Kaş Ekimi Nasıl Yapılır

tarafından
4789
Kaş Ekimi Nasıl Yapılır

Kaş Ekimi Nasıl Yapılır

Kaş ekimi son yıllarda sıkça duyduğumuz estetik cerrahi müdahalelerdendir. Dünya tersine dönmüşcesine önceden kaşlarını aldıran kadınlar, Kaş ektirme sırasına girmiş durumda. Pekiyi nasıl oluyor kaş ekme işlemi? Kaş gürleştirme nasıl bir işlem? Nerede yapılır? Kimler yapar? Kaş ekimi fiyatları nasıldır? Gelin size bu konularda biraz bilgi verelim.

Kaş Ekimi ve Kalıcı Makyaj Arasındaki Farklar

Kalıcı makyaj, hint kınası veya dövme yöntemi ile kaş hattının çizilmesi işlemidir. Halbuki kaş ekimi çizilen hat üzerinde gerçek organik kaşların oluşmasını ve uzamasını sağlar. Hatta buradaki kaşları bir süre sonra kesmeniz bile gerekebilir. Kalıcı makyaj ise, gerçek bir uygulama değildir. Üsteliz bazıları o kadar kötü yapılır ki, güzel olmaya çalışırken, çok üzücü sonuçlara ulaşılır. Kalıcı makyaj geri döndürülemez sonuçları vardır, değiştiremez veya silemezsiniz. Oysa kaş ekimi yaptığınızda, ileride kaşlarınızı dilediğiniz gibi, kendin kendinize cımbızla bile değiştirebilir ve şekil verebilirisiniz.

Ekim yapılan kaşı 6 ay sonra hiç kimse orjinalinden ayıramaz, oysa kalıcı makyaj net bir biçimde anlaşılır.

kalici makyaj

Kalıcı Makyaj

kas ekimi

Kaş Ekimi 

Kaş Ekimi Nasıl Yapılır?

Kaş ekimi cerrahi bir müdahaledir. Kesinlikle uzman hekimler tarafından yapılmalıdır. Ciddi enfeksiyon riskleri bulunmaktadır.

Kaş ekiminde öncelikli işlem kaş ekimi yapılacak alanın tespitidir. Bu çok önemlidir zira yanlış hesaplamalar, çok olumsuz görüntülerin ortaya çıkmasına sebep olabilir. Alan çizimi yapıldıktan sonra, ense kökünden kıl kökleri, çizimi yapılan alana transfer edilir. Transfer edilen kıl kökleri başarılı bir işlem gerçekleşmişse, 4-6 ay arasında uzar ve diğer kaşlarla birlikte bütünleşir.

Kaş ekimi sırasında enseden az miktarda kıl kökü alınır. Zaten atıl durumda olan bu köklerin eksikliği hissedilmeyecektir. İşlem sonrasında da buradan bir alım yapıldığı fark edilemez.

[reklam id=1]

Kaş Ekimi Yaptırmak İsteyenlerin Dikkat Etmesi Gereken Hususlar

Kaş ekimi hatlar çizilip, köklerin yerleştirilmesi biçiminde yapıldığında çizgiler oluşacak ve işlem sonrasın bu çizgiler geçmeyebilmektedir. Bu durumda kaşlarınızın altında bir takım yara izi benzeri çizgilerle ömür boyu yaşamak zorunda kalabilirsiniz. Bunun önüne geçmenin yolu da, kaş ekiminin özel iğnelerle yapılmasıdır.

Bir diğer husus da, kaşın anatomisi gereği ekimin doğru eğimlerle yapılması gerektiğidir. Alından kökler, mevcut kaşların eğimlerine uygun biçimde ekilmezse yeni ekilenler ayrık ve kötü bir görüntüye sahip olacak, ve tam anlamıyla korkunç bir görüntü ortaya çıkacaktır.

Bu nedenle kaş ekimi için tercih edeceğiniz hekimin referanslarına dikkat etmeniz, mümkünse deneyimli uzmanlar ve kliniklerle çalışmanız doğru olacaktır.

kas ekimi fiyatlariKaş Ekimi Fiyatlar

Kaş ekimi fiyatları ekimin yapılacağı alana transfer edilecek kök miktarına göre değişiklik göstermektedir. Genel olarak piyasada, kök başına 6-9 Tl arasında değişen rakamlar söz konusudur. Elbette marjinal fiyatlar veren klinikler de bulunmakadır. Bazı merkezler kaç kök olursa olsun, tüm işlem için 3000TL gibi rakamlar belirlemiştir. Her ürün ve hizmette olduğu gibi bu hizmette de, çok değişken fiyatlar bulunmaktadır.