Karbon Peeling

tarafından
503
Karbon Peeling

Cildi soyma işlemine maruz bırakmadan onaran bir işlemdir. Özellikle cilt lekeleri için etkili olan karbon peeling, günümüzde en fazla uygulanan cilt uygulamalarındandır. Cilt soyma işleminden çekinen ancak bakım yapmayı da çok isteyen bayanlar için ideal olan karbon peeling nedir konusu sizler için araştırdık. İşte tüm detayları ile o sorunun cevabı…

Peeling denilince akla gelen cilt soyma işleminden uzak, sadece lazer ışınları ile cilde uygulanan bir yöntemdir karbon peeling. Cilde uygulanması sırasında Q-switched Nd-YAG lazer ışınlarından faydalanılır. Daha çok cilt lekelerinin yok edilmesinde kullanılan bu yöntem, gözeneklerin sıkılaştırılması, cilt sarmasının önlenmesi, ciltteki düzensiz yağlanmanın önüne geçilmesi için uygulanabilir.

Acı duyulmadan uygulanır ve uygulama sonrasında da ağrı yapmaz. Bu özelliği ile hastaların çok rahat etmesini sağlar. Karbon peeling sonrasında hastada bir iz kalmaması da uygulamanın avantajları arasında sayılıyor.

[reklam id=1]

Karbon peeling uygulaması iki aşamalı şekilde uygulanır. İlk aşamada cildin tamamı karbon krem ile kaplanır. Bu özel krem cilt enerjisinin yükselmesini sağlar. Krem etkisini gösterdikten sonra cilde verilen lazer atışları, aniden ısı yükselmesine neden olur.

Isı yükselmesi ile birlikte ciltteki karbon krem buharlaşır ve kalkar. Bu sırada cilt üzerindeki tabakada kalkar ve daha taze deri tabakası kalır. Yaklaşık 15 dakika süren uygulama sonrasında ciltte her hangi bir iz kalmaz. Bu da kişinin hemen günlük hayatına dönmesini sağlar.

Karbon Peeling 2

Karbon peeling fiyatları uygulama yapılan kliniğe göre değişiklik gösterir. Yapılan seans sayısına göre fiyatlar değişir. Genel olarak ilk seansta sonuş verir. Ancak tam kalıcı sonuç için 1-2 hafta aralıklar ile daha fazla sayıda seans uygulanabilir. Uygulanacak olan seansın sayısı cildin problemine ve yapısına göre değişiklik gösterir. En fazla 10 seansa kadar uygulama yapılması idealdir. 10 seanslık karbon peeling küründen sonra 1-1,5 sene yeniden uygulamaya ihtiyaç duyulmaz. Bu da cilt bakımı konusunda avantaj sağlar.

Karbon peeling yaptıranlar uygulama sırasında her hangi bir rahatsızlık duymadıkları için çok rahat bir cilt bakımı olduğunu dile getirmişlerdir. Bunun yanında uygulama sonrasında her hangi bir iz kalmadığı için günlük hayatlarına aynı şekilde devam ettiklerini bunun da büyük avantaj olduğunu belirtmişlerdir. Karbon peeling pek çok peeling yönteminin aksine yaz aylarında da uygulanabilir.

Güneş ışınları bu peelingi etkilemez. Karbon peeling uygulamasından hemen sonra güneş koruyucu kremler kullanılabilir. Yazın yapılan uygulamalar sonrasında ilk gün güneşlenmeyin. Ertesi günden itibaren güneşe çıkmak ya da güneşlenmek karbon peelingin etkisinde değişiklik yaratmaz. Cildi soymaz ve bu da bir süre de olsa kötü görüntüye neden olmaz.

Karbon Peeling 3

Karbon peelingin uzun süreli etkisi, cilt bakım masrafı konusunda da avantaj sağlar. Bu uygulama temel cilt bakımı olarak yapılabildiği gibi diğer cilt bakım uygulamalarının sonrasında da uygulanabilir. Bir nevi cilt cilalama olarak değerlendirilen karbon peeling, akne ve siyah nokta tedavisinde de etkili şekilde kullanılabilir. Yan etkisi olmadığı için hassas ciltlerde idealdir.

Karbon peeling uygulamasının ardından ciltte toparlanma, lekelerde açılma, sivilcelerde azalma, kırışıklıklarda azalma, cilt gözeneklerinde sıkılaşma etkileri meydana gelir. Daha genç ve pürüzsüz bir cilt için güvenle uygulatabilirsiniz. Karbon peeling uygulaması yaptırmak için seçeceğiniz uzman ve kliniğin de güvenilir olması önemlidir.

Bu konuda yakınlarınızda bu tür uygulama yaptıran tanıdıklarınız varsa öneri alabilirsiniz. Uygulama öncesinde uzman ile iyice konuşup kliniğin hijyeninden emin olun. Seanslar ve fiyat konusunda da uygulama öncesinde anlaşmaya varmanızı öneririz.