Isırgan Otu Şampuanı Faydaları

tarafından
10571
Isırgan Otu Şampuanı Faydaları

Isırgan Otu Şampuanı Faydaları
Isırgangiller familyasından gelen ve Mayısla Ağustos aylarında çiçek açan bir bitki olan Isırgan otu, içeriğindeki potasyum tuzları, histamin, organik asitler, formik asit ve A, C ve E vitaminleri ile hem bağışıklık sistemi üzerinde, hem de saç sağlığı konusunda müthiş faydalar sağlar.


Isırgan otunun saç üzerindeki iyileştirici etkisini muhakkak duymuş olmalısınız. Isırgan otu şampuanı, özellikle dökülen saçlar için özel olarak formüle ediliyor. Isırgan otunun sadece saçların dökülmesini engellemediği, aynı zamanda yeni saç üretimine de fayda sağladığı biliniyor. Isırgan otu şampuanı faydaları arasında saç tellerinin ve saç derisinin kalitesi de artıyor ve saçlar kökten uca canlandırmasıda yer alıyor.

Isırgan Otunun Saça Faydaları

Isırgan-Otunun-Saça-Faydaları,

[reklam id=1]

  • Isırgan, saç dökülmesini büyük ölçüde azaltır, hatta durdurur.
  • Saç tellerinin beslenmesini sağlayarak, saçların kırılmadan, çatallanmadan sağlıklı bir şekilde uzamasına yardımcı olur.
  • Saç köklerindeki kepek, mantar ve buna benzer saç derisi rahatsızlıklarını iyileştirir.
  • Saç tellerini besleyip, şişirir ve daha kalın telli olmalarını sağlar.
  • Canlanmış, pürüzsüz ve tam da bu yüzden parlayan saçların temelini atar.
  • Saç derisindeki Ph seviyesini düzenler.
  • Saçları dış koşullara karşı güçlü ve dirençli tutar.
  • Saç yağlanmasını kontrol altına alarak durdurur.

Isırganın tüm bu özelliklerinden dolayı, ısırgan otu şampuanının da saça faydaları aynıdır.ısırgan-otu-şampuanı

Piyasada çeşitli markalara ait ısırgan otu şampuanı bulunmaktadır. En bilineni Tresan ısırgan otlu şampuandır. Tresan şampuan, ısırgan otunun etken maddeleriyle formüle edilmiş, her gün kullanıma uygun bir şampuandır. Saçlardaki yağlanma problemini de ortadan kaldıran Tresan şampuan, yeni saçlar da çıkararak, saç dökülmesi konusunda sıkıntı yaşayanların bu sorununa çözüm getirir.  Tresan ısırgan otlu şampuanı, eczanelerde, kozmetik marketlerde, hatta süpermarketlerin kozmetik reyonlarında rahatlıkla bulabilirsiniz.