İple Tüy Nasıl Alınır?

tarafından
56888
İple Tüy Nasıl Alınır?

İple Tüy Nasıl Alınır?
Epilatörlerin tüyleri kalınlaştırdığı gerçeği duyulduğundan bu yana, eski usul bakım uygulamaları tercih edilmeye başladı.

Yüz bakımında uyguladığınız maske cildinizi ne kadar pürüzsüz gösterirse göstersin, dudaklarınızın üzerinde küçük tüycükler, kaşlarınızda yeni çıkmış minik minik tüyler varsa, bakımsız sayılırsınız.kas-alma-yontemleri

Güzellik merkezlerinin işin kolayına kaçarak cımbız yardımıyla veyahut ağda ile aldığı kaş ve bıyıklarımız, zamanla kalınlaşarak ve daha sık çıkmaya başlar. Buradaki püf nokta, iple bıyık alma ve iple kaş alma yöntemleridir.

Hizmetinden faydalandığınız güzellik merkezi ya da kuaförünü, tercihinizi soruyorsa mutlaka iple olanı tercih etmelisiniz. Böylece her 3-4 günde bir, ‘çıkanları alıyorum’ kavramıyla cımbız darbelerine ihtiyaç duymaz, kaşlarımıza biraz özgürlük hakkı tanıyabiliriz.

[reklam id=1]

İple bıyık ve kaş alma işlemini bir başkası yapıyorsa veyahut siz bir başkasına yapıyorsanız sorun yok ama kendi kendinize yapmaya çalışıyorsanız, alışana kadar saçlarınızı yolmaya hazır olun.

Kişisel bakımıma ayrı bir özen gösterdiğim ergenlik dönemimde; elime defalarca ipi alıp, bıyıklarımı alma girişiminde bulunmuş, bıyıklarımın yerinde kızarmış ve çatlamaya yüz tutmuş dudaklar bulmuştum.

Sonrasında hep kuaförlere gittim. Kaşlarımı da bıyıklarımı da onlara aldırdım. Her defasında da cımbız kullandılar. Cımbız tüylerimi göründüğü yüzeyden kopararak aldığı için her 2 günde bir aynı işlemi evde kendim de uygulamak zorunda kaldım.

Ağdada da durum pek iç açıcı değil, doğrusu. Çünkü yüz bölgesinde kullanılan sir ağda, sivilce ve leke oluşumuna sebep olabiliyor.

Taa ki bir arkadaşımın çaresizliğimi görüp, bana iple bıyık ve kaş alma yöntemini gösterene kadar.

O kadar kolaymış ki… Aynı kolaylığı size de anlatmak istiyorum. Hem saatlerce bir elde ayna, bir elde cımbızla geçirilen zamanı yarı yarıya tasarruf ettiriyor, hem de hiç yorulmadan özellikle de kaş alırken, şaşı görünmeden tüy almamızı sağlıyor.

İple bıyık alma işlemi:
Annelerimizin dikişte kullandığı ince bir ip alıyoruz. Bu ipten yaklaşık 4 karış uzunluğunda koparıyoruz. Sonra ipi ikiye katlayıp, ortadan döndürüyor ve işaret parmaklarımız ile baş parmaklarımıza geçiriyoruz. Üst iç dudak kısmını dilimiz ile şişirerek, tüylerimizin, ipi kıvırdığımız yere sıkışmak suretiyle kopmasını sağlıyoruz. Bunu defalarca ve tüm bıyık bölgenizde denerseniz, başarılı sonuca ulaşacaksınız.

Aşağıdaki videodanda yardım alabilirsiniz 🙂

İple kaş alma işlemi:
İple, kendi kendinize kaş almak istiyorsanız, önce, bıyık almaktan daha zor olduğunu bilmelisiniz. Bunun için ihtiyacını olan şey el pratiği. Gerisi çok kolay. Bıyık almak için uyguladığınız ip tutma tekniğini yapın, sonrasında da etinizi sıkıştırmamaya dikkat ederek, kaş üst bölge ve iki kaş ortasını ileri geri hareketlerle alın.

Aşağıdaki videodanda yardım alabilirsiniz 🙂

Bir de yeni trend iple tüy alma aleti çıkmış. Makas gibi kullanılıyor. İki ucundan ip geçiriliyor ve ileri geri, tüylü bölgeye bastırarak kaş ve bıyık tüylerini kolayca alıyor. Fiyatı da oldukça uygun görünüyor. Bence denenebilir.

iple-tüy-alma-aleti