İki Renkli İrmik Tatlısı

tarafından
262
İki Renkli İrmik Tatlısı

Bazen kolay tarifler ile değişik görünümler sağlayarak çok farklı bir tatlı tarifi yapmış gibi gösteririz. Hamurlara ya da muhallebilere değişik renkler katarız ya da değişik şekiller veririz. Bu da daha ilgi çekici ve gösterişli olur. Yine değişik gözüken ama çok kolay bir irmik tatlısı tarifi ile karşınızdayız.

Sadece 15-20 dakika içerisin de kolayca hazırlayabileceğiniz bir tatlı tarifi. Kıvam tutturamama, hoş gözükmeme gibi bir problem ihtimali kesinlikle yok. İki renkli irmik tatlısı tarifi ile görünüşü farklı dikkat çeken yapımı kolay bir tatlı bu gün sizlerle. Tarif için buyurun aşağıya.

İki Renkli İrmik Tatlısı için Malzemeler

  • 1 litre süt
  • 10 yemek kaşığı kadar şeker
  • 9 yemek kaşığı irmik
  • 1 yemek kaşığı tereyağı
  • 2 yemek kaşığı kakao
  • 1 paket vanilya (5 gram)

[reklam id=1]

İki Renkli İrmik Tatlısının Yapılışı

  1. İlk olarak tatlımızı yapmak için tereyağı, vanilya ve kakao hariç tüm malzemeleri tencereye alıyoruz ve tatlı biraz koyulup kaynayana kadar karıştırıyoruz.
  2. Kaynamaya başlayan irmik tatlısı karışımına tereyağı ve vanilyayı ekleyerek tekrar hızlı bir şekil de karıştırıyoruz.
  3. Koyulan irmik karışımının yarısını orta boylar da bir borcama döküyoruz ardından tencere de kalan diğer karışıma 2 yemek kaşığı kakaoyu ekleyerek güzelce hızlı bir şekil de karıştırıyoruz. Ardından son işlem olarak da kakao ile karıştırılmış olan tatlıyı da borcama dökmüş olduğumuz diğer tatlının üzerine döküyoruz.
  4. Arzuya göre irmik tatlısının arasına rondodan geçirilmiş bisküvi ekleyebilirsiniz ya da tatlının üzerini keyfinize göre pasta süsleri ya da çikolata sosları ile süsleyebilirsiniz. Biraz soğuduktan sonra tatlımız ilginç ve hoş görünümü ile servise hazır.