Kahve Peelingi

tarafından
1252
Kahve Peelingi

Kahve telvesi peeling için en ideal maddelerden birisidir. Senelerdir ağız tadı ile tükettiğiniz ve sağlık için faydaları bilinen Türk kahvesi, cilt bakımı ve cilt sağlığı için de etkilidir. Ciltteki sorunların tedavi edilmesi ve önlenmesi için Türk kahvesi maskesi ve peelingi yapılabilir. Bu yazımızda sizlerle kahve peelingi hakkında detayları aktaracağız.

Kahve Peelingi 1

Türk kahve telvesi ile peeling yapımı son derece basit bir uygulamadır. Kısa sürede çok basit şekilde yapılan bu uygulama, cilt sağlığı için çok faydalıdır. Cilt üzerinde yer alan ölü hücrelerin temizlenmesi için uygulanan doğal peeling uygulamaları arasında yer alan kahve peelingi, her zaman uygulanabilir.

Her cilt tipi için uygun olan bu peeling, cilt soyma işlemi için kullanılabilir. Haftada 2 kere uygulanabilen kahve peelingini çok hassas ciltler haftada bir kere uygulayabilir.

[reklam id=1]

Kahve peelingi tarifine geçmeden önce genel faydalarından kısaca söz etmek istiyoruz. Değişik malzemeler ile karıştırılıp hazırlanan Türk kahvesi peelingi, ciltte yer alan siyah noktaların yok edilmesinde etkilidir. Siyah noktaların içinin temizlenmesinin ardından boşalana gözeneklerin sıkılaşması için düzenli olarak kullanılabilir. Yaşlanmaya bağlı kırışıklıkların önlenmesinde de bu doğal peelingi kullanabilirsiniz.

Kahve telvesi ile hazırlanan ev yapımı cilt peelingi yüz tonunun dengelenmesi için de etkilidir. Yüzün her yerinin aynı renk tonuna sahip olması için düzenli kahve telvesi uygulanabilir. Kahve telvesi ile peeling sonrasında ciltte aşırı kuruma söz konusu olursa mutlaka doğal nemlendirici kullanılması gerekir. Kahve peelingi hakkında detayları verdikten sonra en çok kullanılan peeling tarfilerini sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Kahve Peelingi 2

Kahve Peelingi Tarifi

Siyah noktalar ve sivilce izlerinin yok edilmesi için uygulanabilecek en pratik Türk kahvesi peeling tarifi için gereken malzemeler;

  • 1 yemek kaşığı kadar kahve telvesi
  • Yarım yemek kaşığı doğal zeytin yağı

Bu peeling için gereken malzemeleri bir kase içinde karıştırın. Karışan malzemeler yüze sürülecek kıvama geldiğinde göz çevresi hariç tüm yüze parmak uçlarınız ile uygulayın. Bu şekilde 1-2 dakika cildinize masaj yaparak yedirin. Masajdan sonra 10 dakika kadar yüzünüzde kahve telvesini bekletin ve sonrasında ılık su ile ovalayarak yıkayın. Tamamen peelingi cildinizden uzaklaştırdıktan sonra temiz bir havlu ile kurulayabilirsiniz.

Karma cilt yapısına sahip olanlar için diğer bir kahve peelingi tarifinde kullanılacak malzemeler;

  • 2 çay kaşığı kadar kuru Türk kahvesi
  • 3 çay kaşığı kadar limon suyudur.

Kahve Peelingi 3

Gereken malzemeleri küçük bir kase içinde karıştırın. Karışımın yumuşak bir kıvam alması gerekir. İçinde limon suyu olduğu için göz çevresinin uzağından başlayarak tüm yüz bölgesine bu peeling karışımından sürün. Yaklaşık 7 dakika kadar cilt üzerinde karışımı bekletin.

Süre sonunda bol ılık su ile kahve peelingini temizleyin. İçeriğinde limon suyu bulunan bu peelingi uyguladıktan sonra hemen güneşe çıkmanız, ciltte lekelenmeye neden olur. Bunun için eğer peeling sonrası güneşe çıkmanız gerekiyorsa diğer tarifi uygulamanızı öneririz.

Yüz bölgesi için çok ideal olan kahve peelingini bütün vücudunuz için de kullanabilirsiniz. Bunun için hafta boyunca içtiğiniz kahvelerin telvelerini bir cam kavanozda saklayabilirsiniz. Duş yapacağınız zaman bu telvelerin miktarına göre limon suyu ya da zeytin yağı ekleyip karıştırın. Ardından tüm vücudunuza bu karışımı masaj yaparak sürün. 20 dakika kadar beklettikten sonra duşu tammlayabilirsiniz.

Tüm vücut için kahve peelinginde tek uygulama ile vücudunuzu ölü hücrelerden arındırabilirsiniz. Bunu hafta 1 ya da 2 haftada bir kere düzenli uygulayarak cilt üzerindeki ölü hücrelerden tamamen kurtulabilirsiniz.