Kaş Dövmesi Zararları

tarafından
24447
Kaş Dövmesi Zararları

Kaş Dövmesi Zararları
Kaşlar yüzdeki ifadeyi tamamlayan hatta büyük bir kısmını oluşturan unsurlardır. Kaşlarınızı ellerinizle kapatın ve aynaya bakın. Gözleriniz ne kadar güzel ve etkileyici olursa olsun, eğer kaşlarınız seyrek, düzensiz ve sağlıksızsa, gözlerinizdeki ifadeden çok şey alıp götürecektir.Kaş-Dövmesi-Zararlar2

Kaşlarımızı oluşturan kıllar da zaman içinde değişik sebeplerden ötürü seyrekleşebilir, cılızlaşabilir hatta tamamına yakın bir kısmı dökülebilir. Kaşların büyük bir kısmının dökülmesi nadir karşılaşılan bir durum olsa da,  hiç yaşanmayacağı anlamına gelmez. Böyle durumlarda kaş kalemleri imdada yetişir. Ama daha kalıcı çözümler de yok değil. Kaş dövmesi de bu kalıcı çözümlerden biri. Kalıcı kaş makyajı olarak da bilinen bu yöntemde bitkisel boyalar derinin altına yerleştirilerek düzgün bir kaş formu elde edilir.

[reklam id=1]

Kaş dövmesinin zararları nelerdir
Kaş dövmesi, diğer bir adıyla kaş kontürü, sonuç itibariyle boyar  madde ile oluşturulan suni bir yapıdır. Kendi kaşlarınız kadar tabii durmaz. Ayrıca alerjik bünyelerde, renk verici madde, kaş köklerine ve cilde zarar verebilir. Kaş dövmesi, zor silinen bir boya ile yapılır. Yapılma aşamasında kaşa yanlışlıkla verilen şeklin geri dönüşü zordur. Ömrü aşağı yukarı 3 ila 6 yıl olan kaş dövmesi, zamanla kızılımsı bir renk almaya başlar ki bu da doğaldan uzaklaşan bir görünüm arz eder. Bunun yanı sıra ömrü çok da uzun olmayan kaş dövmesini, belirli periyotlarla yeniletmek gerekecektir. Kaş dövmesi, ya da kaş kontürü, güvenilir ve bilinen kliniklerde, işinin uzmanı ehil ellere yaptırılmalıdır. Uzman olmayan kişilerce sağlıksız ortamlarda yapılacak kaş dövmesi işlemi telafisi mümkün olmayan sonuçlar yaratabilir. Kaş dövmesi yaptırmadan evvel çok iyi düşünüp karar vermelisiniz.

Kaş-Dövmesi-Zararları3

Kaş Dövmesi Sildirme
Herhangi bir nedenden ötürü sildirmek istediğiniz kaş dövmeniz, yine aynı bölgeye ilaç enjekte edilerek yapılır. Bu işlemle, ilacın altında kalan kalıcı makyaj deriden dışarı atılmış olur. Kaş dövmesi sildirme işlemi yapılan bölgede 1 hafta sonra zar şeklinde kabuk atılır. Böylelikle kalıcı kaş dövmesi de silinmiş olur. 

Kaş Kontürü Fiyatları
Kaş dövmesinin,  yaptırılacak kliniğe göre değişen bir fiyat skalası var. Uzman kişilerce, güvenilir kliniklerde yaptırılacak işlemin, 500 TL ile 1000 TL arasında bir bedeli vardır. Düşük ücretlerle kaş kontürü yapılan yerlere rağbet etmemek gerekir.