Kaktüs Çiçeği ve Kaktüs Çiçeği Bakımı

tarafından
165
Kaktüs Çiçeği ve Kaktüs Çiçeği Bakımı

Kaktüs bitkisi Meksika eteklerinde Amerika’da yetişir. Texas eyaletlerinde bulunabilecek bitki türüdür. Amerika olduğu kadar Brezilyada da yetişen çiçektir. kaktüs, tek gövdeli aynı zamanda kısa boyu olan çiçektir. Kaktüs Çiçeği fazlaca dalları bulunan çiçektir.

Kaktüs Çiçeği ve Kaktüs Çiçeği Bakımı

Kaktüs dikenleri bol olan çok renkli sevimli çiçeklerdendir. çiçekgil familyasından kaktüsü kullanmak, çok sevdiğiniz aşikar olan durumdur.

Kaktüs Çiçeği Bakımı

Kaktüs Çiçeği ilgi, düzenli güneş, ve mutlaka düzenli bakım isteyen çiçek değildir. Ayrıca bataklıklarda yetişmesi mümkün olan bitkidir.Kaktüsler bazı hastalıklardan dolayı oluşan bakterileri bile yok eder. Kaktüs Çiçeği boş arazilerde arındırmayla yetişir. Gerçekten de mantarların neden olduğu iltihapları yok eden çiçeği sadece ayda bir kere sulayınız. Sizler Kaktüs Çiçeği Nasıl Sulanır sorusunu merak ediyorsanız doğru yerdesiniz.

[reklam id=1]

Kaktüs aylarca sulanmasa aslında sorun olmaz. kaktüs diplerden çüreme yapmaz. Genelde çok sevilen çiçektir. Fesleğen gibidir. birçok bayan için bakımı kolay olan çiçektir. Türkiye’de bahçe ve peyzaj işlerinin en fazla kullandıkları çiçek türüdür.

Farklı tarzı yaratan kaktüsleri süsleyebiliriz. Kaktüsler değişik modellerle internetten de satılıyor. Kaktüsleri sipariş vermek ve birçok modelde büyüklü küçüklü boylara ulaşmak kolaydır. Kaktüsler için innetten farklı modellerle satılır. dolayısıyla kısa sürede sipariş verebiliriz. Kaktüsler erişim kolaydır. Meşe odunlarından süslemelerle şimdi ki kaktüsler çok daha hoştur. Kaktüs farklı fiyatlarla satılır.

Kaktüs Çiçeği ve Kaktüs Çiçeği Bakımı 2

Ayrıca net üzerinden indirimlerle alınan kaktüs çiçeği suyu fazla sevmez. Dolayısıyla kaktüs çiçeği topraktan beslenir.internetten de kaktüs siparişi verebiliriz.

 • Çok az sulama : Kaktüs Çiçeği çok az sulanması gereken çiçektir. gübreleme işlemlerinin sırasıyla yapılmasıyla büyür. Kaktüs Çiçeği çok fazla sulama istemez.
 • Nehir Kumu: Kaktüs Çiçeği içine çok az nehir kumu dökerek bakım yapabiliriz. Kaktüs içine odun kumu, kireç taşı gibi kumlarla bakım yapınız. Kaktüs çiçeği topraktan beslenir.
 • Klorlu su ile sulama: Kaktüsleri klorlu su ile sulama yapmak asla doğru değildir.
 • Büyüdükçe Saksısını Değiştirme: hızla büyüyen saksı çiçeklerine bakım yapmanın ana kuralı saksıyı değiştirmektir. Kaktüs Çiçeği çok az sulanması gereken ve sık saksı değişimi isteyen çiçektir.
 • Kaktüs Muhafazası: Seramik, plastik veya cam saksılarda modern hale getirilebilir. Karbon monoksit alımını azaltmak adına mutlaka cam saksı kullanınız.
 • Güneş Almayan Yerde Olmalı: Yüksek derecede ısıdan dolayı hasar görmesini engelleyin az güneş alan yerde büyütünüz.
 • Doğru Aşılama: eğer çiçeklilikle uğraşıyorsanız, aşılama işlemi yapılabilir. fakat kesinlikle doğru aşılama işlemi yapılması gerekir. sukulent çiçeklerdeki özelliklerle eş değer olan kaktüs bakım ister.
 • Ayda bir sulama: kaktüsü büyütmek için mutlaka doğru sulama yöntemlerini kullanmak gerekir. doğru sulama yöntemleri ise kesinlikle ayda bir olduğudur.

Kaktüs Çiçeği ve Kaktüs Çiçeği Bakımı 3

Kaktüs Nasıl Sulanır?

Çiçeklerin kişilere mutluluk ve özgüven verdiklerini biliyoruz. Kaktüslerde bu çiçeklerden bazılarıdır. Kaktüsler bazen dallarının uçlarına kadar sulanmalıdırlar. çok ince yöntem ile sulama olması gerekir. Kadınlara ve erkeklere özel olarak hazırlanan kaktüsleri büyütmek çok kolaydır. İnce ve kalın tipleri olan kaktüsleri boyları, dallarına göre saksı içine koyunuz.

 • Ayda bir sulama: kaktüsü büyütmek için mutlaka doğru sulama yöntemlerini kullanmak gerekir. doğru sulama yöntemleri ise kesinlikle ayda bir olduğudur.
 • Dipleri Sulama: Sulama yaparken muhakkak köklere doğru suyu indirmek ve asla fazla su eklememek gerekir.
 • Fısfıs ile sulama dallarına su atma: Fısfıs ile sulama kaktüsü gerekirse fısfıs ile sulayınız. bazı kaktüsler çok fazla hassastır. dikkatli sulama yapmak gerekir.

Kaktüs Nasıl Çoğaltılır?

Sukulent çiçeğini andıran kaktüsler çok hoş çiçeklerdir. Aşağıdaki maddeler kaktüs nasıl çoğaltılır sorusunu cevaplamanızı sağlayacak. kaktüslerin sevilen en büyük tarafı ise, belirli bir kompozisyon oluşturmasıdır. Dikilen fidelerde toprak içerisine pirinç koyurak kaktüsü çok kolay çoğaltırız.

Kaktüs Çiçeği ve Kaktüs Çiçeği Bakımı 4

Bazen büyük hacimlerde bitki bağlı kısa ve çok dallı olmalarıyla birlikte sınıflandırılması yapılan kaktüsler çok hoş çiçeklerdir.

Sukulent çiçeğini andıran kaktüsler sevgililere hediye edilebilir. Kurak çölde ayakta kalmak için kırık dala tutunarak büyüyen kaktüs organik parçalarla birleşerek çoğalır.

Herkesin beğendiği kaktüs uzun yıl kullanılacak çiçek türüdür. İnternet üzerinden de müşteriye satılan çiçeklerdir. Çok hoş görünümlü olan ve müşteriye yaratıcı kompozisyonları içinde barındıran kaktüs modellerine kısa sürede sahip olabiliriz.

Kaktüs içinde organik gözenekleri olan tohum olmasından kaynaklı muhakkak düzenli sulama ister. Sizlere kaktüs çiçeği ve kaktüs çiçeği bakimi hakkinda bilgi vermek üzere hazirlanan makaleden umariz memnun kalmişsinizdir. Aslinda kaktüs çiçeği ve kaktüs çiçeği bakimi oldukça kolaydir.

[reklam id=1]

Balmumu dokuları ile çoğaltmak: Kaktüsleri, Balmumu dokuları sayesinde kuraklığa dayanıklılık hale getirilmesi sağlanır. balmumu kullanmak nedeni ise, bakımlı olmasını istediğimizdendir.

Toprak içine fide koymak: Dikilen fidelerde toprak içerisine pirinç veya nohut koyulabilir. Mutlaka kaktüs saksısı çiçek boyunda olmalıdır. Çiçek boyundan büyük olursa, kaktüs sulama kolay olur.

 • Nehir Kumu: Kaktüslere ve çiçeklere içerisine nehir kumu eklemek. Eğrelti parçalardan uzak tutmak. nehir kumu kaktüs toprağı için vazeçilmezdir.
 • Eğrelti parçalardan uzak tutma: Kaktüsleri Eğrelti parçalardan uzak tutmak gerekir. hızla yayılan ısıyı engelleyen nehir kumunu koyarak bakteriyi yok ettiği iddiasını meydana çıkarmalıyız.
 • Doğru Sulama: kaktüsü büyütmek için mutlaka doğru sulama yöntemlerini kullanmak gerekir. Geceleri kaktüsler canlanır daha da canlı dururlar. bunu görmek istiyoranız mutlaka dopru sulama yapınız.
 • Organik gözenekli topraklar: Kaktüsü çoğaltmak ve sağlıklı büyütmek için saksı içine kesinlikle organik gözenekli topraklar koyulabilir. Organik gözenekli topraklar kaktüsü çoğaltmak ve beslemek adına çok verim sağlar.

Kaktüs Çiçeği ve Kaktüs Çiçeği Bakımı 5

Kaktüs Toprağı Nasıl Olmalıdır?

Kaktüs kaba kum içinde büyümez. Kaktüs toprağı ince yapılı hassas olmalıdır. Kaktüsler çok hafif ve ince topraklı kum olması gerekir. Kaktüs toprağı başı boş bitki olmamalıdır. Kaktüs ince zara sahip kokusuz kum içinde büyür. Toprak içerisinde olan elektrik akım olmaması gerekir. Bu sebepten dolayı muhakkak ölçümleme yapılcak kalitedeki toprak olmalıdır.

Kaktüs kaba kum içinde büyüyen bitki değildir. Kaktüsü büyütmek için emek gerekiyor. çiçeğe nazik davranmak çok önemlidir. İlgili makalemizde kaktüs ne zaman çiçek açar sorusu için yanıt alacaksınız. Dolayısıyla kaktüs tohumu hassastır. Kaktüs yapraklarına bakım yapılır. Kesinlikle kaktüs bakım ister.

Çöl bölgelerinde yaşayan mantığıyla başı boş bitki konumunda hissetmek doğru değildir. Şimdiki makalemizde Kaktüs Çiçeği Nasıl Dikilir sorusu için cevap alacaksınız. Kaktüs toprağı mutlaka bakımlı olmalıdır. şimdiki yazımız kaktüs nasıl bakılır sorusu içinde bilgi vericidir.

Kaktüs Çiçeği ve Kaktüs Çiçeği Bakımı 6

Kaktüs Çiçeği Nasıl Dikilir?

Saksı ayarlamak. kaktüs boyuna uygun olan sandığı alınız. sandığın iç kısımdan delikli olanını seçiniz. muhakkak saksı alt kısımdan su akıtmalıdır. yoksa çiçek bozulma yapar.

 • Fidesini vermek: kaktüs fidesi çok kaliteli organik gözeneklerden elde edilen fide olmak zorundadır. ilk fidesini verip sonra can suyunu ekleyiniz. Tohumunu yavaş vermek ve az ekleme yaptıktan sonrası ise muhakkak sulama yapmak gerekir.
 • Toprağını almak : Kaktüs toprağı almak gerekir. muhakkak verimli organik olan toprak olması gerekir.
 • İlk gün yüksek ısıdan uzak tutmak: Kaktüs çiçeğini ilk gün yüksek güneş ve yüksek ısıdan kesinlikle uzat tutmak gerekir.
 • Toprağı tımarlamak: toprağı ellerinizle tımarlayınız.