Ivana Sert’in Güzellik Sırları

tarafından
11809
Ivana Sert’in Güzellik Sırları

Ivana Sert’in Güzellik Sırları
Türkiye’de güzel kadın deyince akla geliveren ilk isimlerden biri İvana Sert… Bir güzellik yarışmasında güzelliğini tescillemek için Türkiye’ye gelen, dereceye giremese de, güzelliği ve tarzı ile moda ve güzellik dünyasında adından söz ettiren başarılı, çalışkan ve cesur bir kadın.

ivana-sert-güzellik-sırları1

Türkiye’de evlenen ve bir de çocuk sahibi olan Ivana Sert, doğum yapmış bir kadın olmasına rağmen fitliğinden ve çekiciliğinden hiçbir şey kaybetmedi. Bunu da düzenli ve dikkatli beslenmesine, spor yapmasına ve cilt bakımına önem vermesiyle başardığını her fırsatta yineliyor.

Ivana Sert, ekran önünde olmasını gerektirecek projelerin içinde varolduğu için, hem makyaj ve saç formuna, hem de cilt güzelliğine dikkat etmesi gerektiğini gayet iyi bildiği için, özellikle makyajdan yorulan cildine özel bakımlar uyguluyor.

ivana-sert-güzellik-sırları3

Gün sonunda makyajını muhakkak temizleyen Ivana Sert, kızaran cildini dinlendirip sakinleştirmek için Bepanthen merhem kullanıyormuş. Siz de gün boyu kozmetik ürünlerin altında nefes almaya çalışan cildinizi Bepanthen merhemle yatıştırıp, şımartabilirsiniz.

Cildine düzenli olarak bakım da yaptıran Ivana Sert, Sırbistan’dan gelen özel doktorunun uyguladığı peelingler sayesinde de cilt güzelliğini muhafaza ediyormuş.

[reklam id=1]

ivana-sert-güzellik-sırları2

Yağlı bir cilt yapısına sahip olan Ivana Sert, bu yüzden yediklerine de çok dikkat ediyor, özellikle yağlı gıdalardan uzak duruyor ve yağlı cilt tiplerinin en büyük sorunlarından olan “parlama”ya karşı, pudriyerini sürekli yanında taşıyor ve ihtiyaç duydukça rötuş yapıyormuş.

Siz de aynı sorundan muzdaripseniz, parlamaya karşı özel olarak üretilen pudralardan kullanarak, yağlı görüntüyü kamufle edebilirsiniz. Ama elbette öncesinde bir dermatoloğa başvurup, yağlı cilt tipleri  için uygulanan medikal çözümlerden destek almalı, kaliteli ve bilinçli makyaj ve temizleme ürünlerini tercih etmelisiniz.

Ivana Sert ayrıca cildinin ve vücudunun esnekliği, gençliği ve fitliğini muhafaza etmek için bol miktarda sıvı tükettiğini söylüyor.

????????????????????

Su gerçekten de hem sağlık, hem de güzellik için vazgeçilmez ve üstelik de maliyeti düşük ve kolay  ulaşılır mucizevi çözümlerden biri.

Ivana Sert ayrıca her sabah müzik açarak oynuyormuş. Sert, vücuttaki hemen hemen tüm kasları çalıştıran bir egzersiz yerine de geçen dans sayesinde, düzgün fiziğini ve enerjik yapısını koruduğunu söylüyor.

Ivana Sert Makyajı
Ivana Sert, güzel ve biçimli yüz hatlarını ve gözlerini, smokey eyes denilen dumanlı göz makyajıyla daha da belirgin hale getiriyor. Koyu renk öz kalemleri ile keskinleştirilen kirpik hatları, göz içine çekilen kalemler ve dağıtılarak uygulanan koyu tonlardaki göz farlarıyla, bakışlara hem puslu ve buğulu, hem de derin bir efekt veren smokey eyes, Ivana Sert’in de favori göz makyajları arasında.. Ve artık Ivana Sert makyajı denince akla gelen ilklerden biri de smokey eyes…

ivana-sert-güzellik-sırları6

Ivana Sert Hakkında Bilgiler
Ivana Sert 1979 Belgrad doğumludur. Sırp kadınlarının güzelliğini taşıyan Ivana Sert 1.67 boyunda ve 55 kilo ağırlığındadır. Kısa bir dönem mankenlik de yapan Ivana Sert, stilist ve moda tasarımı deyince Türkiye’de akla gelen isimler arasında yer etmiştir. Moda temalı programlarda jürilik ve sunuculuk da yapan Ivana Sert’in, Yurdal Sert ile olan evliliğinden Kayon Ateş isimli 8 yaşında bir oğlu vardır.

ivana-sert-güzellik-sırları5