İbrahim Saraçoğlu Öksürük Tedavisi

tarafından
1688
İbrahim Saraçoğlu Öksürük Tedavisi

Öksürük, özellikle sonbahar ve kış aylarında görülen ve çocukları tehdit eden bir rahatsızlıktır. Aslında öksürük solunum yollarının kendini rahatlatmak için yapmış olduğu bir eylemdir. Balgamlı öksürüğün, akciğeri temizlemesi nedeniyle iyi olduğu bilinir. Ancak öksürüğünüz inat ediyor ve geçmiyorsa, sıkıntı var demektir. Özellikle çocuklarda geçmeyen öksürük, bir hastalığı habercisi olabilir. Bu yüzden nedeninin bilinmesi gerekir. İlaç, antibiyotik, şurup gibi yöntemleri denemeden önce alternatif tıp yöntemlerini denemekte fayda vardır. Özellikle birçok bitki, öksürük için çok faydalıdır. Çocuklarda öksürük nasıl giderilir İbrahim Saraçoğlu tarafından açıklanmıştır. Bunun için bazı bitkilerden ve kürlerden faydalanabilirsiniz. İbrahim Saraçoğlu bebeklerde öksürük konusu sık sık yaşandığı için, buna da çözüm getirmiştir. Öksürük nasıl geçer İbrahim Saraçoğlu yöntemlerini ve bu yöntemlerin nasıl uygulanabileceğini bu yazımızdan öğrenebilirsiniz. İbrahim Saraçoğlu öksürük için ne yapmalı konusunu araştırmış ve aşağıdaki yöntemleri sunmuştur;

  • Eğer kuru öksürüğünüz var ise;

1 tane sarı soğanı, orta boylardan seçerek 6 eşit parçaya bölün. Buna 1,5 su bardağı ilave ederek bir cezve içerisinde kaynatın. Kaynadıktan sonra ılımaya bırakın ve bu suyu ılık bir şekilde için. Bu suyu fazla bekletmeniz tavsiye edilmez. Eğer yarım günden fazla beklediyse, tekrar yapmanızda fayda var. Çocuklarda öksürük nasıl giderilir İbrahim Saraçoğlu tarafından, bu yöntem ile cevaplanmıştır.

  • Eğer balgamlı öksürüğünüz var ise;

İbrahim Saraçoğlu bebeklerde öksürük tedavisi için de yöntemler sunmuştur. Özellikle bebeklerde görülen balgamlı öksürük tedavisi için yarım litre suya 7 yada 8 adet keçiboynuzunu kırarak atın. Bu suyu kaynatın ve ılık yada soğuk olarak için. Bu su, balgamın sökülmesine çok faydalıdır. Bu suyu 3 gün tükettikten sonra balgamın nasıl söküldüğünü fark edebilirsiniz. Bu karışımı sigara içen kişiler, öksürük olmasını beklemeden de mutlaka uygulamalıdır.

[reklam id=1]

Öksürük nasıl geçer İbrahim Saraçoğlu tarafından, en iyi yöntemlerle açıklanmıştır. Bu yöntemlerden en etkili olanı ise hatmi çiçeğidir. Hatmi çiçeği çok eski çağlardan beri öksürük ve farklı hastalıklar için kullanılmıştır. Özellikle antik çağlarda pek çok hastalığın tedavisi bu çiçek ile sağlanmıştır. Eğer kronikleşmiş öksürüğünüz varsa, kaynamış olan bir su bardağı sıcak sütün içerisine 5 gram hatmi çiçeği koyun ve karıştırın. Süt ılındıktan sonra yavaş yavaş olacak şekilde içebilirsiniz. Bu işlemi günde iki kez tekrarladığınızda, yaklaşık 1 hafta içerisinde öksürüğünüzden kurtulacaksınız.

İbrahim Saraçoğlu Öksürük Tedavisi 2

 

İbrahim Saraçoğlu öksürük için ne yapmalı sorusunu yukarıdaki yöntemler ile açıklamıştır. Bu yöntemlerin hepsi denenmiş ve başarılı olmuş yöntemlerdir. Vücuda herhangi bir yan etkisi veya zararı olmadığı için bu yöntemleri hem kendiniz hem de bebeğiniz için, gönül rahatlığıyla deneyebilirsiniz. Eğer bu yöntemler ile öksürüğünüz çözüme kavuşmuyorsa, o zaman bir hekime görünmenizde fayda vardır.

Öksürüğün medikal tedavisinde elde edilen başarı kadar, bitkisel yöntemler de etkili olmaktadır. Zira hekimlerin de üzerinde uzlaştığı nokta öksürüğe karşı ilaç kullanmak yerine vücudun bu sorunla kendisinin mücadele etmesini sağlamaktır. Bitkisel çözümler de bu süreci desteklemektedir.