Kahverengi Göz Makyajı Nasıl Yapılır

tarafından
4813
Kahverengi Göz Makyajı Nasıl Yapılır

Bir bayanın gözleri güzelliğine anlam katan en önemli noktalardan bir tanesidir. Bu kadar önemli ve değerli olan gözlerinin makyajı da oldukça güzel yapılmalıdır. Ayrıca kahverengi göz rengine sahip bireylerin göz makyajı konusunda oldukça şanslı oldukları söylenebilir. En doğal göz rengi olarak karşılaşılan kahverengi gözler tüm renklerle uyum sağlayabildiği için oldukça fazla renk seçeneğine eşlik edecektir. Kahverengi gözler için göz makyajı uygulaması oldukça kolay bir şekilde gerçekleşecektir. Göz rengini daha da öne çıkarmak için koyu bir eyeliner kullanılması hoş bir görüntü ortaya çıkarır. Ayrıca kullanılacak göz farında sıcak renkleri tercih etmekte gözlerin daha belirginleşmesini sağlar. Sadece kullanılan göz farı ve eyeliner dışında da gözlerin güzelliğini etkileyen faktörler arasında kaşlar da gelmektedir. Gözlerinizi etkileyecek olan kaşlarınızı yüz tipinize uygun bir şekilde şekillendirmeniz daha güzel görünmenize yardımcı olacaktır. Kahverengi göz makyajı diğer renkli gözlere sahip bireylerin makyaj seçeneklerinden daha fazlasına sahip olduğu için oldukça zor bir seçimin ardından kolay bir şekilde uygulanır.

Kahverengi Göz Makyajı Nasıl Yapılır Püf Noktaları

Kahverengi göze sahip bireyler için göz makyajında kullanılacak renk seçimi zor görünse de renkli göze sahip bireylerden daha fazla renkle uyum sağlayan bir ton olması sayesinde daha fazla renk seçeneği içerisinden saç renginize ve giymiş olduğunuz kıyafetlerinize göre farklı tonları kullanabilirsiniz. Doğru bir uygulama tekniği hakkında sizlere bilgi verelim. Gözlerinizin belirginleşmesini sağlamak için öncelikle doğru bir kaş şekillendirme işleminden sonra göz kapaklarınızda kullanacağınız mat özelliğe sahip aydınlatıcı göz farı kullanın. Kaş kemiğinizin bulunduğu alana ve göz kapağınızın iç kısmına daha parlak bir far uygulayın. Göz tipinize en uygun olan eyeliner sürme şeklini de uygulayarak eyelinerınızı sürün. Daha sonra gözlerinizin güzelliğini en iyi şekilde yansıtan rimeli de sürerek son dokunuşlarınızı yapabilirsiniz. Kahverengi gözler için göz makyajı yaparken tercih edilen far renklerine de değinelim. Kahverengi gözlü bayanlarda en iyi sonuçlara eşlik eden renkler: yeşil, mor, lacivert ve açık kahve tonları gösterilebilir. Ayrıca kullanıldığında eşsiz sonuçlar veren diğer renkler arasında da toprak rengi tonları, bakır rengi, altın tonları yer alarak daha sıcak bakışlara eşlik eder. Açık kahverengi gözlere sahip bireylerde daha açık olan altın sarısı, mor, pembe, açık kahve gibi farlar ve eyeliner kullanmak daha hoş bir makyaja imza atacaktır.

[reklam id=1]

Kahverengi Göz Makyajı Nasıl Yapılır 1

Kahverengi Gözler İçin Makyaj Önerisi

Kahverengi gözlere sahip bayanlar için makyaj önerilerinde bulunarak onlara farklı seçenekler uygulayabilecekleri birkaç bilgi sunacağız. İlk olarak bu gözde kullanılmak üzere lacivert rengi seçmek kahverengiyle mükemmel uyum sağlayarak farklı bir görüntüye imza atacaktır. Bir başka uygulama olarak far seçiminde bakır tonlarını tercih etmek ve kaş kemiklerine de uygulamak gözlerinizin daha fazla dikkat çekmesini sağladığı gibi daha büyük görünmesine de sebep olacaktır. Gözlerinizi siyah eyeliner ile belirginleştirme işleminden sonra dumanlı bir makyaj yöntemini kullanarak renk seçiminde de yeşili seçmeniz sonucunda oldukça hoş bir göz makyajıyla karşılaşacaksınız. Kullandığınız siyah eyeliner da daha keskin bakışlara sahip olmanıza neden olacaktır. Far seçiminde de siyah rengi tercih etmeniz kahverengi gözlerle siyahın birbirine olan tamamlayıcılığını size kanıtlayacaktır. Bakışlarınızı daha da keskinleştirecek ve oldukça mükemmel bir sonuca ulaştıracak bir uygulama da gözlerinizin altına beyaz kalem çekip gözlerinize de sadece siyah eyeliner kullanmanız sizi bir başkası yapacaktır. Tercih edeceğiniz bu kahverengi göz makyajı tüyoları sizin güzelliğinizi yansıtacak püf noktalar arasında yer alır.

Kahverengi Göz Makyajı Nasıl Yapılır 2