Karın Kası Geliştirme

tarafından
219
Karın Kası Geliştirme

Karın kası erkek ve kadınlar için önemlidir spor merkezlerine giden kişiler kas elde etmek için çaba sağlar. Aşağıda sizlere aktarılan karın kası geliştirme hareketleri, alt ve üst kasların gelişimi için gerçekten çok idealdir. Sporcuların genelde hayali olan karın kası geliştirme için etkili ve çok verimli olan egzersizleri yapıyor olmak gerekir.

Karın Kası Geliştirme

Karın Kası Geliştirme Hareketleri

Karın kası kol ve omuzların belirli düzende gerçekleşecek hareketlerle oluştuğunu belirtmek isteriz. Sadece kol ve omuz değil aslında tüm gövdenin belirli düzende hareket etmesi ve belirli egzersizleri yapıyor olması gerekir. Karın kasını geliştirmek için gerekli Step hareketlerini yapıyor olmak gerekir.

Bazı hareketler birbirinden çok farklılık gösteriyor. Erkeklerin yöneldikleri bu sporda, çok değişik harekelerle görebiliriz. Ayrıca aletli ve aletsiz pilates yapan kişilerinde karın kasını geliştirmek için uygulanması gereken hareketlerdir.

[reklam id=1]

Karın kası çok eğilim haline gelen spordur. Hiçbir alete gerek duymadan da yapacak olduğunuz karın kas geliştirme hareketleri herkes tarafından beğenilir.

Gövde Bükme: Karın kasında sürekli gövdeyi bükmek gerekir. Gövde bükme hareketi 30 saniyede bir gerçekleşmelidir.  Gövdenin minder üzerinde bükülmesi evde karın kası geliştirme programı için en yaygın olan harekettir.  Seri aralıklarla ve sürekli yapılan hareketlerdir. Klasik hareketlerden biraz daha farklı yapılır.

Karın Kası Geliştirme 1

Sırayla yan adımlar: Row Laterna Step sırayla yan adıma olarak bilinen adımalar karın kası geliştirme için gerçekten çok ideal ayrıca düzenli olarak yapılırsa alt karın kası geliştirmek için faydalı olan harekettir. Ayrıca Row Laterna alt karın kası geliştirme hareketleri için çok tercih edilen harekettir.

Squalt Sürekli yere doğru Çömelme: Evde veya Spor merkezinde, belirli bir düzende yere doğru çömelirsek ve evde bu haraketli düzenli yaparsak fayda alırız. Sizler karın kası geliştirme programı kapsamında kendinize bir ota belirseniz bu süreci gayet pozitif bir şekilde atlatırsınız.

Yavaş Burpess: Alt karın kası geliştirmek için çok idealdir. Zıplamadan yapılan spor hareketini uygulamak son derece keyifli olacaktır. Seri aralıklarla yapılan hareketlerdir. Bacakların düz konumda beklemeden yapılması gereken egzersizlerdir. Karın kasını geliştirir.

Karın Kası Geliştirme 3

Hızlı Burpess: Üst karın kası geliştirmek için çok idealdir. Vücut geliştirmek için ve kas elde etmek için çok idealdir. Seri aralıklarla yapılmayan hareketlerdir. Klasik hareketlerden biraz daha seri yapılan egzersizdir. Hızlı Burpess her yaş için uygun olmayabilir.

Yana Adımlar ve Yere Değme Egzersizleri: Erkeklerin karın kasın geliştirmek için mekik çekmeye benzer hareketlerine verilen isimdir. Yana adıma belirli bir noktada ve belirli çizgide yapılır. Dolayısıyla kısa sürede karın kası geliştirilir. Karın kasını kısa sürede geliştirir.

Mekik Çekmek: Üst karın kası geliştirmek için çok idealdir. Seri aralıklarla yapılan mekik çekmek egzersiz olan spor hareketleri içindedir.  Mekik çekmek kısa zamanda kas elde etmeye yarar. Karın kası için en ideal olan egzersizdir. Karın kasını geliştirir.

Karın Kası Geliştirme 4

Hızlı Mekik: Alt karın kası geliştirmek için çok idealdir. Seri aralıklarla yapılan hareketlerdir. Hızlı mekik çekerken nefes kontrolü iyi sağlamak makul olandır. Hızlı mekik kasları geliştirir. Muhakkak belirli pozisyonda olması gerekir. Avuçların yere doğru değerek yapılması gereken mekik sporu kasların zorlanmadan hareket etmesine destektir. Karın kasını geliştirir.

Superman Hareketi: Bacakları bükerek öne doğru sırt kaslarını çalıştıran harekettir. Yere yüzükoyun uzanarak yapılan hareketten elleriniz ve avuçlarınız başın geriye doğru bağlanması ile gerçekleşir. Bu hareket kesinlikle düz konumda yapılır. Sizin gevşemenizi sağlar. Karın kası elde etmek için belirli pozisyonda yapılması gereken hareketlerdir.