İstenmeyen Tüylerden Kurtulma

tarafından
2473
İstenmeyen Tüylerden Kurtulma

İstenmeyen tüyler, genel olarak bütün bayanların ortak sorunları arasında yer alır. Koyu tenli ve kalın tüy yapısına sahip bayanlarda daha fazla uğraştırıcı olan istenmeyen tüyler, farklı çok sayıda yöntem ile alınabiliyor. Bu yöntemlerin kimisi kalıcı çözümken, kimisi 3-4 günlük geçici çözümler arasında yer alıyor. İstenmeyen tüyler için uygulanan en etkili yöntemler hakkında detayları yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Vücudun değişik bölgelerinde yer alan istenmeyen tüylerden kurtulmak için farklı yöntemler uygulanabiliyor. Bu yöntemlerden jilet ve tüy dökücü krem ile istenmeyen tüylerden kurtulma yöntemleri, en geçici çözümlerdir. Bu yöntemler ile 3-4 gün süre ile istenmeyen tüylerden kurtulabilirsiniz. Daha uzun süreli çözümler için ağda ya da epilasyon uygulamalarını tercih edebilirsiniz. Bu yöntemler sayesinde tüylerin çıkış hızına göre 1-2 ay süre ile istenmeyen tüylerden kurtulabilirsiniz. Daha kalıcı çözümler için lazerle tüy aldırma yöntemlerini deneyebilirsiniz. Lazer uygulaması ile istenmeyen tüylerden kurtulmak için süresi değişen seanslar uygulanıyor. Bu seansların sayısı ve süresi istenmeyen tüylerin bulunduğu bölge ve tüylerin türüne göre değişir.

İstenmeyen tüylerden kurtulmak kadar bu tüylerin yeniden çıkmasını önlemek de önemlidir. Aşırı tüylenme ya da istenmeyen bölgelerde anormal tüylerin çıkması genelde erkeklik hormonunun fazla çalışmasından kaynaklanır. Bu durum bazen geçici olabildiği gibi bazense kalıcı olabilir. Kalıcı durumlarda eğer çok aşırı derecede tüylenme varsa mutlaka kişinin bir doktora görünmesi ve hormonal denge sağlayıcı tedaviler uygulaması gerekir. Eğer çok aşırı bir tüylenme yoksa yine doğal maddeler ile hormon dengesi sağlanabilir.

[reklam id=1]

İstenmeyen Tüyler için Kalıcı Çözüm

İbrahim saraçoğlu istenmeyen tüyler için çok etkili ve kalıcı çözüm sağlayan bir kür tarifi vermiştir. Uygulayanların memnun kaldıkları bu kür, istenmeyen tüylerin azalmasına hatta zamanla tamamen bu tüylerden kurtulmaya neden oluyor. İbrahim Saraçoğlu’na göre bu kürü uygulayıp epilasyon yaptığınızda istenemeyen tüylerin daha az çıktığını hatta bazı bölgelerde hiç çıkmadığını görebilirsiniz. İstenmeyen tüyler için hem kalıcı hem de doğal bir çözüm olan nane kürü için sadece az miktarda taze nane gereklidir.

Nane kürünü uygulamak için bir mikar taze naneyi ince olarak kıyın. Kıydığınız bu naneyi ağzınıza alın. Çiğneyin ve üzerine 1 bardak su için. Bu kürü 15 gün uygulayıp 5 gün ara verebilir, sonra yeniden uygulayabilirsiniz. Sağlık için hiç bir zararı olmayan bu uygulama, erkeklik hormonunu dengeleyerek aşırı tüylenmeyi önler. Bu kürü 2 seans olarak uyguladıktan sonra epilasyon yapıp istenmeyen tüylere etkisini görebilirsiniz.

İstenmeyen Tüylerden Kurtulma

İstenmeyen tüylerden kurtulma, çoğu zaman çok uğraştırıcı ve zor bir süreçtir. Özellikle kalın ve sık tüylere sahip olan kişiler klasik yöntemler ile bile bu tüyleri almakta zorluk çekerler. Bu durumda kalıcı olarak çözüm yollarının aranması gerekir. İlk olarak tüyleri azaltma ve inceltme yoluna gidilen yöntemlerde en son tüylerin çok açık renkte çıkması ya da hiç çıkmaması sağlanır. Bu konuda değişik kozmetik ürünler kullanılabilir.

Tüylerden tamamen kurtulmak için değişik kozmetik ürünler kullanabilirsiniz. Bu kozmetik ürünlerin seçiminde cilt yapınıza ve uygulama bölgesine dikkat etmenizde fayda var. Eğer bu konuda uzman bir destek almayacaksanız, satın alacağınız ürünlerin arkasındaki kullanma talimalatları ve kullanım alanlarını dikkatlice inceleyin. Eczane ya da güvenilir kozmetik ürün satan yerler dışında satın alacağınız hazır kremlerin etiketlerine de mutlaka bakın. Etiketlerin üzerinde gerekli yerlerden onaylı olduklarını belgeyen damgaları olan ürünleri kullanmanızı tavsiye ederiz. Aksi halde cildinizde daha değişik sorunlar ortaya çıkabilir.