Hindistan Cevizinin Saça Faydaları

Hindistan Cevizinin Saça Faydaları
Kadınların günümüzdeki en büyük sorunların biri saç bakımı. Bunun pahalı yöntemleri olduğu gibi doğada da kadınların işini kolaylaştıran kaynaklar mevcut. Bu mucizenin adı Hindistan Cevizi Yağı.

Hindistan-Cevizinin-Saça-Faydaları1

Saç kırılmalarına, uzamayan zorlu saçlara, saç dökülmelerine olumlu yönde etki eden bir ürün. Saç köklerini besliyor, saçınızı nemlendiriyor ve dolgun saçlara kovuşmamıza olanak sağlıyor. Saç uçlarını besliyor, saç köklerini kuvvetlendiriyor. Koparak dökülmeleri düzenliyor, kepek oluşumunu azaltıyor. Parıl parıl parlayan sağlıklı saçlara kovuşmamızı sağlıyor.

Peki bu mucizevi yağı nasıl kullanıyoruz…

[reklam id=1]

Hindistan Cevizi Yağı Maskesi Nasıl Hazırlanır
İlk önce saçlarımızı ıslatıyoruz ve tarıyoruz. Elimize 1 yemek kaşığı Hindistan cevizi yağını döküyoruz ve elimiz saç köklerinden uçlarına kadar saçımıza masaj yaparak dağıtıyoruz. Masaj yaparak kan dolaşımınızı hızlandıracaksınız. Kan dolaşımının hızlanması saçınızın uzamasına yardımcı olacaktır. Tekrar tarayarak saçımızdaki yağ dağılımı sağlıyoruz. Duş bonesi varsa bone ile yoksa streç film ile saçımızın hava almasını engelleyecek şekilde kapatıyoruz. En az yarım saat bekletmemiz gerekmektedir. Dilerseniz bir gece de bekletebilirsiniz. Daha olumlu sonuçlar alabilirsiniz. İşlem bitince şampuan ile saçımızı güzelce yıkamamız gerekmekte, saçımız yağlı kalsın istemeyiz . Haftada en az bir kez uygulanması tavsiye edilmektedir. İşlem bittiğinde saçlarınız parladığını ipeksi bir görünüme sahip olduğunu göreceksiniz.

Hindistan Cevizi Yağının Nereden ve Nasıl Temin Edebiliriz
Hindistan Cevizi Yağını evde yapabileceğimiz gibi güvenilir aktar ve marketlerden de elde edebiliriz. Fiyatları da dudak uçuklatan miktarlarda değil. Piyasa da 8,00 ile 10,00 TL arasında bulabiliriz.

Hindistan-Cevizinin-Saça-Faydaları2

Evde Hindistan Cevizi Yağı Hazırlanması
Taze bir Hindistan cevizini marketten beyaz yenebilen kısmını çıkartmalarını rica edebilir yada çok keskin bir bıçak yardımıyla ortadan ikiye kesip kaşık ile kendimiz de çıkartabiliriz. Çıkarttığımız beyaz kısmı robottan geçiriyoruz ve sıkarak biraz daha süt salmasını sağlıyoruz. Çıkan sütü fosadan süzüp kaynatmak için ocağa koyuyoruz. Tencerenin kapağını kapatıyoruz ve yağ kıvamına gelene kadar kaynatıyoruz yaklaşık bir saati bulabiliyor. Çıkan yağı da süzüp kullanıma hazır hale getiriyoruz.

Bu uygulama sadece bayanlar için değil erkekler için de dökülen saçların kurtarıcısıdır.  Şimdiden herkese kolay gelsin. Parlayan ışıl ışıl saçlara kavuşmanız dileğiyle.