İp Atlamak Kaç Kalori Yakar?

tarafından
1491
İp Atlamak Kaç Kalori Yakar?

İp atlamak kaç kalori yakar merak edenler için bilgilendirme yapılacaktır. Toplamda 500 kere ip atlamak kaç kalori yakar sorusu için yanıtımız 690 kaloridir. Yani 500 kere ip atlarsanız 690 kalori yakacaksınız. Günde 500 kere ip atlamak, sabah saatlerinde toplamda, 500 kalori atmanıza yardım eder. Ayrıca 1 saat ip atlamak kaç kalori yakar, diye merak edenler için toplamda 450 kalori yakacaksınız.

İp Atlamak Kaç Kalori Yakar?

1 saat içinde sizler eğer 500 tur ip döndürüyorsanız ortalama 400 – 700 kalori arasında bir yakım yaparsınız. İlgili yazımızda 100 kere ip atlamak kaç kalori yakar sorusu içinde cevap alacaksınız. Ayrıca ilgili soru içinde 10 dakika ip atlamak kaç kalori yakar, sorusu içinde cevaplar sizleri bekliyor olacaktır.  Vücuttaki lif ve yağı atmak adına ip atlamak etki eder.

Kötü alışkanlıkları bile yok eden ip atlama sporu ve programları aldığınız fazla kaloriyi atmanıza yardımcı olur. En iyi sporcular bile, her bir egzersiz türünden daha fazla etkili olan ip sporu önerir. Aerobik görünüme kavuşmak için basit olan bu sporu lütfen düzenli yapınız haftada en az 1500 kalori verirsiniz.Her zaman kilosuna dikkat etmesini bilen kadınlar genelde ip atlarlar.

[reklam id=1]

İp atlama kemikleri güçlendirir. 250 gr kırmız et tüketseniz bile vücudun aldığı yağlardan kısa sürede kurtulursunuz. Eğer hamur işini çok tüketirseniz doğal olarak aldığınız kalori artar. Bu kaloriyi vermek de hiç kolay değildir. Hamur işlerine dikkat ediniz.  Sıcak havada ter atarak kilo vermeye yardımcı olan spor sizi dinç ve diri tutar. Terleme ve metabolizma hızını arttırıp ip atlamak aynı zamanda susatır dolaysıyla daha hızlı kilo verirsiniz.

Ünlü yıldızlar bile ip atlayarak kalori yakmaya çalışıyor. Son zamanlarda en fazla dikkat çeken spordur. Zaman fiziksel özelliklerine dikkat çeken hanımlar bu sporu lütfen önemsesinler. Yılın son döneminde çok rövanşta olan bu spor yaz ortalarında aldığı kiloları vererek kendini rahat hissetmeni sağlar.

İp Atlamak Kaç Kalori Yakar? 1

Bacak ve basen bölgelerinde kalan yağların ve fazla kilonun yok olması için idealdir. Kalori miktarı yediğiniz ürünlere göre de değişir. Aldığı kiloları göz rahatsız edecek şekilde hisseden hanımlar acil olarak bu spora başlamadır.  İp atlamak susattığından ve terlettiğinden dolayı sevilen spordur. Güzelliği ve bakışları üzerinde toplamak isteyen hanımların yöneldikleri spor size kısa zamanda kalori yaktıracak. Erkeklerin pek yanaşmadıkları spor bayanlar için idealdir.

 • Günde 100 kere ip atlamak:

Günde 100 kere ip atlarsanız toplamda 500 kalori yakacaksınız.

 • Haftanın 7 günü ip atlamak:

Her gün günün ilk saatlerinde düzenli ip atlamak size kısa zamanda kilo verdirir.

 • Her sabah 100 kere ip atlamak:

Sabah aç karna ip atlamak toplamda 450 kalori harcatır.

 • Her öğle 100 kere ip atlamak:

Kollarınızı gererek her gün 100 kere ip atlarsanız toplamda 450 kalori veririsiniz.

 • Her akşam 100 kere ip atlamak:

Akşam saatlerinde ip atlamak kilo vermek adına çok ektilidir.

İp Atlamak Kaç Kalori Yakar? 2

İp Atlama Kalori Hesaplaması

 • İp atlamak düzenli yapılırsa 1 günde toplamda 690 kalori yaktırır.
 • İp atlamak düzenli yapılırsa 1 hafta içinde toplamda 15000 kalori yaktırır.
 • Sabahları düzenli yapılan ip atlama sporu toplamda 700 kalori yaktırır.
 • Gece ya da akşam saatlerinde düzenli yapılan ip atlama sporu toplamda 550 kalori yaktırır.
 • Sabah uyanır uyanmaz yapıyorsanız eğer toplamda 450 kalori yakarsınız.
 • Tüketilen gıda* harcanılan kalori / alınan kalori + kaç saat ip atladığınız.