İbrahim Saraçoğlun’dan Saç Dökülmesine Lavanta Kürü

tarafından
22676
İbrahim Saraçoğlun’dan Saç Dökülmesine Lavanta Kürü

Saç Dökülmesine Çözüm Önerileri?
Saç dökülmesi ne yazık ki benim de canımı sıkan en önemli sorunlardan biri. Hatta kimi zaman aşırı saç dökülmesi yaşıyorum. Bu sorunu aşmak için çeşitli maskeler ve kremler denedim. Bunları sizlerle de paylaşmak istiyorum:

İbrahim Saraçoğlu Lavanta Kürü
Ben en çok İbrahim Saraçoğlu’nun saç dökülmesi küründen memnun kaldım. Evde yaptığım bu kür ile saçlarımdaki dökülme gözle görülür oranda azaldı ve gürleşme başladı. Umarım aynı etki sizde de olur. Saraçoğlu’nun bu kürünü evinizde kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Hazırlanması ve uygulanması gayet basit. Lavanta kürü de denilen bu kür için öncelikle lavanta bitkisi bulmanız gerekiyor. Kaynattığımız 3 bardak surun içerisine bir tatlı kaşığı kadar lavantayı atıyoruz ve yaklaşık 5 dakika demliyoruz. 5 dakika sonra suyun ılık hale gelmesini bekliyoruz ve süzüyoruz. Önceden yıkadığınız saçınıza yaptığımız lavanta suyu ile yıkıyoruz. Yaklaşık yarım saat bu şekilde duruyoruz. Yarım saat sonra sadece su ile başka bir şey sürmeden saçımızı duruluyoruz ve kurutuyoruz.

ibrahim-saraçoğlu-.saç-dökülmesi-kürü1

Bu kürü ne sıklıkla yapmalıyım?
Bu kürü uyguladıkça zamanla saç dökülmesinin azaldığını göreceksiniz. Saç dökülmem bitene kadar haftada 1 bazen de 2 kere bu kürü uyguladım ve sonucundan çok memnun kaldım. Saçınızın dökülmesi dursa bile bu kürü bakım olarak arada bir uygulayabilirsiniz. Bu kür her türlü saç tipi için uygundur.

Lavanta suyu içilir mi?
Saraçoğlu lavanta suyunu içilmesini de öneriyor. Bir tatlı kaçığı lavantayı bir su bardağı suda 7 dakika demledikten sonra ılıtıp süzün ve 15 gün boyunca 2 günde 1 akşam yemeklerinden iki saat sonra bir çay bardağı için. 15 gün sonra 10 gün ara verip tekrar 15 gün aynı kürü uygulayın.

[reklam id=1]

ibrahim-saraçoğlu-.saç-dökülmesi-kürü-çayı

Saç dökülmesini önlemek için neler yapmalıyım?

  • Saçınıza uygun şampuanı kullanın.
  • Protein açısından zengin besinler tüketmeye çalışın.
  • Özellikle stres saç dökülmesinde oldukça önemli bir etkendir. Bu ndenle stresten uzak durun.
  • Sigara içmeyin.
  • Alkol alışkanlığınız varsa alışkanlık haline getirmeyin.
  • Saçınızı her gün yıkamayın. Her gün yıkanan saç çabuk yağlanır.
  • Jöle kullanmamaya dikkat edin. Jöle saç kaybını arttırır.

Görüldüğü gibi çok basit yöntemlerle saç dökülmesinin önüne geçebilirsiniz. Umarım bu yöntemler sizin de işinize yarar.

Dökülme devam ederse ne yapmalıyım?
Saç dökülmesinin engellenememesi bir takım rahatsızların belirtisi de olabilir. Eğer herşeye rağmen saç dökülmesinin önüne geçemiyorsunuz mutlaka doktora görünmenizi tavsiye ederim. Hangi nedenden dolayı saçlarınızın döküldüğünü öğrenmek için cilt doktoruna gidebilirsiniz. Yapılacak olan tahlillerle saç dökülmesinin neden kaynaklandığını bulabilirsiniz ve ona göre bir çözüm yolu izlersiniz.ibrahim-saraçoğlu-.saç-dökülmesi-kürü-1