Karbonatın Saça Faydaları

tarafından
27217
Karbonatın Saça Faydaları

Karbonatın Saça Faydaları
Karbonatın saçlar üzerindeki temizlik mantığı daha çok yağa nüfuz etmesi ve yağı çözerek saçtan uzaklaştırması ile ilgilidir. Saça ağır ve kirli bir görünüm veren yağ, karbonatın devreye girmesiyle ortadan kalkar. Aynı zamanda saçlarda oluşan rahatsız edici koku da çoğunlukla biriken yağdan kaynaklanmaktadır. Dolayısıyla karbonat kullanmaya birlikte kötü kokunun da önüne geçilmiş olunur.

Karbonatın-Saça-Faydaları1

Karbonatın saça faydaları arasında saçların yağlanma problemini gidermek, kepeği engellemek, saçları yumuşatmak ve doğal bir temizleme işlemi sağlanmasıdır.

Saçlarınıza şampuan veya kimyasal içeren bir ürün kullanmak istemiyorsanız, kesinlikle karbonat olacaktır. Karbonat, saçların dip kısımlarında biriken kalıntıları temizler. Saçları canlandırır ve parlatır. Saçtaki kepeklenmeyi önler. Saçları yağlı ve dayanıklı olanların karbonat kullanımı saçların capcanlı ve ahenkli bir görünüm almasını sağlar.

[reklam id=1]

Karbonat düzenli bir şekilde saç diplerine uygulandığında saç derisindeki kepek oluşumunu giderir. Saç diplerini başarılı bir şekilde temizlediği için kepek ve döküntü gibi sorunlar ortadan kalkar, saçlarda kullanılan karbonatın etkisi saçınızın daha geç kirlenmesidir. Saçınızı haftada 4 kere yıkamak yerine 2 defa yıkayarak karbonatın etkisine şahit olabilirsiniz.

Karbonatın-Saça-Faydaları12

Karbonat Saça Nasıl Uygulanır?
Karbonat saç için şu yöntemle kullanılabilir. Bir bardak suya eklenecek tepeleme 2 tatlı kaşığı karbonat ve bardak suya koyularak iyice karıştırılır. Daha sonra bu karışım tıpkı saç şampuanlanıyormuş gibi saçlara sürülür ve masaj yapılarak saç dipleri uyarılır. Karışımın iyice saça dağıtılmasının ardından yaklaşık 2-3 dakika beklenir. Bu işlem sonunda da saçlar ılık suyla durulanır. Tertemiz bir görünüm alan saçlarınız artık daha zor kirlenecektir. Çünkü yağlanma süresi nispeten gecikecektir. Bu yöntemi sık sık kullanmak ya da karbonat miktarını iyi ayarlayamamak bazı sorunlara yol açabilir. Saçlar fazla kuruyabilir ve kırılmalar meydana gelebilir. Ayrıca saçları zaten kuru olan bireylerin karbonat oranını 1 kaşık olarak ayarlamaları tavsiye edilir.