Hızlı Makyaj Teknikleri

tarafından
60
Hızlı Makyaj Teknikleri

Kadınlar sabahları işe ya da okula giderken kişisel bakımına yeterince vakit ayıramamaktan şikayetçidir. Bu nedenle birçok kadın sabahları uykusundan feragat ederek bu zamanı dış görünüşü için harcamaktadır. Günlük sabah koşuşturması içerisinde özenli bir makyaj yapmak ya da yapılan makyaj hatalarını kapatmak ise yeterince zaman almaktadır.

Ancak bazı kurallara dikkat ederek ve el alışkanlığı kazanarak 10 dakika gibi kısa bir sürede makyajınızı tamamlamanız mümkün. İşte sizler için derlediğimiz daha hızlı ve kusursuz makyaj yapmanızı sağlayacak tüyolar:

Hızlı makyaj yapmanız gerektiğinde her zaman kullandığınız makyaj ürünlerini tercih edin. Çünkü alışık olmadığınız bir makyaj stilini uygulamak daha fazla zaman alacaktır.

[reklam id=1]

Yüz makyajına başlamadan yarım saat önce yüzünüze cilt tipinize uygun bir nemlendirici uygulayın. Nemlendiriciler cildinizi makyaja hazırlar ve kapatıcı, fondöten ya da BB kremini yüzünüzde daha iyi dağılmasını sağlar.

Günlük makyajınızın hem daha hızlı olması hem de abartılı olmaması için koyu renklerden kaçının. Koyu göz makyajı dikkat gerektirir ve uygulaması zaman alır. Aynı şekilde koyu renk rujların da hatasız sürülmesi için biraz zaman ve el pratiği gerekmektedir.

Nude renklerin uygulanması kolaydır ve dar zamanlarda hep hayat kurtarıcılardır. Üstelik son iki sezondur nude makyaj oldukça gündemde. Günlük makyajınızda nude far ve rujlara şans tanıyarak daha kısa sürede canlı bir görünüme sahip olabilirsiniz.

Hızlı Makyaj Teknikleri 2

Az zamanınız olduğu durumlarda eyelinerı tercih etmeyin. Çünkü eyeliner sürmek hem sabır ister hem de olabilecek hataları kapatmak zaman alır. Bunun yerine  kısa bir sürede siyah göz kalemini göz kapaklarınıza ince bir şekilde uygulayabilirsiniz.

Dilerseniz süngerli bir aplikatör yardımıyla dağıtıp dumanlı bakışlara sahip olabilirsiniz. Üstelik kusursuz bir uygulama gerektirmeden göz kaleminizi istediğiniz kalınlıkta sürebilirsiniz ve kısa bir sürede göz makyajınızı tamamlamış olursunuz.

Ağır yapılı, kapatıcılığı yüksek olan fondötenler yerine kapatıcı ya da BB kremleri tercih ederek daha kısa sürede pürüzsüz bir cilde sahip olabilirsiniz. Kapatıcı ya da BB kreminizi sünger yerine parmaklarınızla uygulayın.

Hızlı Makyaj Teknikleri 1

Maskara kısa zamanda görünüşü en çok değiştiren ürünlerden biridir. Eğer hazırlanmak için 5 dakika gibi kısıtlı bir zamana sahipseniz maskara ve renkli dudak nemlendiricisi kullanarak yüzünüze renk katabilirsiniz.