İbrahim Saraçoğlu Saç Uzatma Kürü

tarafından
68001
İbrahim Saraçoğlu Saç Uzatma Kürü

Saçınızın hızlı uzaması için neler yapmalısınız?
Saç uzatmak daha çok kadınlar için her zaman önemli bir konu olmuştur. Çevrem saçının hızla uzamasını sağlamak için bin bir türlü kremi, maskeyi, şampuanı deneyen insanlarla dolu. Parlak, uzun, sağlıklı ve gür saçlara sahip olmak benim gibi herkesin hayalidir sanırım. Kim saçının hızla uzamasını istemez ki!! Saçların daha hızlı uzamasını sağlamak için çeşitli yöntemler mevcut. Hızlı saç uzatma hayali kuranlar evde hazırlayacakları maskelerle bunu başarabilirler. Ben de saçlarımın hızla uzaması için bir çok maske denedim. Bu maskeleri sizlerle paylaşacağım. Ama öncelikle saçın nasıl uzadığına bakalım.

Saç nasıl uzar?
Saçın uzama hızı bir çok etkene bağlıdır. Beslenme, sağlık durumu, yaş saçın uzamasına etki eden etkenler arasında ilk sıralarda yer alır. Sağlıklı bir saç ayda yaklaşık 2.5 cm uzar. Çocukların saçı daha çabuk uzar. Yapılan araştırmalarda göre yaz mevsiminde saçların daha hızlı uzadığı görülmüştür. Peki hızlı saç uzatmak mümkün mü? En kısa zamanda saç uzatmak için neler yapılması gerekiyor. İbrahim Saraçoğlu’nun saç uzatma kürünü bu noktada size yardımcı olacaktır. Gelin birlikte bu kürün nasıl yapıldığına bir göz atalım.

ibrahim_saracoglu-saç-uzatma-kürü

İbrahim Saraçoğlu saç uzatma kürü: En kısa zamanda saç uzatmak isteyenler için İbrahim Saraçoğlu’nuın değişik tarifleri var. Haydi bunlara bir göz atalım. Öncelikle Saraçoğlu’nun en çok sevdiğim uzatma kürünü paylaşmak istiyorum.

Malzemeler
*Bir avuç lavanta
* 3 su bardağı su

Uygulaması
3 su bardağı suyu kaynatıyoruz. Kaynadıktan sonra ocağı kapatıyoruz ve lavantayı suyun içine atıyoruz.. 15 dakika demlenmeye bırakıyoruz ve su ılık hale gelince saçlarımızın diplerinden uçlarına kadar sürüyoruz. Lavanta suyunu ben yaklaşık 30-40 dakika saçımda bekletiyorum ve ardından ılık su ile yıkıyorum. Bu kürü birkaç kere denedikten sonra gerçekten saçımın hızla uzadığını farkettim. Siz de uzun saçlara sahip olmak istiyorsanız haftada bir kez bu kürü uygulayabilirsiniz.

[reklam id=1]

Keçiboynuzu da saçları uzatıyor
İbrahim Saraçoğlu’na göre saçların hızlı uzaması için keçiboynuzu pekmezi de oldukça etkili. Bunun için her gün sabah ve öğle bir tatlı kaşığı keçiboynuzu pekmezi tüketilmesi gerekiyor. Keçiboynuzu yemek saçları uzatmanın dışında sağlıklı bir yapıya sahip olmak için de Saraçoğlu tarafından öneriliyor. Yani bir taşla iki kuş vurmuş olabilirsiniz. Eminim bu kürleri uyguladıktan sonra saçlarınızdaki hızlı uzamayı siz de farkedeceksiniz. Bence vakit kaybetmeden hemen malzemeleri alın ve kürleri uygulamaya başlayın. Bakalım saçlarınızın hızla uzadığını çevrenizde ilk kim farkedecek ve sizden tavsiye alacak.

İbrahim Saraçoğlun'dan-keçi-boynuzu-faydaları2